הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
עתיד ורוד
גן עתיד הוא מרכז חינוכי לגיל הרך בוואלי ששם לו למטרה להעלות את רמת החינוך של ילדי הקהילה ● מלי ואוסי, בעלות ניסיון רב, דואגות לשמר יחס אישי ואוהב לילדי והורי הגן ● יחד, הן יצרו תוכנית לימודים מעניינית ומגוונת, והכל בניחוח ישראלי עם שימת דגש על מסורת יהודית וגם קייטנת קיץ באווירה ישראלית כפית

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


בשעת צהריים מוקדמת נכנסתי לרחבת המליאה בגן עתיד בווסט הילס, הילדים בשיעור התעמלות עם מורה לספורט.
גם כשהם מבחנים בי מתהלך בחדר עם מצלמה הילדים אינם חוששים או מתביישים כלל. במקום זאת, הם מפנים כלפי שאלות, משדרים סקרנות וביטחון. גן עתיד הוא ממלכה נפלאה מלאה בצבעים, צורות, מוזיקה ושלל גירויים להם ילדים זקוקים.
החצר הגדולה כוללת מדשאה רחבה עם מתקני משחקים, ציליות צבעוניות, ספסלים, עצי פרי גבוהים וגם חממת גן ירק, בה לומדים ושותפים הילדים לכל תהליך ההנבטה, השתילה והטיפול, עד לצלחת של ארוחות הבוקר והצהריים.
בגן יש חלוקה ברורה לשתי קבוצות גיל: קבוצת הצעירים בני 3-4 וקבוצת הבוגרים בני 4-5 - המקבלת הכנה מקיפה לקראת בית הספר.  
דרך העבודה של מלי יצירתית וייחודית: העברת התכנים נעשית תמיד דרך מוסיקה, ריקוד ודרמה. לכל הילדים יש דרבוקות, כלי הקשה והלמידה מאוד חוויתית ומוחשית.
״המטרה שלנו כאן בעתיד היא להוציא ילדים מוכנים לקראת בית הספר. בתי הספר המקומיים דורשים הכנה ברורה לקראת גן חובה, ילד שמגיע לא מוכן ולא בטוח בעצמו יתקל בקשיים, לא משנה אם הילד ממשיך לפאבליק או ממשיך לבית ספר יהודי, חובת ההוכחה חלה עלינו. לכן בגן יש מסלול דו לשוני, בעברית ובאנגלית, במגוון נושאים: עונות השנה, בעלי חיים, צבעים ועוד."
כבר במבט ראשון, הגן נראה כגן ישראלי לכל דבר. קירות שלמים שעוסקים בישראל, סמלי המדינה ודגלי הלאום. חינוך הילדים ויצירת קהילה בטוחה ויציבה עומדת בראש סדר העדיפויות של כל הורה.
ישבתי לשיחה עם מלי ואוסי. השתיים ייסדו את גן עתיד בתחילת 2017 כשהחליטו לשים סטנדרט גבוה יותר לחינוך בגיל הרך.
״הגן שלנו עובד עם הרשויות; לכל המועסקים אצלנו יש את התעודות הדרושות, הצוות בגן גדול ומנוסה, מורות לאנגלית, סייעות, ואשת תחזוקה ששומרת על הבית נקי ומתפעלת את המטבח הכשר בו מוגשות ארוחות ביתיות חמות ומזינות.
הגן שלנו הוא סנטר לכל דבר – אנו מקבלות את הילדים כשהם מסיימים את דרכם במעונות וכשהם מוכנים לעבור לשלב הבא בהתפתחות, שכולל התייחסות לצרכים להתפתחות הגילית בכול התחומים!
המקום הזה הפך להיות כמו הבית שלנו. אנחנו נמצאות פה רוב הזמן, לפעמים גם בשבת ובסופי שבוע. מתכננות, מעצבות מוסיפות דברים והכל בשביל הילדים המקסימים שלנו. גן עתיד הוא הלב והנשמה שלנו, אנחנו מחוברות אליו רגשית. פתחנו אותו ב-2017 ובאמת מאז אנחנו תמיד עסוקות בו.״
לילדים הממשיכים לבתי הספר הציבוריים ישנה אפשרות להמשיך ללימודי עברית ויהדות במתכונת של אחר הצהריים עם אוסי.

כיצד נראה יום בגן עתיד?
״כל יום יש תוכניות שונות ומגוונות. אבל בגדול, בשמונה וחצי בבוקר הילדים מתחילים להגיע, אנחנו מתכנסים במליאה- שזה הסנטר של הגן.
הכיתה של אוסי, המבוגרים יותר, נכנסים לכיתה לשיעור הראשון, וקבוצת הצעירים אוכלים ארוחת בוקר. האוכל מוכן כאן- הכל כשר כמובן וטרי, ממש כמו ארוחת בוקר בבית: ביצים, חביתות, פירות וירקות. לפעמים אלו ירקות שאנחנו מגדלים פה בגינה- חשוב לנו להראות לילדים מהיכן האוכל שלהם מגיע.
לארוחות צהריים אנחנו גם מקפידים להגיש אוכל ביתי: קציצות, אורז, קוסקוס, ספגטי בולונז עם רוטב עגבניות. שוב, עם עגבניות ותבלינים מהגינה.
״אחרי ארוחת הבוקר -אנחנו נכנסים לכיתה ומתחילים שיעורים - יש לנו מורה לאנגלית שמגיעה ללמד עם עוזרת למידה. שמנו לנו למטרה להכין את הילדים לקינדר גרדן, כי היום כשאתה שולח ילד לבית ספר אתה חייב שהבסיס יהיה טוב. יש מהם דרישה של קריאה, מיומנויות שהם צריכים לדעת ולעשות. המטרה שלנו היא להוציא מכאן ילדים שהם מוכנים לבית ספר: מספרים, אותיות- הילדים יוצאים מכאן כשהם בראשית קריאה.
אנחנו חושפות אותם לשטרות של כסף עד לרמת המטבעות, הם מכירים מילים קצרות, ומכירים לוח המאה״.

שבתות וחגים בגן עתיד
בגן עתיד חוגגים קבלת שבת ואת כל חגי ישראל יחד שתי הקבוצות. לוקחים את נושא קבלת שבת וחגי ישראל בצורה חוויתית ומהנה לילדים, אופים חלות ודואגים לעשות להם יום מיוחד. בכל חג הם מקבלים חוויה אחרת.
"בפסח האחרון לדוגמא, לא רק סיפרנו להם את סיפור ההגדה, אלא המחזנו אותו ביחד. הילדים קיבלו תלבושות ותחפושות ושיחקו את בני ישראל. יצרנו דמות של פרעה, שיחקנו את יציאת מצרים ודימינו בחוץ את קריעת ים סוף. זה חלק מההווי שלנו.
העשיה היא במקום הראשון ודרכה אנחנו מלמדות. אין הרבה מקומות כאלו. חשוב לנו שהילדים שמסיימים את גן עתיד יהיו עצמאיים ועם ביטחון, שלא כל דבר יזעזע אותם. כל הורה רוצה שהילד שלו יהיה עם עמוד שדרה ושיהיה מוכן לבית הספר. כשהמורה תשאל אותו שאלות הוא ידע איך לענות, אם מגישים לו מספריים הוא יידע להשתמש בהם, לאחוז נכון את העיפרון. כל הדברים הללו מאוד חשובים.״
החלוקה לשתי קבוצות מתקיימת ע"י חלוקה ברורה לכיתות וחדרים נפרדים בתוך הבית שכולו גן אחד גדול. המקום מאתגר ומאפשר לילד לגדול בידיעה שבסוף השנה הלאה הוא ממשיך לכיתת הבוגרים. שם התכנים הם אחרים ומתקדמים יותר. לכן יש אפשרות להתפתח טוב יותר.לילדים הצעירים יש אפשרות להסתכל, ללמוד ולשאוף להגיע לקבוצה של הגדולים. זה נותן להם אתגר לגדול ולהרגיש שהם עוברים דרך.
״הרמה פה מאוד גבוהה, אנחנו אף פעם לא נשארים רק ברמה חגיגת בחגים. לדוגמא, בט"ו בשבט- בנוסף ללמידה על החג היהודי אנחנו גם נחבר אליו למידה על נושא השתילה, הצמיחה והזרעים. ניקח אותם לגינה להרגיש ולראות הכל מקרוב, מכאן נחבר את הנושא לכדור הארץ.אנחנו מלמדות את הילדים על התפקיד של העצים בחיים שלנו, ומכאן נלמד אותם על מחזור המים בטבע, ומקשרים את הנושא למיחזור ושימוש מחדש. הילדים יודעים שבכל פעם שהם לוקחים דף ציור חדש הם משתמשים בעצים. הם לומדים איך לחסוך, הם לומדים איך מפרידים אשפה ואיזו השפעה יש לכך על החיים שלנו ועל איכות הסביבה. מה ההשפעה על המים שלנו ועל הדגים בים ומדוע חשוב לחסוך במים בעיקר במדינות כמו בקליפורניה ובישראל.״

רבות דובר על הבדלים מהותיים בתנהגות והתפתחות הילדים היום יחסית לדור הקודם. עם אלו אתגרים אתן מתמודדות?
״כן, המון השתנה. הילדים היום נחשפים בבית לאינטרנט ולסושיאל מדיה. פעם ילדים היו יותר תמימים - היום הם יודעים יותר, והם יכולים להשתעמם בקלות, לכן אנחנו צריכות לאתגר אותם כל הזמן.
בנוסף, אנחנו נתקלות בהמון ילדים עם בעיות של קשב וריכוז. חלק מזה בגלל השימוש בבית במסכים, טלויזיה ומדיה.
אנחנו רואים ילדים רבים שחזרו אחרי תקופת הקורונה והם אחרים, יותר עצבניים וקשה להם להתרכז. חלק מהסיבות לכך הוא גם תזונה לקויה. הורים משתמשים בסוכר כדי להוציא ילדים מהבית בבוקר. אנחנו בגן מכוונים תמיד לתזונה בריאה. יש להם פה פירות ואוכל בריא.
תזונה מאוד חשובה בגיל הזה לתפקוד של הילד. כשאנחנו חוגגים ימי הולדת אז אפשר לתת להם עוגות וקצת מתוק, אבל באמת לא להפוך את זה לדבר יום יומי.
חשוב לומר שאנחנו לא מאבחנות מקצועיות, אבל אנחנו כן דואגות ליידע את ההורים כשאנחנו שמות לב למשהו חריג בהתנהגות של הילד או הילדה. יש ילדים הזקוקים לריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת. צברנו המון ניסיון עם השנים ואם יש צורך אנו מיידעות את ההורים."
 

גן עתיד הוא מרכז חינוכי. בסביבה נעימה, עם יחס אישי, החומר הלימודי המגוון והמאתגר הם רק חלק מיתרונות המקום שלמעשה יוצר בתוכו קהילה חמה ועוטפת.
בנוסף להיותו גן פעיל ומבוקש שנמצא ממש לידכם בוואלי, הוא מאובזר במיטב הציוד, מאובטח היטב ומונע מהמון אהבה.
המקום מפעיל גם קייטנות קיץ כיפיות ומעשירות עם שני מחזורים של שלושה שבועות.
הקייטנה כוללת מגוון של פעילויות: יצירה ואומנות, אפיה, ימי מים, אוכל מגוון ובריא, כולל שלל פירות קיץ והמון המון כיף.

 

לפרטים נוספים על הגן והקייטנה:
מלי: 818.577.5662
אוסי: 818.744.2700

100% לא
0% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE