הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
small beez
שיווק דיגיטלי מבוסס תוצאות
הופכים אותך מעוד עסק למותג מנצח! עם 20 שנות ניסיון
small beez
שיווק דיגיטלי מבוסס תוצאות
הופכים אותך מעוד עסק למותג מנצח! עם 20 שנות ניסיון
דרושים אנשי מכירות ומנהל פרוייקטורים
לאזור וושינגטון וסן פרנסיסקו, עזרה בדיור
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
הירי מעזה לעבר ישראל נמשך אל תוך הלילה: "לישראל יש גיבוי אמריקאי להמשיך לפעול"
במקביל גורמים מצריים נמצאים בדרך לישראל בניסיון להשיג הפסקת-אש כאשר שר הביטחון גנץ שוחח עם מקבילו האמריקאי - ראש הממשלה לפיד הודיע "ישראל לא מעוניינת בעימות רחב, אך לא נרתעת ממנו"
ישראל נערכת ללילה מתוח לאור מטחי הרקטות המשוגרות למרכז הארץ.
 
מרבית הירי נעשה לעבר יישובי הדרום אך עשרות טילים גם נורו לאזור גוש דן, כאשר לא דווח על נפגעים בנפש. במקביל, מטוסי חיל האוויר ממשיכים בתקיפות אוויריות ברצועה, המכוונות כנגד יעדי הג'יאהד האיסלאמי - כמו כן, נראה כי משלחת מצרית עושה את דרכה לישראל בניסיון להביא להפסקת אש.
 
"עלות השחר" נפתח ב-16:16, עם תקיפה בה חוסל בדירת המסתור בכיר הג'יהאד האיסלאמי, תייסיר ג'עברי, מפקד המרחב הצפוני של הג'יהאד האיסלאמי בעזה.
 
התקיפה הגיעה לאחר ארבעה ימים מתוחים בדרום במסגרתם תושבי העוטף הורו להישאר בבתיהם לאור חשש מניסיון פיגוע רצחני
 
לאחר התקיפה הראשית הגיע גל תקיפות נוסף שחיסל עוד כ-10 מחבלים.
 
נכון לעתה ישנם כ-10 הרוגים ו-65 פצועים ברצועה, כאשר לפחות מחצית מן השיגורים לישראל לא צלחו, והמחצית הנותרת ברובה המוחלט יורתה.
 
 
הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


 
צה"ל ממשיך לתקוף אתרי ייצור אמצעי לחימה ומחסנים כאשר ראש הממשלה  לפיד ושר הביטחון גנץ מסרו הצהרה בה הכריז לפיד כי ישראל לא מעוניינת במערכה נרחבת ברצועת עזה אך גם לא חוששת ממנה.
 
צפו בדברי לפיד לאומה;
 
 
 
"ההנחיה שקיבלו כוחות הביטחון הייתה חד משמעית: ישראל לא תעמוד מנגד כשמנסים לפגוע בתושביה, מדיניות הממשלה היא אפס סובלנות לכל ניסיון ירי – מכל סוג - שיוצא מעזה לעבר שטח ישראל".
 
שר הביטחון  גנץ אמר כי "אף ארגון טרור ואף אדם לא יחזיק באזרחי ישראל כבני ערובה בבתיהם. יצאנו היום באופן יזום למבצע עלות שחר מול הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה בכדי לנטרל את האיום על יישובי ואזרחי עוטף עזה. במכת פתיחה עוצמתית, שנשענה על מודיעין מדויק, ביצעו צה"ל והשב"כ באמצעות חיל האוויר עשרות תקיפות של מטוסי קרב וכטב"מים לסיכול של בכירים בג'יהאד האסלאמי ופעילי טרור במערך הנ"ט ובמערכים הקדמיים שאיימו על יישובי הדרום".
 
גנץ הודיע כי "המדיניות שלנו ברורה: מי שיאיים - לא יתקיים. זה נכון לגבי יורשו של בהא אבו אלעטא, תייסיר ג'עברי, וזה נכון לגבי כל מחבל בן מוות שיבקש לפגוע באזרחי ישראל".
 
במקביל התקבל גיבוי אמריקני בו נאמר כי - "לישראל הזכות להגן על עצמה".
 
שגריר ארה"ב בישראל טום ניידס כתב בטוויטר: "ארצות הברית מאמינה בתוקף שלישראל יש זכות להגן על עצמה". עם זאת, הוא ציין: "אנו מקיימים מגעים עם גורמים שונים וקוראים לכל הצדדים לרגיעה".
 
גם שר הביטחון גנץ שוחח עם מזכיר ההגנה האמריקאי לויד אוסטין.
 
גנץ ציין בפני מזכיר ההגנה כי "ישראל פועלת בכדי להגן על עצמה ועל אזרחיה ותפעל באופן ממוקד ובנחישות מול הטרוריסטים ומחוללי הטרור בכדי להגיע ליעדיה".
 
0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE