הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
תעלומה: עיירה נטושה בלב המדבר של קליפורניה - נרכשה על ידי אדם מסתורי
עיניהם של רבים נשואות לעבר עסקה בשווי 22.5 מיליון דולר עבור איגל מאונטיין - שהייתה בעבר עיר משגשגת, ננטשה והפכה לבית כלא, אך ב-20 השנים האחרונות אין שם נפש חיה

עיירת רפאים נטושה לחלוטין הממוקמת במדבר של קליפורניה, נרכשה על ידי אדם מסתורי תמורת 22.5 מיליון דולר.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


 

איגל מאונטיין, אשר הייתה פעם קהילה משגשגת הממוקמת על גבול הפארק הלאומי ג'ושוע טרי, נרכשה לאחרונה על ידי חברה בשם Ecology Mountain Holdings. 

אין הרבה מידע ציבורי על אותה חברה, מלבד כתובת העסק הנמצאת ב-Cerritos שבגולדן סטייט. לפי דיווח בעיתון SFGATE, החברה קשורה ל-Ecology Transportation Services, חברה הידועה במשאיות האדומות המאסיביות שלה.

החברה רכשה את העיירה מידי חברה הממוקמת באונטריו, קליפורניה, בשם Eagle Mountain Acquisition LLC, שעל פי הדיווחים הייתה מבין חברות הבת השונות של Kaiser, שהחזיקה בעיר ב-40 השנים האחרונות.

איגל מאונטיין הייתה עיירה משגשגת בשנת 1983, כאשר מרבית האוכלוסייה שלה עבדה עבור מכרה הפלדה Kaiser. הייתה שם קהילה שוקקת חיים, עם בתים יפים, עסקים רבים ובתי ספר לכל הגילאים. 

שקיעתה של העיירה החלה בשנות ה-70, עם קיצוץ כוח האדם בחברת הפלדה שהוביל בסופו של דבר לסגירתה לפני ארבעה עשורים. 

התושבים עזבו עם סגירת המכרה, ובשנת 1988 הוקם בשטח בית כלא לאסירים לא מסוכנים, שנקרא מתקן הכליאה הקהילתי של איגל מאונטיין.

 

 

באולם הבאולינג של העיירה, בית הקפה ומבנים אחרים - שכנו 438 אסירים שריצו עונש מאסר בגין הפרות שחרור על תנאי ועבירות לא אלימות אחרות. 

הכלא, שהיה בבעלות פרטית, קידם פיתוח קריירה של אסירים כדי להביא להפחתת שיעורי החזרה שלהם לכלא. בשנת 1992 פורסמה כתבה ב-Press Enterprise, שם נכתב כי הכלא החזיר את "עיר הרפאים לחיים".

אבל נקודת המפנה הגיעה באוקטובר 2003, אז התפתחה מהומה גדולה בזמן שהאסירים צפו ב-World Series בחדר הבילויים של הכלא. שני אסירים מתו ושמונה הואשמו ברצח.

ההיסטוריה של העיירה ומצבה הנוכחי מושך תשומת לב רבה בדבר הידיעה על הרכישה. רמז אפשרי אחד לגבי התוכניות עבור השטח הוא שלפני כשנתיים, Balwinder S. Wraich קנה יותר מאלף אקר ב-Desert Center, עיירה שחולקת כביש עם איגל מאונטיין. 

בעבר הוא אמר כי "אנחנו הולכים לפתח תחנת משאיות, דלק ומלון… אין אוכל לאורך כ-65 קילומטרים. המטר שלי היא להשיג משהו גדול בשנתיים הקרובות. זה יעזור לקהילה".

 

 

9% לא
91% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE