הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
small beez
שיווק דיגיטלי מבוסס תוצאות
הופכים אותך מעוד עסק למותג מנצח! עם 20 שנות ניסיון
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
בגלל שיקולי מס: אמריקאים המתגוררים מחוץ למדינה מוותרים על האזרחות
סקר של גוף פיננסי מצא שרבע מהאזרחים האמריקאים הגרים מחוץ לארה"ב שוקלים לוותר על האזרחות או אף מתכננים לעשות זאת בקרוב. הרוב המוחלט הצביעו על דרישות ה-IRS כסיבה העיקרית למהלך

אמריקאים רבים חוששים מ"עונת המסים" המסורתית, שבדרך כלל מסתיימת באמצע אפריל אך גם עשויה להיגרר עד הסתיו. אך מסתבר שענייני המס מדאיגים גם את האמריקאים שמתגוררים מחוץ למדינה.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

לפי סקר חדש שפורסם החודש ע"י חברת רואי חשבון המתמחה במיסוי אמריקאי, אחד מכל ארבעה אמריקאים המתגוררים מחוץ לארה"ב שוקל לוותר על האזרחות או אף מתכנן לעשות זאת בקרוב.

הסקר, שבו השתתפו 3,200 אמריקאים המתגוררים ב-121 מדינות שונות (כולל ישראל), מצא ששיקולי המיסוי הם הגורם העיקרי לרצון לוותר על האזרחות האמריקאית - אותו דרכון שרבים עובדים קשה מאוד על מנת להשיגו.

"אמריקאים שגרים במדינות אחרות עושים דברים שנראים להם שגרתיים והגיוניים, למשל לחסוך לקראת הפנסיה או לרכוש בית", מסביר דיוויד מק'קיגן, מייסד החברה שהכינה את הסקר, "אבל מה שהם מגלים זה שזה עלול לסבך אותם עם רשות המסים האמריקאית".

 

אילוסטרציה (צילום: Getty Images)

 

אזרחי ארצות הברית נאלצים להגיש דו"חות מס בכל שנה (ולעיתים קרובות לשלם סכומי עתק) גם במידה שאינם מתגוררים או עובדים בארצות הברית. מעבר לשכר, המיסוי כולל רווחים מעסקים, השקעות וכדומה.

על פניו, ישנם הסכמים המאפשרים לבעלי אזרחות כפולה שלא לשלם מסים פעמיים (כלומר, לשלם מס הכנסה על אותו סכום בשתי מדינות שונות). בפועל, הסכמים אלו תלויים בכמות הזמן ששוהים בכל מדינה ומדינה, כך שרבים בכל זאת משלמים מיסוי כפול.

הסקר אף מצא ש-80% מהמשיבים סבורים שהם לא צריכים לשלם מיסוי פדרלי אם הם אינם גרים או עובדים בארצות הברית. כאמור, התוצאה של כך היא שרבים מוכנים לוותר על האזרחות האמריקאית - בייחוד בימים שבהם ניתן לעבוד במשרות רבות מהבית.

לפי ההערכות של משרד החוץ האמריקאי, ישנם כתשעה מיליון בעלי אזרחות אמריקאית שאינם מתגוררים בארה"ב. בשנת 2020 דווח על 6,705 אמריקאים הגרים במדינות זרות שביקשו לוותר על האזרחות שלהם - המספר הגבוה ביותר בשנה אחת מאז שהחלו לעקוב אחר הנתון.

בשנה שעברה זה נתון דווקא צנח באופן משמעותי, ל-2,426 "בלבד". עם זאת, מחברי הסקר סבורים שהירידה נובעת מסגירתם של משרדי ההגירה בשל משבר הקורונה:

"1 מכל 4 אמריקאים שגרים בחו"ל שוקל לוותר על האזרחות או כבר מתכנן לעשות זאת בחודשים הקרובים", כתב מק'קיגן.

12% לא
88% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE