הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Small Biz Web Design Studio
שיווק דיגיטלי מבוסס תוצאות
הופכים אותך מעוד עסק למותג מנצח! עם 20 שנות ניסיון
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Law Office Of Yoni
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
טד קרוז מזהיר מפני אלימות של השמאל: "הם מאבדים את העשתונות"
הסנאטור מטקסס אמר כי אם יבוטל פסק הדין המעניק הגנה פדרלית להפלות, השמאל יערוך מהומות מאורגנות וארצות הברית תראה "אלימות מכוונת המשמשת ככלי לטרור פוליטי"

הסנאטור הרפובליקני מטקסס, טד קרוז, הזהיר כי ארצות הברית עלולה לראות אלימות מצד אנשי השמאל אם פסק הדין 'רוד נגד וייד' יבוטל.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


(צילום: Shutterstock)

 

כזכור, פסק הדין משנת 1973 מעניק הגנה פדרלית לנשים המבקשות לעבור הפלה, אך מסמך שהודלף לאחרונה ל'פוליטיקו' הראה כי רוב שמרני של שופטי בית המשפט העליון עשוי לבטל זאת לאחר כמעט חמישה עשורים. 

בראיון ל'ניוזמאקס' ביום שלישי, קרוז אמר שאם ביהמ"ש העליון אכן ינקוט את הצעד הזה - בו קרוז עצמו תומך, "השמאל יאבד את העשתונות".

"אנחנו הולכים לראות את החלטה בקרוב, בשבוע הבא עד עשרה ימים, ואני מאמין שבית המשפט הולך לעשות משהו שרבים איתנו עבדו עליו והתפללו עליו כל חיינו", אמר הסנאטור הרפובליקני. "אנו מאמינים שבית המשפט הולך לבטל את 'רו נגד וייד', וזה יהיה הדבר הנכון לעשות".

הוא הסביר: "'רו נגד וייד' היא טעות שנקבעה ב-1973, וזו טעות שנמשכה בכל 49 השנים האחרונות. זה הביא לכך שחייהם של למעלה מ-60 מיליון ילדים נלקחו טרם הם נולדו".

 

 

אז, קרוז אמר כי הוא צופה למהומות כבדות. "כאשר ההחלטה הזאת תגיע, אנחנו הולכים לראות את השמאל מאבד את העשתונות. אנחנו הולכים לראות, למרבה הצער, מהומות מאורגנות, אנחנו הולכים לראות אלימות מאורגנת. אנחנו נראה משהו כמו ב-2020, עם התפרעויות של אנטיפה ושל Black Lives Matters ברחבי המדינה"

הסנאטור הדגיש כי לדעתו, במצב כזה המשטרה תצטרך לפעול במהרה ולטפל בפורעים: "אנחנו הולכים לראות אלימות מכוונת המשמשת כלי לטרור פוליטי על ידי השמאל. אם אנו רואים אלימות מאורגנת שלהם, אז חובה על אנשי אכיפת החוק לעשות את עבודתם כדי להגן על אנשים ולשמור על בטיחותם".

על אף הדלפת הטיוטה, בית המשפט העליון עדיין לא פרסם את החלטתו בדבר הפסיקה, אך מאז פרסום המסמך הנושא קפץ לראש סדר היום ומשמש ככלי פוליטי בין שתי המפלגות, בין היתר כדי להפעיל לחץ על השופטים. למרות שקרוז טוען שההחלטה תגיעה בימים הקרובים, עדיין לא ברור מתי השופטים יפרסמו זאת. 

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE