הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
אוסקר 2023: התחזית המלאה
הלילה זה סוף-סוף מגיע, הערב הכי נוצץ של השנה שכולנו חיכינו לו - טקס פרסי האוסקר ה-95. לא בטוחים מי מועמד? מי צפוי לזכות?בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. הנה התחזית המלאה לקראת הטקס

טקס האוסקר יתקיים ממש בעוד שעות ספורות, ונראה שמזמן לא היה אוסקר שכל כך קל לנבא, לדוגמא, הניצחון הסוחף של "הכל בכל מקום בבת אחת". אם התחזיות יתגשמו, הסרט אמור לזכות בשישה אוסקרים לכל הפחות, רובן בקטגוריות המרכזיות.

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


לא היה בשנים האחרונות סרט שלקח כל כך הרבה פסלים ובקטגוריות כל כך מרכזיות. כזכור, "חולית" זכה בשנה שעברה בשישה פרסים, אבל כולם היו בקטגוריות "טכניות". "לה לה לנד" זכה בשישה אוסקרים לפני כמה שנים, כולל בקטגוריות הבימוי והשחקנית הראשית, אבל לא זכה בפרס הסרט. "נער החידות ממומביי" קטף שמונה אוסקרים לפני כעשור וחצי, כולל בקטגוריות הסרט והבימוי, אבל לא זכה באף קטגוריית משחק.

עוד זכייה ודאית ככל הנראה היא קי הוי קוואן בפרס שחקן המשנה. השחקן פרץ כילד פלא בשנות השמונים מאז הוא די נעלם, עד שחזר למסך הגדול השנה עם "הכל בכל מקום בבת אחת". 

ומה בנוגע לזכיות הפחות ודאיות? מישל יאו, כוכבת הסרט, ניצבת כמועמדת מובילה לזכייה בקטגוריית השחקנית הראשית. הקריירה  שלה עוצמתית, ייחודית ומרגשת, כך שהפסלון הוא גם סוג של מפעל חיים. המכשול היחיד שעומד מולה הוא קייט בלנשט, שחקנית אהובה ומוערכת שמככבת ב"טאר". אך את הסרט הזה ראו הרבה פחות אנשים, ויאו, כך נדמה, בלתי ניתנת לעצירה.

הקרב הכי מסקרן של "הכל בכל מקום בבת אחת" הוא בקטגוריית שחקנית המשנה. המועמדת המובילה כאן היא אחת מן השחקניות שלו - ג'יימי לי קרטיס. הכוכבת הוותיקה מעולם לא זכתה בפרס, ולמעשה אפילו לא היתה מועמדת לו. יש לה שתי מתחרות חזקות - שתי שחקניות אהודות המשתתפות בסרטים מוערכים שכמעט ואין להם הזדמנויות לנצוץ בקטגוריות אחרות. מדובר באנג'לה באסט מ"הפנתר השחור: וואקנדה לנצח" וקארי קונדון מ"רוחות אינשירין". כל אחת מהן יכולה לחולל את אחת ההפתעות הראשונות של הטקס - פרס שחקנית המשנה הוא בדרך כלל אחד מן הראשונים בתור.

כמו כן, "במערב אין כל חדש" ייצא כלל הנראה כאחד המנצחים הגדולים של הערב, כשהוא מועמד בקטגוריה הבינלאומית, ובסבירות גבוהה מאוד גם בקטגוריית הצילום. 

הסרט מועמד גם בקטגוריות "טכניות" אחרות, כאשר פרס הסאונד אמור ללכת ל"אהבה בשחקים: מאווריק". פרס האפקטים, מצידו, צפוי לנחות בידיים של "אווטאר: דרך המים", ו-"בבילון" צפוי לקבל את הפרס היחיד שלו על עיצוב ההפקה, ופרס האיפור ועיצוב השיער אמור להתגלגל לעברו של "אלביס".

הנה התחזית המלאה בכל הקטגוריות

הסרט הטוב ביותר: "הכל בכל מקום בבת אחת"

הבמאים הטובים ביותר: דן קוואן ודניאל שיינרט ("הכל בכל מקום בבת אחת")

השחקן הראשי הטוב ביותר: אוסטין באטלר ("אלביס")

השחקנית הראשית הטובה ביותר: מישל יאו ("הכל בכל מקום בבת אחת")

שחקן המשנה הטוב ביותר: קי הוי קוואן ("הכל בכל מקום בבת אחת")

שחקנית המשנה הטובה ביותר: ג'יימי לי קרטיס ("הכל בכל מקום בבת אחת")

התסריט המקורי הטוב ביותר: "רוחות אינישרין"

התסריט המעובד הטוב ביותר: "נשים מדברות"

הצילום הטוב ביותר: "במערב אין כל חדש"

העריכה הטובה ביותר: "אהבה בשחקים: מאווריק"

עיצוב ההפקה הטוב ביותר: "בבילון"

עיצוב התלבושות הטוב ביותר: "אלביס"

האיפור ועיצוב השיער הטובים ביותר: "אלביס"

האפקטים הטובים ביותר: "אווטאר: דרך המים"

הסאונד: "אהבה בשחקים: מאווריק"

המוזיקה המקורית הטובה ביותר: "הפייבלמנים"

השיר המקורי הטוב ביותר: ""Naatu Naatu

הסרט הבינלאומי הטוב ביותר: "במערב אין כל חדש" (גרמניה)

סרט הדוקו הטוב ביותר: "נבלני"

סרט האנימציה הארוך הטוב ביותר: "גיירמו דל טורו מציג: פינוקיו"

הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר: "Le Pupille"

סרט האנימציה הקצר הטוב ביותר: "The Boy, the Mole, the Fox and the Horse"

סרט הדוקו הקצר הטוב ביותר: "The Elephant Whisperers"

50% לא
50% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE