הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
"האמריקאים רוצים חופש ועושר ובורחים ממדינות דמוקרטיות": כך הפכו פלורידה, טקסס, וצפון קרוליינה ליעדים הנחשקים
המספרים לא משקרים, הסטטיסטיקה בצד של המושלים הרפובליקניים ובגדול, כל מה שצריך לדעת על איך הפכו ניו יורק וקליפורניה ליעדים מהם בורחים אמריקאים, ופלורידה וטקסס ל'ארץ המובטחת' אליה משוועים האמריקאים

מדינות אדומות (רפובליקניות) הצליחו טוב יותר מבחינה כלכלית ממדינות כחולות (דמוקרטיות) לאחר מגיפת הקורונה הודות לזרם עסקים חדשים ואוכלוסיות גדלות של עובדים חדשים מאזורים אחרים במדינה, כך אמרו כלכלנים ל-Daily Caller News, במה שנראה כהמשך של מגמה ארוכת שנים המושכת רבים מתושבי החופים הצפוניים והמערביים אל הדרום האמריקאי בתקווה למצוא חיים טובים יותר.

מדינות בהנהגת רפובליקנים הוסיפו 341,000 מקומות עבודה וצמחו מבחינה כלכלית בהשוואה לתחילת מגיפת הקורונה בעוד שלמדינות הכחולות חסרים עדיין 1.3 מיליון משרות, כך על פי הוול סטריט ג'ורנל, בציטוט נתונים סטטיסטיים של מכון ברוקינגס.

זרימת ההגירה הבין-מדינתית למדינות האדומות עוררה פערים בצמיחה הכלכלית והועילה למדינות האדומות מכיוון שעובדים אמריקאים, כמו גם עסקים אמריקאים גדולים, נמשכים ליוקר המחיה הנמוך יותר, סביבה עסקית מסבירת פנים, ואפילו למדיניות חברתית מסוימת, אומרים כלכלנים ל-Daily Caller News Foundation.

 

 

"אנשים מצביעים ברגליים, והרבה אנשים נמשכים לפחות מסים, תקנות והתערבות ממשלתית בחיי היומיום. הדברים האלה חשובים לאנשים", אמר ואנס ג'ין, כלכלן ראשי ב-Texas Public Policy Foundation.

תהליך זה של נטישת מדינות כחולות התחזק על ידי הבולטות הגוברת של עבודה מרחוק המאפשרת לאנשים להחליט היכן לגור "מסיבות פיננסיות וסגנון חיים" במקום להיות מעוגנים במקום שבו מטה החברה שלהם, לפי ה-WSJ. המדינות האדומות אף הצליחו יותר מכיוון ששיעורי המס הנמוכים שלהן פונים לעובדים. ואכן, המדינות המובילות לתושבים חדשים בשנת 2021 עמדו בממוצע על שיעור מס הכנסה מקסימלי של 3.8%, כאשר ארבע מהן לא גובות מס הכנסה כלל כשבמקביל ל-10 המדינות שאיבדו הכי הרבה תושבים היה שיעור מס ממוצע של 8.0%.

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


בעלי עסקים המחפשים סביבה עסקית נוחה יותר, הובילו את דינמיקת ההגירה, על פי המכון האמריקאי לארגונים, כאשר הדירוג הממוצע במדד "המדינות הטובות ביותר לעשיית עסקים" של פורבס, הראה כי המגמה היא לעזוב את החופים הצפוניים והמערביים.

טקסס לדוגמה משכה 256 תאגידים חדשים תחת הנהגתו של המושל גרג אבוט. דובר המושל אמר כי "עסקים עוברים דירה ומשקיעים במדינת הכוכב הבודד בקצב שיא מכיוון שבנינו מסגרת שמאפשרת ליוזמה חופשית לפרוח ולטקסנים חרוצים לשגשג".


לבסוף, הגבלות הקשורות לקורונה ובמיוחד סגירת בתי ספר עודדו אנשים רבים לעזוב מדינות כחולות, לפי ה- WSJ. כאשר מחנכים פרטיים בפלורידה קיבלו פניות רבות וישנו ביקוש גבוה יותר להרשמה לבתי ספר או שיעורים פרטיים מהורים שאינם "מרוצים מכך שבתי הספר של ילדיהם במדינות אחרות עברו ללמידה מרחוק", לפי ה-WSJ.

"מדינות כחולות אילצו את יוצרי העבודה ואת האזרחים לברוח למדינות אדומות בגלל סגרים, מסים גבוהים, פשיעה גבוהה, ועוד מדיניות רעה", אמר אלפרדו אורטיז, נשיא רשת יוצרי העבודה.

ב-12 החודשים שבין פברואר 2021 לפברואר 2022, 46 מיליון אנשים עברו למיקוד אחר, לפי הניו יורק פוסט.

שלוש המדינות המובילות למגיעים חדשים היו פלורידה, טקסס וצפון קרוליינה, שכל אחת מהן הצביעה לדונלד טראמפ גם ב-2016 וגם ב-2020, בעוד ששלוש המדינות המובילות במהגרים היו קליפורניה, ניו יורק ואילינוי, שבלכל אחת מהן יש סנאטורים דמוקרטים, בית מחוקקים דמוקרטי, ומושלים דמוקרטים.

"מושלים רפובליקנים השקיעו בעבודה, הורידו מסים, החזירו כסף ישירות לכיסם של תושביהם, ומשתמשים במדיניות חדשנית, תומכת צמיחה כדי לשמור על פריחת כלכלת מדינותיהם", אמר דובר איגוד המושלים הרפובליקנים.

איגוד המושלים הדמוקרטיים לא הגיב לבקשות ה-DCNF להגיב.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE