הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
מדבדב: "ארה"ב מזרימה נשק לאוקראינה ומסתכנת במלחמה גרעינית איתנו"
איום חריף מצד מספר 2 ברוסיה, הנשיא לשעבר דימיטרי מדבדב, במקביל נראה כי נחישותן של שוודיה ופינלנד להצטרף לנאט"ו מסמנת החרפה נוספת ביחסי רוסיה והמערב

נשיא רוסיה לשעבר דמיטרי מדבדב, כיום הוא סגן מועצת הביטחון של רוסיה, הזהיר ביום חמישי כי ארה"ב ונאט"ו מסתכנות בסכסוך ישיר עם רוסיה ומלחמה גרעינית "שלמה" על ידי הזרמת נשק לאוקראינה.

"הזרמת הנשק לאוקראינה על ידי מדינות נאט"ו, אימון חייליה להשתמש בציוד מערבי, שיגור שכירי חרב. וביצוע תרגילים של מדינות הברית ליד גבולותינו מגדילים את הסבירות לעימות ישיר ופתוח בין נאט"ו ורוסיה במקום 'המלחמה באמצעות מיופה כוח'", כתב מדבדב בטלגרם.

"בסכסוך שכזה תמיד יש סיכון למלחמה גרעינית מלאה", הוסיף מדבדב, "זה יהיה תרחיש הרסני עבור כולם".

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


למרות שהאמונה הרווחת היא שמלחמה ישירה בין ארה"ב ורוסיה עלולה להפוך במהירות לגרעינית, נראה שהסיכון לא נלקח בחשבון במדיניות אוקראינה של ממשל ביידן.

במהלך החודשים האחרונים, ארה"ב הסלימה משמעותית את תמיכתה בקייב במלחמתה נגד רוסיה באמצעות הגברת הסיוע הצבאי, אימונים ושיתוף מודיעיני מורחב.

הנשיא ביידן טען כי הוא לא ישלח חיילים אמריקאים לאוקראינה כדי להילחם ישירות ברוסיה, אך מלחמת הפרוקסי עדיין עלולה לעורר תגובה ממוסקבה.

למרות הסיכונים, כמה אולטרה-נציים בוושינגטון מעדיפים סכסוך ישיר עם רוסיה, כולל הנציג אדם קינזינגר.

קינזינגר הציג הצעת חוק שתעניק לנשיא ביידן סמכויות מלחמה אם יקבע שמוסקבה משתמשת בנשק כימי, ביולוגי או גרעיני באוקראינה, אך החקיקה לא הצליחה להשיג שותף אחד.

קינזינגר הוא גם חסיד של אכיפה של אזור אסור לטיסה מעל אוקראינה, מה שידרוש הפלת מטוסי קרב רוסיים והפצצת טילי קרקע-אוויר בתוך רוסיה.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE