הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
small beez
שיווק דיגיטלי מבוסס תוצאות
הופכים אותך מעוד עסק למותג מנצח! עם 20 שנות ניסיון
small beez
שיווק דיגיטלי מבוסס תוצאות
הופכים אותך מעוד עסק למותג מנצח! עם 20 שנות ניסיון
דרושים אנשי מכירות ומנהל פרוייקטורים
לאזור וושינגטון וסן פרנסיסקו, עזרה בדיור
צרות לאילון מאסק: ה-DMV בקליפורניה מאשים את טסלה בפרסום כוזב לגבי יכולות הנהג האוטונומי והנהיגה העצמית המלאה
ה-DMV מאשים את ענקית הרכב בהטעיית לקוחות, חלק מהסנקציות עלולות אף לנקוט איסור על מכירת רכבי החברה בקליפורניה

מחלקת הרכב של קליפורניה (DMV) האשימה את טסלה בפרסום כוזב על כך שקידמה את טכנולוגיות הטייס האוטומטי והנהיגה העצמית המלאה של החברה.

המחלקה טוענת שיצרנית המכוניות החשמליות בעצם הטעתה לקוחות באמצעות שפה פרסומית המתארת ​​את טכנולוגיות הטייס האוטומטי והנהיגה העצמית כמסוגלות ליותר ממה שהן מסוגלות בפועל.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


החברה "השמיעה או הפיצה הצהרות שאינן נכונות או מטעות, ואינן מבוססות על עובדות", מסר ה-DMV בצמד תלונות שהוגשו למשרד הדיונים המנהליים בקליפורניה ב-28 ביולי.

התלונות של ה-DMV מצביעות על כך שתיאור הטכנולוגיות מבוסס על שפה "מוטעה" כמו זו המופיעה בדף הטייס האוטומטי של אתר טסלה:

"כל מה שאתה צריך לעשות הוא להיכנס ולהגיד לרכב שלך לאן ללכת. אם לא תגיד כלום, המכונית שלך תסתכל על לוח השנה שלך ותיקח אותך לשם כיעד המשוער. הטסלה שלך תבין את המסלול האופטימלי, תנווט ברחובות עירוניים, צמתים מורכבים וכבישים מהירים".

הסעד המוצע על ידי ה-DMV עלול להיות חמור, כולל שלילת רישיון טסלה לייצר או למכור את מכוניותיה בקליפורניה. 

דובר ה-DMV מסר שאם פעולתם תצליח, "ה-DMV יבקש שטסלה תידרש לפרסם מחדש לצרכנים וללמד טוב יותר את נהגי טסלה לגבי היכולות של 'טייס אוטומטי' ו'נהיגה עצמית מלאה', כולל אזהרות לגבי מגבלות התכונות, ולפעולות אחרות". ביוני, מנכ"ל טסלה אילון מאסק הדגיש את החשיבות של נהיגה עצמית מלאה עבור החברה. בלעדיה, טסלה "שווה בעצם אפס", אמר.

תכונת נהיגה עצמית מלאה עולה 12,000 דולר ומתיימרת להפעיל אוטומטית את המכונית בכבישים מהירים, רחובות ערים, וכבישים שכונתיים; לציית אוטומטית לאותות תנועה; ולשוטט בחניון ללא נהג ולהחנות לבד. למרות השם, אף מכונית אינה מסוגלת לנהוג אוטונומית באופן מלא מטסלה ועד כל חברה אחרת. מכוניות טסלה מעולם לא יכלו, "ולא יכולות כעת, לפעול ככלי רכב אוטונומיים", טוען ה-DMV שמציין כי האתר של טסלה כותב כי "התכונות המופעלות כעת דורשות פיקוח פעיל של נהג ואינן הופכות את הרכב לאוטונומי".

אבל, לפי ה-DMV, כתב זה עדיין "סותר את התוויות והטענות השגויות או המטעות המקוריות" לכאורה.

הטכנולוגיות המסייעות לנהגי טסלה היו תכונות פופולריות שעזרו ליצרנית הרכב להתבלט בשוק רכבים חשמליים ההופך לצפוף יותר ויותר.

לא ברור כמה תאונות כרוכות בשימוש בטכנולוגיית נהיגה עצמית מלאה, והאם התאונות אלו הובילו למוות או לפציעה.

המחשבים המשולבים של טסלה מסוגלים לתקשר את המידע לגבי תאונות כאלה ואחרות לחברת טסלה, אבל החברה לא חולקת את הנתונים האלה עם הציבור.

לאחרונה, מאסק טען כי נהיגה עצמית מלאה לא הייתה גורם בשום תאונה של טסלה, אם כי לפחות שמונה דו"חות תאונות שהוגשו על ידי בעלי טסלה מציינים אחרת.

תגובתה של טסלה לתלונות ה-DMV, אם בכלל, טרם פורסמה לציבור.

לחברה אין משרד לקשרי תקשורת ומאסק לא הגיב להזמנה לספר את הצד של טסלה בסיפור ללוס אנג'לס טיימס.

סנטורית מדינת קליפורניה לנה גונזלס (D-Long Beach), שהינה יושבת ראש ועדת התחבורה, כינתה את ההאשמות של ה-DMV נגד טסלה כ"מדאיגות ביותר".

"חשוב ביותר שהמגבלות של הטכנולוגיה יוצגו בצורה הכי מובנת כדי להגן בצורה הטובה ביותר על בטיחות הציבור בכבישים שלנו ברחבי קליפורניה", אמרה.

47% לא
53% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE