הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
סקר מגלה שרק 1% מהאמריקאים רואים ברוסיה בעיה מרכזית
בשונה מהנראטיב התקשורתי השלט המנסה לייצר קונפליקט מובנה בין העמים מרבית האמריקאים כלל לא רואים ברוסיה כאיום או בעיה מרכזית על ארה"ב, גם נושאים אחרים שהתקשורת המרכזית מפמפמת כ'שינויי אקלים', ואירועי ה-6 בינואר לא מעניינים את האמריקאים לפי סקר גאלופ החדש

סקר חדש של מכון הסקרים גאלופ מצא שרק אחוז אחד מהאמריקאים רואים ברוסיה כ'בעיה גדולה', עם הרבה יותר דאגה המובעת לגבי האינפלציה הדוהרת, ממשל גרוע ומצב הכלכלה האמריקאית.

בהמחשה חושפת למידה בה אנשים איבדו עניין ב"טרנד הנוכחי", נראה כי בעוד 9% מהאמריקאים ראו את היחסים עם רוסיה כבעיה החשובה ביותר איתה מתמודדת המדינה בחודש מרץ, עתה, בראשית אוגוסט, המספר צנח כעת לרמה נמוכה ביותר.

מדובר בממצא העולה בקנה אחד עם התיאוריה כי האופן שבו התקשורת הדיחה לראש הכותרת את מלחמת אוקראינה-רוסיה וביקשה מהציבור האמריקאי לאמץ נראטיב מסוים (כשנראה כי ככל הנראה התקשורת הממסדית מאוכזבת מהתחזיות הנאיביות שרוסיה תובס במהירות), לא הצליח לשמר את עצמו לזמן ממושך כל כך ואכן נראה כי האמריקאים עצמם איבדו עניין בנושא.

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


זמן קצר לאחר פלישת רוסיה, הנושא של יחסי רוסיה-ארה"ב היה בראש סדר העדיפויות של אמריקאים רבים, אך כעת כאמור רק אחוז אחד עדיין מאמינים שזה הנושא החשוב ביותר שעומד בפני האומה האמריקאית.

לעומת זאת, 17% מהאמריקאים רואים באינפלציה כבעיה החשובה ביותר כרגע, יחד עם 17% שאומרים שהממשל הגרוע ועוד כ-12% הטוענים שהכלכלה באופן כללי מדאיגה אותם.

למעשה, רוסיה אפילו לא נמצאת בעשירייה הראשונה של דאגות האמריקאים וממוקמת הרבה אחרי נושאי הפשיעה, ההגירה, והפיקוח על כלי נשק המדורגים כולם במיקום גבוה יותר.

כ-8% מהאמריקאים מאמינים שהפלות הן הנושא החשוב ביותר, והלה מייצגים שיא חדש מאז החלה גאלופ לעקוב אחריו ב-1984.

יש לציין כי נגיף הקורונה, השימועים בקונגרס לגבי אירועי ה-6 בינואר, ושינויי האקלים, אינם מצליחים להגיע ל-10 הנושאים החשובים ביותר למרות הסיקור התקשורתי הבלתי פוסק בדרך כלל שלהם בערוצי התקשורת הממסדיים.

כפי שהדגשנו בעבר, התמיכה במעורבות נוספת של ארה"ב באוקראינה קרסה כאשר אמרו לאמריקאים בדיוק במה זה כרוך מבחינת העלות הכלכלית והנטל שהדבר יהווה על יוקר המחיה שלהם.

הקונגרס החליט כמובן להתעלם מכך והזרים עד היום 40 מיליארד דולרים לאוקראינים, מדובר בסכום המייצג את הסיוע האמריקאי המועבר לישראל בתקופה של כ-12 שנים שהועבר בתוך מספר חודשים לקייב.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE