הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
הצצה לעולם החרדי בברוקלין: ״הקורבן״
סרטו החדש של הבמאי אוליבר פארק עוקב אחר ארתור, בן למשפחה אורתודוקסית, אשר חוזר לבית ילדותו יחד עם אשתו הטרייה וההריונית בכדי להתפייס עם אביו, מנהל הלוויות חסידי. התוכניות שלו משתבשת כאשר אביו מקבל לידו גופה ובה ישות עתיקה ומפחידה שמאיימת על בנו העתיד

״הקורבן״ הינו מותחן מקורי ויוצא דופן המשלב בתוכו מוטיבים יהודים וקבליסטיים עם אלמנטים של סרטי אימה קלאסיים, כאשר כולו מתרחש בתוך העולם החרדי בברוקלין. מדובר על תופעה מעניינת אשר מציפה בשנים האחרונות את שולי הקולנוע האמריקאי: סרטי אימה המתרחשים על רקע החברה החרדית בניו יורק. 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


החיבור הזה, בין יהדות חרדית ובין שדים הרודפים אותה, נמצא בלב הסרט החדש והמסקרן הזה, כאשר העלילה נפתחת כאמור בשובו של הבן הסורר אל בית אביו האלמן יחד עם אשתו ההריונית. די מהר מתברר כי היא עצמה הייתה אחת הסיבות שבגינן הוא עזב את הבית ואת הדת. מאוחר יותר, הבן, בעצת אביו מטהר את גופתו של יוסל'ה המת, אך הוא שומט בטעות תליון בצבע טורקיז הקשור לגופה - אקט שפותח את שערי הגיהנום ומשחרר את השד. כמובן שסיפור העקידה נכנס כאן ובגדול, בין היתר באמצעות העובדה שהשד מזכיר בצורתו את האייל שאותו הקריב אברהם אבינו כתחליף ליצחק בנו. 

סרטו של אוליבר פארק הבריטי, שזהו סרטו הראשון באורך מלא, מצליח לייצר אימה שנובעת מתוך העולם החרדי, מתוך כבוד לעולם הזה ומתוך הבנה של מיתוסים יהודיים כמו העקידה והדיבוק. אפקטים ממוחשבים מרשימים פזורים לאורך כל אורכו, זאת לצד הצצה מרתקת ללב ליבה של הקהילה החרדית בברוקלין.

"הקורבן" מדגיש את המתח בין דת וחילוניות, יהדות ונצרות, כאשר הסרט מתרחש בעיקר בתוך חללים שנדמים כאילו הם במאה ה-19 וכמובן לא מעט טקסטים דתיים וקבליים. התוצאה היא סרט אימה משובח, שונה בנוף המקומי, ומעניין. שווה צפייה. 

13% לא
87% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE