הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
ממשל ביידן תובע את אריזונה בגלל חוק המחייב בוחרים להוכיח שהם אזרחי ארה"ב
משרד המשפטים האמריקאי הגיש תביעה בעקבות החקיקה שעברה במדינה הרפובליקנית, בטענה שארזינה "החזירה את השעון לאחור". מנגד, התובע הכללי מסר: "נלחם נגד ההפקרות של הממשל"

משרד המשפטים הגיש תביעה נגד אריזונה על חוק שהעבירה וייכנס לתוקפו בשנה הבאה, שיחייב את הבוחרים לספק הוכחה לאזרחות אמריקאית עבור הצבעה בבחירות פדרליות.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


(צילום: AP)

 

בתלונה שהוגשה ביום שלישי, משרד המשפטים טען כי החוק 2492, אשר ייכנס לתוקפו ב-1 בינואר 2023, מפר את חוק רישום הבוחרים הלאומי משנת 1993 ואת חוק זכויות האזרח משנת 1964.

לטענת המשרד, החוק החדש יוציא אלפי בוחרים מהרשימה. "במשך כמעט שלושה עשורים, חוק רישום הבוחרים הלאומי עזר להניע מדינות בכיוון הנכון על ידי ביטול דרישות מיותרות שהקשו היסטורית על בעלי זכות בחירה לגשת לרישום", אמרה עוזרת התובע הכללי, קריסטן קלארק. 

"אריזונה העבירה חוק שמחזיר את השעון לאחור, על ידי הטלת דרישות בלתי חוקיות ומיותרות שיחסמו בוחרים בעלי זכות בחירה מהרישום לבחירות פדרליות", הוסיפה. 

בחודש מרץ האחרון, מושל אריזונה דאג דוסי חתם על החקיקה, בטענה שהצעד ימנע "כל ניסיון להצביע באופן לא חוקי". הוא כינה זאת "גישה מאוזנת המכבדת את ההיסטוריה של אריזונה להפיכת ההצבעה לנגישה, מבלי להקריב את הביטחון בבחירות".

החלטה דומה עברה באריזונה בשנת 2004, אשר אפשרה לפקידים לבקש מהבוחרים הוכחת אזרחות. אך ההוראה בוטלה בסופו של דבר על ידי בית המשפט העליון של ארצות הברית. 

כעת, משרד המשפטים אמר שהחוק החדש מפר פסיקה נוספת של בית המשפט העליון שהתקבלה ב-2103, הקשורה לתביעה אחרת באריזונה, ואמר שהמדינה לא יכולה לדרוש מבוחרים הממלאים טפסים פדרליים להגיש טפסים נוספים. 

התובע הכללי של אריזונה, מארק ברנוביץ', אמר שהוא ילחם בתביעה. "נוסף להסעות והחדרים בחינם עבור אלה שנכנסים באופן בלתי חוקי למדינה שלנו, משרד המשפטים רוצה כעת לתת להם הזדמנות להצביע", אמר. "אני אהיה בבית המשפט כדי להגן על אריזונה מפני הפקרות של ממשל ביידן".

 

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE