הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
צו ביהמ"ש הוצא נגד מתקן לגידול כלבים - שנקשר בעבר לניסויים אכזריים על ידי ה-NIH
שופט פדרלי הכריז על שורה של הגבלות על המתקן בווירג'יניה, לאחר שמאות גורי ביגל נמצאו מתאים, ורבים אחרים ב"מצוקה מחפירה". המכונים הלאומיים לבריאות נקשרו בעבר למקום והואשמו בהתעללות

שופט פדרלי הוציא צווי חירום המטילים שורה של הגבלות על מתקן גידול כלבים בווירג'יניה, לאחר שנמצאו מאות גורי ביגל מתים. לאחרונה, המקום נקשר למכונים הלאומיים לבריאות (NIH) 

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


(צילום: ארגון PETA)

 

הצו הפדרלי שהוצא ביום שבת מגיע לאחר שגורמים רשמיים האשימו את מתקן Envigo RMS שבמחוז קמברלנד, בשורה של הפרות על רווחת בעלי חיים בתלונה שהוגשה ביום חמישי. בעקבות החלטת השופט, כמעט 150 כלבי ביגל נלקחו מהאתר.

'אנביגו', שבסיסה באינדיאנפוליס, מגדל ביגלים עבור מחקר רפואי, ובשנה האחרונה הוא שיכן עד 5,000 כלבים. 

השופט המחוזי נורמן מון, אמר שהראיות מבדיקות פדרליות מראות שיותר מ-300 גורי ביגל מתו שם במהלך שבעת החודשים האחרונים ומסיבות שאינן ידועות. כמו כן, על פי התביעה, לפחות 145 ביגלים נמצאו ב"מצוקה מחפירה".

בדיקות פדרליות חוזרות ונשנות מאז רכשה 'אנביגו' את המתקן בשנת 2019, הביאו לעשרות הפרות, כולל ממצאים המוכיחים שכלבים קיבלו טיפול רפואי לא הולם ומזון לא מספק, הם שאוחסנו בתנאים מטונפים - וחלקם הורדמו מבלי לקבל הרדמה.

בתלונה נכתב: "למרות היותה מודעת שהתנאים במתקן שלה נופלים בהרבה מתחת לסטנדרטים המינימליים (של חוק רווחת בעלי חיים), 'אנביגו' לא נקטה בצעדים הדרושים כדי להבטיח שכל הביגלים במתקן שלה יקבלו טיפול אנושי ולוודא שהמתקן פועל בהתאם לחוק… והם גורמים לסבל מיותר ולעיתים למוות של ביגלים".

המתקן פרסם ביום שבת הצהרה בה הוא מכחיש את ההאשמות, וטען כי "רווחת בעלי חיים היא ערך ליבה של החברה שלנו".

בשנה שעברה, 'אנביגו' היה מושא לחקירה סמויה של ארגון PETA לזכויות בעלי חיים שבסיסה בנורפוק, והיא מצאה התעללות דומה.

כאמור, אותו מתקן נקשר בעבר למכונים הלאומיים לבריאות, NIH, שהיו תחת חקירה בגן האשמה במעורבות חוזה על סך 1.2 מיליון דולר שיושם בעשור האחרון, במסגרתו הם רכשו כלבי ביגל למטרות ניסויים. 

דפנה נחמינוביץ', מבכירי ארגון PETA, אמרה בחודש דצמבר האחרון שההפרה האחרונה שבוצעה על ידי ה-NIH היא רכישת כמעט 5,000 ביגלים בוגרים וגורים על מנת לערוך עליהם ניסויים, הכוללים עיוניים. 

היא הסבירה אז כי ה-NIH בוחרים לערוך את הניסויים על גזע הביגל בגלל שקל לענות אותם: "ביגלים הם קטנים וצייתנים. כלבים עדינים ונאמנים כל כך, ולמרבה הצער הם מאוד כנועים עד שקל לענות אותם מבלי להוות סיכון לביטחון הגורמים שמתעללים בהם".

 

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE