הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
תורמים דמוקרטים בכירים זועמים על טיפולו הלקוי של ביידן בקריסת SVB
נראה כי גם במעוזים הדמוקרטים של ניו יורק וקליפורניה לא מתלהבים בדיוק מניהול הממשל הדמוקרטי את הקריסה של בנק SVB

חלק מהמשקיעים מהסקטור הטכנולוגי התומכים במפלגת הדמוקרטית אשר הוציאו מיליוני דולרים לטובת ממשל ביידן זועמים על מה שהם מכנים חוסר העזרה המוחלט של הבית הלבן למול קריסת בנק עמק הסיליקון.

אחד מבעלי ההון סיכון עם הכיסים העמוקים אמר ל-The Post כי הצהרתה השלילית של שרת האוצר ג'נט ילן ביום ראשון על האפשרות של חילוץ הבנק היא "פתטית".

 אחרים אמרו שבניגוד למשבר הפיננסי של 2008, כאשר בנקאים ופקידי ממשל עמדו בדיאלוג מתמיד, נראה שאפילו לא הייתה תקשורת רבה עד היום בין הממשל לעמק הסיליקון באשר לאופן שבו הממשלה צריכה להגיב.

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


 

 "אני לא חושב שהערוצים פתוחים כמו פעם", אמר איש הון סיכון בכיר המעורה בפרטים,"אני לא חלק מהדיאלוג, ואני לא יודע מי כן".

 המבקרים אמרו שיש חשש גובר שלבית הלבן אכפת יותר מפוליטיקה מאשר מליישם מדיניות כדי לעזור למפקידים.

 "אנחנו קוראים לממשלה לא לעשות את הנושא פוליטי", אמר המקור.

 תומכי התערבות ממשלתית מהירה ממהרים לציין שהגנה על המפקידים של SVB חיונית לשמירה על מערכת פיננסית חזקה.

 "לשחיקה באמון במערכת הפיקדונות אין שום קשר לטכנולוגיה", אמר המקור.

מספר אדיר של 98% מכלל התרומות הפוליטיות מאנשים שעבדו בחברות אינטרנט הלכו לדמוקרטים ב-2020, על פי נתונים מהמרכז לפוליטיקה רספונסיבית.

 הערכה נוספת מניתוח GovPredict של נתוני ועדת הבחירות הפדרלית הראתה שאנשים שחיים במחוזות הנחשבים לעמק הסיליקון נתנו כמעט 200 מיליון דולר לדמוקרטים.

 "כל התרומות הדמוקרטיות האלה לא נראות מועילות", אמר המקור בזעם על רקע הטלטלה המעלה חשש מהתמוטטות דומינו במגזרי הטק והפיננסים.

מאז יום שישי, יותר מ-300 חברות הון סיכון - כולל Greylock ו-Sequoia - חתמו על הצהרת תמיכה ב-SVB שמודיעה כי הן מתכננות להמשיך לעבוד עם הבנק במידה והוא ייחלץ.

 "האירועים שהתרחשו במהלך 48 השעות האחרונות היו מאכזבים ומדאיגים מאוד. במקרה ש-SVB יירכש כראוי, אנו נתמוך מאוד ונעודד את חברות הפורטפוליו שלנו לחדש את הקשר הבנקאי שלהן איתן", נכתב במכתב החברות הטכנולוגיות. 

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE