הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Hebrew News
דרושים
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
Lalezary Law Firm
נפצעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלווה ונדאג לך לאורך כל הדרך עד לקבלת הפיצוי המקסימלי המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
7 יתרונות בריאותיים שלא הכרתם שקיימים באפרסמון
הוא לא רק כתום, מתוק וטעים. האפרסמון מכיל כמויות אדירות של נוגדי חמצון, ויטמינים, סיבים, ושאר ערכים תזונתיים, מה שהופך אותו לאחד הפירות הבריאים ביותר, הנה כמה יתרונות מרכזיים שכדאי להכיר

פרי האפרסמון בעל מגוון רחב של יתרונות בריאותיים, ביניהם היכולת לנטרל רדיקלים חופשיים הגורמים להזדקנות ומחלות שונות. בנוסף, הוא מסייע בהרזיה הודות לסיבים הרבים הקיימים בו. אז מה עוד מביא עימו הפרי האהוב? הנה הרשימה המלאה 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


הגנה והזנה לעיניים

האפרסמון מכיל לוטאין זקסאנטין שהוא איזומר והקרוטנואיד אלכוהולי הכי נפוץ בטבע. מחקרים רבים מצאו כי איזומר זה יעיל בשמירה ושיפור הראייה. הוא פעיל ברשתית העין ועוצר מחלות ניווניות הקשורות לעיניים כמו ניוון מקולרי. הוא גם ידוע במניעת מקרים של קטרקט. נזק ברשתית העין הוא הגורם לאיבוד הראייה. נזק זה נגרם על ידי הרדיקלים החופשים המיוצרים על ידי תגובת חמצן עם סוגים מסוימים של מולקולות. פרי האפרסמון מכיל רכיבים כמו ויטמין A, ויטמין C וויטמין K הידועים ברכיביהם נוגדי החמצון. רכיבים אלו חשובים במיוחד להגנת העיניים מפני נזקים לרשתית העין. לוטאין זקסאנטין, יחד עם הויטמינים המוזכרים מפחיתים את הנזקים הנגרמים על ידי קרני UV וזיהומי עיניים אחרים. חוץ מהראייה, הם גם מסייעים בהפחתת הקמטים סביב העור העדין באזור העיניים.

מסייע להרזיה

האפרסמון מספק תרומה רבה לאלו המבקשים להוריד במשקל. כי בדרך כלל, משטר דיאטתי משלב בתוכו מזונות דלי קלוריות בתזונה שלנו. שילוב של דיאטה עם אימון גופני עצים מוביל לפעילות מהירה יותר של מערכת העיכול, הגורמת לנו תחושת רעב לעתים קרובות יותר. אכילת מזונות כמו האפרסמון במהלך הדיאטה, תורמת לנו לתחושת שובע ארוכה יותר, אודות לתכולת הסיבים בפרי זה. תכולת הסוכר באפרסמון גבוהה יחסית, לכן הכי טוב לאכול את הפרי לפני האימון, כך הסוכר מומר לאנרגיה בגוף במהלך הפעילות הגופנית.

שיפור תפקוד מערכת העיכול

האפרסמון עשיר בסיבים תזונתיים החיוניים לשיפור תפקוד תהליך העיכול. ישנם שני סוגים של מקורות סיבים – מסיסים ובלתי-מסיסים. הסיבים המסיסים מעוכלים ומספקים רכיבים תזונתיים לגוף, בעוד שהסיבים הבלתי-מסיסים עוברים ישר דרך הגוף. הם הופכים את הצואה לרכה ושלמה כך שהיא עוברת בקלות במערכת העיכול. הסיבים מאגדים ודוחפים את הצואה ממערכת העיכול. כך, פרי האפרסמון יכול למנוע עצירות. כמו כן, פינוי מהיר של מערכת העיכול יכול למנוע זיהומים אנאליים, ניקוי רעלים ומסייע במניעה וטיפול במצבים כמו סרטן המעי-גס. עצירות כרונית יכולה לגרום לכלי הדם סביב פי הטבעת להתנפח ובמקרים חריגים אף לגרימת קרע ודימום. מצב זה ידוע כטחורים. באמצעות מניעה וטיפול בעצירות, פרי האפרסמון מגן עלינו מפני כאבי טחורים גם כן.

נלחם בסרטן

האפרסמון מכיל רכיבים תזונתיים חיוניים המגנים מפני רדיקליים חופשיים. אלו אחראים למחלות שונות, כולל סרטן. נוגדי חמצון ופיטו-נוטריינטים מנטרלים את רדיקלים חופשיים אלה ומונעים נזק לדנא (DNA). חשיפבה לחמצן של מולקולות מסוימות גורמת לנזק ברמה התאית. תאים אלו ממשיכים להתרבות גם כאשר אין צורך בכך. כך הם חודרים לתאים הבריאים, הורסים אותם ומובילים לגידולים סרטניים. האפרסמון מכיל נוגדי חמצון בצורה של ויטמין A, ויטמין C, ויטמין K ולוטאין זקסאנטין המגנים מפני הרדיקלים החופשיים. הם גם מסלקים את הרדיקלים מהגוף כך שלא יגרמו נזק לתאים הבריאים. בנוסף, האפרסמון מכיל חומצה בטולינית שהיא אנטי-סרטנית המעכבת התפתחות תאי סרטן בגופנו.

הגנה מפני הזדקנות מוקדמת

בנוסף להשפעה הסרטנית של הרדיקלים החופשיים, הם גם עלולים לגרום להזדקנות מוקדמת. הם גורמים נזק לתאי העור והזדקנות מהירה מהרגיל. אך, נוגדי חמצון ופיטו-נוטריינטים הם בעלי השפעה הפוכה וחיובית המגנה מפני הזדקנות מוקדמת. ויטמין C הוא נוגד חמצון יעיל במיוחד כשמדברים על בריאות העור. הוא ויטמין מסיס, משמע, שהוא לא מצטבר בגופנו ולכן מצריך חידוש קבוע של מלאיו דרך המזון. ויטמין A וויטמין K שומרים על בריאות העור ומפחיתים קמטים הקשורים להזדקנות. מלבד ויטמינים אלו, בטא-קרוטן ולוטאין זקסאנטין הראו גם כן השפעה של נוגדי חמצון במחקרים מסוימים. נוגדי חמצון אלו נמצאו כמגבירים את תוחלת חיי האדם באמצעות הגנה מפני רדיקלים חופשיים ושיפור הבריאות הכללית וכתוצאה מכך את המערכת החיסונית.

חיזוק המערכת החיסונית

כדי להיות מוגנים מפני מחלות נפוצות ישנה חשיבות בהקפדה על תזונה מזינה. ויטמין C משמש כסוכן חזק המגביר את חסינות הגוף מפני צינון, שפעת וזיהומים. מחקרים לא הראו השפעה ישירה של ויטמין C על מחלות נפוצות אלו, אך הקשר הבלתי-ישיר בחיזוק המערכת החיסונית בהחלט עושה את העבודה נגד מחלות אלו. פרי האפרסמון עשיר בויטמין C ויכול להגביר את ההתנגדות למחלות אלו. מלבד זאת, ויטמין C מסייע בייצור הקולגן ועוזר בספיגת ברזל בגופנו. הוא גם מסייע בשמירה על כלי הדם, השרירים והעצמות במצב טוב ומסייע בתחזוקתם.

בריאות הלב

האשלגן באפרסמון מסייע בוויסות לחץ הדם בגופנו באמצעות הרחבת כלי הדם והרפיית שרירי הגוף. למעשה, תרופות רבות משתמשות באשלגן כחומר משכך כאבים להפחתת כאבי שרירים. זרימת דם מאוזנת ובריאה לא גורמת לחץ על הלב ועל תפקודיו, כך, היא מסייעת בשמירה על בריאות מערכת הלב וכלי הדם.

17% לא
83% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE