הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
מנסים להפחית בפחמימות? הנה רשימת מזונות שכדאי להכניס לתפריט
כל מי שעשה דיאטה בחייו יודע כי הכל מתחיל בהוראה מפורשת להוריד את כמות הפחמימות. הבעיה מתחילה כאשר אנו מוותרים, על דרך גם על סיבים תזונתיים ושאר ערכים תזונתיים חשובים. לכן, ריכזנו רשימה קצרה של מזונות שכדאי להכיר ולהכניס לתזונה היומית

מחקרים שנערכו בשנה האחרונה מצאו כי תזונה דלה בפחמימות נקשרה לירידה ברמות הכולסטרול ולחץ הדם, אך מה קורה כאשר היא גם דלה בסיבים תזונתיים? כדי שלא תיפלו במלכודת הנפוצה הזו, אספנו מספר מאכלים שגם דלים בפחמימות וגם עשירים בסיבים תזונתיים: 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


זרעי פשתן

זרעי פשתן מפורסמים בעיקר בשל תרומתם לבריאות מערכת העיכול והם מכילים סיבים תזונתיים, חלבון וחומצת שומן מסוג אומגה 3. הם גם נחשבים למקור מצויין לליגנן - פיטוכימיקל שנמצא כבעל פוטנציאל להאט צמיחת גידולים וייתכן שביכולתו להפחית את הסיכון לסרטן. בכף זרעי פשתן יש כ-3 גרם סיבים.

אבוקדו

מסייע בהורדת הכולסטרול, בהפחתה של הסיכון למחלות לב וסרטן, ועוזר בשמירה על רמת הסוכר בדם - יחד עם יתרונות בריאותיים מדהימים אחרים. אחד מהם הוא כמות הסיבים התזונתיים: אבוקדו מכיל כ-7 גרם סיבים במאה גרם - פי שניים מברוקולי.זרעי צ'יה
זרעי צ'יה נחשבים למקור לחלבון מלא, משום שהם מכילים את כל חומצות האמינו החיוניות. הם גם ידועים כמחוללי שובע, בשל יכולת הספיגה המדהימה שלהם - כל גרגר כזה יכול לספוג מים בכמות העולה פי 10 על משקלו, ובכך משאירים אתכם שבעים לאורך זמן רב יותר. זרעי הצ'יה הם דגן מלא ובריא הרבה יותר מדגנים אחרים. בכל כף של זרעי צ'יה יש כ- 5.5 גרם סיבים תזונתיים.

כרובית

ירק ממשפחת המצליבים, מכילה כמויות מרשימות של מינרלים, ויטמינים, נוגדי חמצון ופיטוכימיקלים נוספים. מבין הירקות, הכרובית מצטיינת בתכולה גבוהה מאוד של סיבים. כוס של כרובית מבושלת מכילה 4 גרם סיבים תזונתיים (פי 2 למשל מכוס כרוב, ופי 4 מסלק).

פירות יער

פירות היער השונים מכילים מגוון רחב של נוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים חיוניים. צריכה קבועה קשורה לסיכון מופחת לדלקת כרונית, מחלות לב וצורות מסוימות של סרטן. בנוסף, פירות היער כמות יפה של סיבים תזונתיים. כך למשל בכוס של פירות יער יש כ-8 גרם של סיבים.

סובין

סובין חיטה הוא קליפת הגרעין של החיטה והוא מכיל כמות מרוכזת של סיבים תזונתיים. אכילת דגנים מלאים, כמו סובין וסיבי דגנים מפחיתה את עמידות הגוף לאינסולין וכן את מדדי הדלקת בגוף. במאה גרם סובין יש 42 גרם סיבים. 

שקדים

שקדים מכילים שומנים בריאים, חלבון, ויטמין E ומגנזיום. מכיוון שהם גם מקור טוב לסיבים וחלבונים, הם עשויים לעזור להגביר את תחושת המלאות ולסייע לירידה במשקל. בחופן קטן של שקדים יש כ-3.5 גרם סיבים.

8% לא
92% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE