הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
לכבוד יום הטיפול ההוליסטי: הכירו את השיטה העתיקה הדוגלת בדרך הטבע
בשונה מהרפואה המערבית, הטיפול ההוליסטי מציע שיטה המתקדמת בנפש וברוח באופן טבעי לחלוטין, ללא תרופות וניתוחים. היום המיוחד הזה הוא הזדמנות נהדרת להכיר עולם רחב ומרתק שיכול להוביל לשינויים מהותיים בחיים

השם ״רפואה הוליסטית״ מגיע מהמילה היוונית "הולוס" כלומר - רפואה שלמה או כוללת, העוסקת בריפוי עצמי של הגוף על ידי טיפול ברגשות, בחשיבה ובסביבה ולא רק באיבר הבודד. הדגש ברפואה ההוליסטית הוא על איזון בחיים: אורח חיים בריא, נשימה נכונה, אכילה נכונה, הרגלי שינה נכונים והימנעות ממתח. כמו כן, היסודות לגישה ההוליסטית נמצאים בפילוסופיה היוונית, למשל אצל אפלטון שהציג בכתביו גישה הוליסטית שדומה לגישה שיש היום ואף מתח ביקורת על גישת הרפואה של היפוקרטס שהייתה לטענתו מוגבלת.

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


בין השיטות השונות ניתן למצוא דיאטה בריאה, פעילות גופנית, טיפול פסיכולוגי, טיפול במערכות יחסים, ייעוץ רוחני וטיפולים משלימים כמו דיקור, טיפול כירופרקטי, הומאופתיה, רפלקסולוגיה, טיפול בפרחי באך, עיסוי, נטורופתיה ועוד ועוד. 

מטרת העל של הטיפול ההוליסטי

ההבדל המהותי ביותר בין הרפואה ההוליסטית ובין הרפואה המערבית הוא הרצון והכוונה לזהות ולהגיע אל שורש הבעיה ומשם להתחיל לטפל. כך למשל, אדם שמגיע לטיפול באלרגיה ממנה הוא סובל במרפאות ובבתי החולים יקבל לרוב טיפול אנטי אלרגני באמצעות כדורים או זריקות. זה אמנם יכול לפתור לו את התפרצות האלרגיה, אך לא ייתן לו מענה לפעמים הבאות. אותו מטופל שייגש לטיפול הוליסטי יקבל מטפל שינסה להבין מה הביא להתפרצות האלרגיה מלכתחילה – אולי למתח, לתזונה או הסביבה בה הוא גר. כך המטפל מנסה לבחון את כל הגורמים ולא פחות חשוב לנסות לזהות ולחקור תהליכים פנימיים שקורים בגוף ולטפל בהם.

אז כיצד טיפול הוליסטי יכול לבוא לידי ביטוי? 

רפואה סינית 

הרפואה הסינית היא למעשה שם כולל למספר שיטות טיפול והיא כוללת בין היתר את הדיקור הסיני המוכר, דיקור יפני, טווינא, עיסוי רפואי הוליסטי, צמחי מרפא ועוד.  

רפלקסולוגיה

טיפול הוליסטי אשר רואה את המטופל כשלם ונוגעת בכל החלקים בחיים שלו, כך למעשה מתבצע טיפול בשורש הבעיה ולא רק בתסמין. הדרך הזו מובילה לתוצאות ארוכות טווח ולשיפור איכות החיים של המטופל.

בטיפול רפלקסולוגי האבחון מתחלק לשניים. אבחון המצב וסקירה כיצד הוא בא לידי ביטוי אצל המטופל, כלומר - כמה זמן מצב זה קיים, מה מקל עליו ומה מחמיר. זאת לצד בירור האם המטופל עבר אירוע שקשה לו "לעכל" כמו פרידה מאדם אהוב או טראומה אחרת.

השלב השני הוא למעשה אבחון דרך כפות הרגליים. במהלך שלב זה מחפשים חסימות או קריסטלים המופיעים בכף הרגל לפי המפה הרפלקסולוגית, זאת לצד איתור מצבים של עודף וחוסר לפי צבע ומרקם בכף הרגל. כך למשל, חוסר אנרגטי של מערכת העיכול יתבטא בכף הרגל כחיוורון באזור הקשת, לרוב העור יהיה דק ונרגיש כאשר רקמת השריר מדולדלת. 

נטורופתיה

טיפול זה מסתכל על האדם השלם ומחפש אחר שורש הבעיה כדי להעניק טיפול עומק שאיננו טיפול סימפטומטי בלבד. כל טיפול מתחיל בתשאול נטורופתי כדי לשמוע, לפני הבעיה הרפואית שהביאה את האדם לטיפול, על האדם עצמו. כך למשל, אדם שעובד בסביבת עבודה יושבנית, במזגן וסובל מקור, יקבל טיפול שונה מאוד מאדם שעובד פיזית בחוץ וסובל מחום, גם אם שניהם שייכים לאותו מין, גיל והגיעו עם אותה תלונה בדיוק.

בנטורופתיה עושים שימוש בצמחי מרפא שגם בהתאמה שלהם מבוססת על הסתכלות הוליסטית. יש צמחים שנחשבים מחממים ומניעים, הם יתאימו לטיפוסים רזים הסובלים מקור וצמחים מקררים שיתאימו לאנשים הנחשבים טיפוס עודף (משקל עודף, מזיעים, סובלים מחום). 

47% לא
53% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE