הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
הלוחשת למספרים
בתיה כהן, הנומרולוגית הותיקה וכנראה המצליחה ביותר בעיר המלאכים, בשיחה אישית על משמעות המספרים בחיינו, חשיבות בחירת השם מילדות, תוכנית הרדיו הייחודית שלה, העבודה עם הקהילה הישראלית וגם, מה הכי חשוב לדעת לפני שבוחרים את הנומרולוג עימו מתייעצים

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


שישי בבוקר, חורף, שמים אפורים וגשם שוטף את רחובות קולבר סיטי. בבית קפה קטן עם תפאורה מיסטית כמעט, נפגשתי עם הנומרולוגית המפורסמת  בתיה כהן. מאחוריה כבר אין ספור הרצאות, הדרכות וטורים על נומרולוגיה בעיתונות המקומית. 

בעודנו לוגמים קפה, ומבלי משים, נראה שבתיה מובילה את השיחה, כמעט מראיינת אותי. ואכן, בצורה הטבעית ביותר היא יודעת, ובעיקר אוהבת לדבר עם אנשים. נראה שבאה להכיר אותי לא פחות ממה שאני אותה.

לבתיה לקוחות מגוונים מכל רחבי העולם ונחשבת לאחת הנומרולוגיות הטובות. היא מתמחה בשינוי דפוסי חשיבה. עם ניסיון רב היא מעבירה הרצאות שנחשבות חוויה רוחנית בפני עצמה, כיתות לימוד, ערבי בנות ומפגשים מקצועיים עם אנשים עסקים וידעונים.

בנוסף, מגישה תוכנית רדיו ייחודית משלה: ״החיים דרך המספרים״, בה היא משתפת את קהל המאזינים בנפלאות הנומרולוגיה, מזמינה אורחים מעניינים מתחומי עיסוק שונים ומעניקה להם במה, מייעצת במגוון נושאים ודילמות בחיי היום יום, או עוסקת במשברים בתקופות מאתגרות. כמו כן, עונה לשאלות הקהל הרחב.

תהליך העבודה עם בתיה פשוט וקל. בשיחת טלפון קצרה ניתן לתאם פגישה או אפילו שיחת היכרות בטלפון. בתיה מקבלת מהלקוחות פרטי תאריך לידה ושמות מלאים של הורים או אנשים קרובים כמו בן או בת זוג ומכאן היא מרכיבה מפה נומרולוגית וניתוח מלא של מגוון דילמות בחייהם כמו: מהו הזמן להתחיל קריירה חדשה, פרידה או המשך יחסים עם בן/בת זוג, חתונה, הבאת ילדים ולעיתים סיוע ללקוח שמרגיש שהוא נמצא בצומת דרכים בחייו ואינו בטוח לאיזה כיוון לפנות.

יש שיתווכחו על אמיתות הנומרולוגיה. אחרי הכל, מדובר בשיטה פסאודו- מדעית שמתעתדת לחקור את תכונותיו של אדם מסויים ואופיו דרך תאריך הלידה שלו, שמו וחיבור של מספרים והאותיות בשמו, ללא הוכחות מדעיות מבוססות.

עם זאת, השיטה מוכרת ואהובה על ידי  מיליונים ברחבי העולם, ונלקחת ברצינות רבה על ידי אנשים מכל שכבות האוכלוסייה ואפילו אצל סלבריטאים רבים.

בתיה (63) נולדה וגדלה בירושלים. לאחר שהתחתנה עם בעלה איציק עברה לתל אביב, שם גם החלה בלימודי הנומרולוגיה שלה. היא לקחה את הנושא ברצינות רבה ולמדה במשך שנתיים תמימות; כדי להשלים את המלאכה הוסיפה גם לימודי גרפולוגיה וקריאת שפת גוף באוניברסיטת תל אביב.

בתיה: ״שני הכלים הללו מסייעים רבות במהלך הפגישות שלי עם אנשים. אני מסוגלת להכיר אותם בצורה עמוקה יותר וכך גם לייעץ טוב יותר. פעמים רבות קריאת שפת הגוף שלהם מאשרת לי את מה שראיתי בניתוח הנומרולוגי.״

תוך כדי הראיון בתיה מקבלת שיחה שהיא חייבת לקחת. בתיה:״ בחירת שם התינוק הוא בעל ערך ומשמעות גדולה, זה כמו ארגז כלים, שווה בחשיבותו למשמעת תכונות שעוזרות לו להגיע למטרות ולהגשימן מהר יותר. אם השם הנבחר יתאים לתאריך הלידה הוא ישמש כרוח גבית שעוזרת לו להשיג את המטרות במהירות. אם השם לא מתאים לתאריך הלידה, הרוח היא נגדית ומקשה עליו להגיע למטרות.

בנוסף להיותה נומרולוגית, בתיה ידועה בנתינה החברתית שלה. היא פעילה עם ארגונים פילנתרופים רבים, מבלה חלק גדול מזמנה בתרומה לקהילה היהודית והישראלית, ותומכת בארגונים רבים ללא מטרת רווח.

 

אז למעשה כל מספר מתאר תכונות אופי שונות?

״כן, לכל מספר יש חוזקות וחולשות. מספר אחד מייצג את האנשים החזקים, המובילים, העצמאיים, שאתה תמיד מרגיש ביטחון לידם ורוצה להיות תחת הכנפיים שלהם.

אם יש לך המון מספרי שתיים בשם אז אתה כנראה חלק מהאנשים היותר רגישים בחברה, פגיעים יותר אבל גם כאלו שיודעים לגשר בין אנשים ולעשות שלום. אלו אנשים מאוד נעימים.  

השלישיות הם אלו שאלוהים שלח אותם עם סוג של בייגלה על הראש. הוא מציל אותם בכל מקום או סיטואציה. הם גם אנשים מאוד חבורתיים, מצחיקים וכאלו שכולם אוהבים אותם מאוד. אבל יש להם נטיה לסמוך על המזל כי הוא משחק להם תמיד.

ארבע אלו האנשים הפרפקציוניסטים. אנשים שרוצים לדעת הכל, שרואים הכל. יש להם ראיה פנומנלית. הם יהיו מאוד דייקנים וממוקדים כי הם זקוקים להרגשת ביטחון. בתחום הזוגי הם יכולים להיות מאוד ביקורתיים כלפי בני הזוג שלהם, וזו בעיה.

חמש מייצג אנשים שהם תמיד בתנועה, לא יכולים לשבת במשרד. החמישיות הם אנשים שנראים טוב: שחקנים, אנשי מדיה וטלוויזיה, אבל הם לא יכולים להיכנס למסגרת או לו״ז. זה מלחיץ אותם.

שש הם אנשי משפחה, התא המשפחתי מאוד חשוב להם. הם מארגנים את העבודה וסדר היום שלהם סביב המשפחה. האם לא תלך לעבוד מעבר לשעות המקובלות, או אלו שיגרמו לה לראות פחות את הילדים. הגבר יעשה הכל עבור המשפחה שלו. להיכנס אליהם הביתה יהיה תמיד הכי נחמד. הבית נקי ומסודר ועם ריחות נפלאים של אוכל ביתי.

שבע מייצג את אנשי הרוח, הוא גם מאפיין המון רופאים ואחיות. שבע הוא מספר מאוד גבוה בנומרולוגיה הקבלית ונמצא המון אצל אנשים שמטפלים בבני אדם. כולל פסיכולוגים ונורמולוגים. לשביעיות יש המון רעיונות יצירתיים מחוץ לקופסא, לא כמו בן אדם רגיל.

שמונה מסמל את אנשי הכוח והכסף; אנשים שיכולים לעשות כמעט כל עבודה. המכשול שלהם בחיים הוא שהם לא מתמקדים בעבודה אחת, אלא עושים כל כך הרבה דברים במקביל ואז הם מסיימים בלי רזומה מרשים ובלי כסף. אנשים כאלו צריכים הדרכה באיך למצוא מקצוע אחד ולהתמקד בו.

תשע הם מעבירי מסר. האנשים שעומדים על במות; המרצים והמורים. האנשים הכי חכמים שיודעים לדבר ולשכנע. כאלו שאתה יוצא מהשיחה איתם ואתה מבין אותם עד הסוף. אבל גם להם יש אתגר שהוא לדעת מתי להפסיק לדבר.״

 

כיצד המספרים האלו יכולים להשפיע על קבלת החלטות בחיים?

״לכל מספר כאמור יש משמעות והחיבור בין המספרים חשוב. לכל אדם יש מספר שמייצג את התכונות והיכולות שלו. כזה שמספר כיצד הוא צריך להתנהל. לדוגמא: אם יש לך חבר שעובד במכירות בעגלות והוא מתקשר אליך ואומר: בוא לעבוד איתי, זו עבודה קלה ויש בה הרבה כסף, אבל לך אין מספרים של איש מכירות, זה לא ילך; כי זה פשוט לא ביכולות שלך. 

לנומרולוגים מנוסים יש את המענה. הם יכולים לייעץ לך מה הדבר הנכון לעשות, וגם באיזה עיתוי לעשות אותו. במקרים מסוימים אנשים זקוקים לליווי ממושך יותר, כדי לעבור תקופה קשה או מאתגרת.״

 

את יכולה לשתף במקרה בו סיוע נומרולוגי נכון יכול היה לסייע לקריירה?

״כן. היה מקרה של 2 בחורים ישראלים שהגיעו לכאן לפני שנתיים. חברים טובים מהארץ.הם שכרו איזה גסט האוס וניסו להתחיל פה קריירה. יום אחד פיטרו אחד מהם מהעבודה. החבר השני הלחיץ אותו- אמר לו שהוא חייב למצוא מהר עבודה חדשה לפני שלא יהיה להם  כסף לשכר דירה.

החבר שפוטר קיבל הצעת עבודה מחברת הום אימפרובמנט לעבוד בעבודה משרדית פשוטה  עם שכר של 5000 דולר לחודש, או לעבוד בלי שכר קבוע אבל לעשות לידים של מכירות בחוץ עם עמלות גבוהות ולהרוויח הרבה יותר בטווח הרחוק. זה סיקרן אותו. אבל לחבר השני היו מספרים רגישים והוא גם לא היה אדם אמביציוזי במיוחד.

לכן, הוא שכנע אותו לקחת את העבודה המשרדית הקבועה, כי הוא דאג לנושא שכר הדירה. ככה מנע מהחבר שלו לממש את הפוטנציאל שלו. בעתיד התברר שאותו חבר היה איש מכירות מעולה והיה יכול לעשות בקלות שכר של 20 אלף דולר בחודש. לכן, חשוב לדעת ממי אתה לוקח עצות.״

 

מה הופך נומרולוג לנומרולוג טוב?

״קודם כל ללמוד את המקצוע לעומק. קורס קצר בנומרולוגיה לא יהפוך אותך למומחה. חשוב גם לצבור המון ניסיון וזה לוקח שנים.

אני יכולה לומר שאני עובדת מהלב. אני קודם כל רואה אנשים. אם למשל לקוח שכח לדבר איתי על כמה נושאים, או התבייש ונזכר רק אחרי שבועיים לשאול שאלות בנושאים שהטרידו אותו- הוא תמיד יכול להתקשר ללא עלות ולשאול אותי, לדבר ולהתייעץ. אני מלווה לאורך כל הדרך. אני גובה תשלום חד פעמי בלבד. חשוב לי לעזור לאנשים בפרשות דרכים בחיים שלהם ולפתוח להם שבילים בראש.

אני עוזרת להמון לקוחות בנושאים של זוגיות: ידע זה כוח, זוגיות טובה תדחוף אותנו קדימה  וזוגיות גרועה תמשוך אותנו לאחור ותשפיע על התא המשפחתי שלנו ועל עתידנו. אני מלמדת זוגות רבים שזוגיות דורשת עבודה וכבוד הדדי לאורך זמן.״

בנוסף, אני עובדת עם לקוחות על אתגרים בנושא הקריירה שלהם, עבודה עם ילדים, איך להתנהג עם בני נוער מרדנים. כמעט לכל שאלה או פרמטר בחיים יש תשובה בנומרולוגיה ונומרולוגית שיודעת את העבודה בצורה טובה, עם נסיון, יכולה למצוא אותה עבור הלקוחות שלה.״ יש אנשים שמתבלבלים בין נומרולוגיה ואסטרולוגיה.

״כן, זה קורה לפעמים. יש קשר כלשהו בין השניים, ויכול להיות שהמפות האלו יציגו תכונות משותפות על אותו בן אדם. אולי אפילו יגבו אחת את השניה. אבל אסטרולוגיה מתעסקת בכוכבים והתנועה ביניהם. אין שום קשר ישיר לנומרולוגיה.״ 

 

מה הכי חשוב בבחירת נומרולוג?

״חשוב לבחון היטב את הרזומה שלהם. לראות כמה וותק יש להם בעבודה הזו, זה קריטי, לא כל נומרולוג יכול לפתור עבורכם את הבעיות ולדייק בפרטים הקטנים.

נומרולוגיה נבחנת לאורך שנים כי המקרים שאתה נתקל בהם במהלך הדרך מגדילים את הידע שלך והניסיון לעזור לאנשים. זו הסיבה שרכשתי עוד כלים כמו גרפולוגיה וקריאת שפת  גוף שיסייעו לי להכיר בני אדם לעומק.הפנימיות של האדם זה הקודש שלו. אנשים ינסו להסתיר ממך דברים ולפעמים מעצמם אבל הנומרולוגיה פותחת ומגלה לך הכל.״

 

בתיה כהן- נומרולוגית, מכוונת ומייעצת בכל התחומים, מעבירה סדנאות וערבי בנות בנושא נומרולוגיה.
לפרטים נוספים: 818.238.777

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE