הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
small beez
שיווק דיגיטלי מבוסס תוצאות
הופכים אותך מעוד עסק למותג מנצח! עם 20 שנות ניסיון
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
"גזענות במקום העבודה": טסלה ניצבת בפני תביעה חדשה בטענה לגזענות במפעל החברה בקליפורניה
כאילו הירידה בערך המניה העלייה במחיר המכוניות שהיא מייצרת, והתגברות התחרות בעולם הרכב החשמלי לא הספיקו, עתה נאלצת החברה להתמודד עם טענות קשות לגזענות במפעל שלה בפרמונט

טסלה של אילון מאסק נתבעת על ידי קבוצה של עובדים שחורים בהווה ולשעבר שהועסקו במפעל החברה בפרמונט, קליפורניה, ואשר טוענים שהם היו נתונים לגרפיטי גזעני, השמצות והטרדות.

העובדים טוענים כי החברה ומנהליה היו מודעים להטרדה אך לא עשו דבר כדי לעצור אותה.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


ה-San Francisco Chronicle מדווח שטסלה נתבעת (שוב) על ידי קבוצת של עובדים שחורים שטוענת שהיו נתונים לגזענות ולהטרדה. בתביעה מופיעים למעלה מתריסר עובדי טסלה בהווה ובעבר כתובעים, ונכון לעכשיו לא ברור אם מישהו מהעובדים חתם על הסכמי בוררות מחייבים שיכולים להשפיע על האם התיק אכן יגיע לבית המשפט בקליפורניה או לא.

בתביעה נאמר כי התובעים "היו נתונים להערות גזעניות פוגעניות ולהתנהגות וענישה גזענית ופוגענית על ידי עמיתים, מובילי צוות, מפקחים, מנהלים ו/או אנשי משאבי אנוש על בסיס יומי".

תביעה דומה בטענות דומות כי טסלה טיפחה תרבות של התעללות גזעית במתקן שלה בפרמונט, הוגשה מוקדם יותר השנה על ידי הרגולטורים של קליפורניה - שכידוע לא כל כך התנהלו בצורה תקינה עם מאסק (בעבר רשות המיסים של סן פרנסיסקו ניסתה לגרום לו לפשוט רגל).

החברה הגיבה בפרסום פוסט בבלוג שלה בטענה שהיא מתייחסת לאפליה גזעית ברצינות רבה, וכי היא חקרה טענות בנושא ופיטרה כל עובד שנמצא אחראי להתנהלות גזענית.

העובדים טוענים שהם היו נתונים למספר הערות גזעניות, הכינוי "שחורים" ו"כהים", כמו גם שימוש קבוע במילה ''ניגר'' בתוך תחומי המתקן.

"קשה לדמיין תרבות עבודה במקום שבו האנשים החרוצים האלה נאלצו לסבול יום אחר יום, ונאלצים לחיות עם הערות גזעניות והתנהגות פוגענית", אמר עורך הדין מייק אריאס.

"לשמוע סיפור אחר סיפור של עובדים הנתונים לרמה כזו של התנהגות ולשפה כזו מגעילה ומאיימת זה פשוט כמעט לא ייאמן".

34% לא
66% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE