הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
אומגה 7: תוסף התזונה החיוני שלא הכרתם
בשונה מחומצות השומן אומגה 3 ו-6, אומגה 7 הרבה פחות מוכרת, אך יש לה חשיבות רבה לגופנו ולבריאות שלנו. הנה כל מה שצריך לדעת בנושא

כנראה כבר שמעתם על אומגה 3 ואומגה 6, שתי חומצות שומן שנמצאות בדגים ובזרעים והפכו מאוד מאוד פופולריות בתעשיית תוספי התזונה - אבל ככל הנראה לא שמעתם על אומגה 7. אך יש לה כמה יתרונות רציניים שלא מרבים לדבר עליהם. 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אז לפני הכל, מה זה אומגה 7?

אומגה 7 מצויה במספר מקורות תזונתיים, כאשר הנפוץ ביותר הוא גרגרי אשחר הים המוכרים יותר כאובליפיחה. אבל לא רק שם. מקורות אחרים לאומגה 7 הם אגוזי מקדמיה, שמן אבוקדו ודגים מסוימים, כמו סלמון ואנשובי, כך שלא קשה להכניס אותה לתזונה היומיומית.

אומגה 7 היא משפחה של חומצות שומן חד בלתי רוויות שהגוף מייצר, בעוד אומגה 3 ואומגה 6 הן חומצות שומן רב בלתי רוויות שאנחנו מקבלים מהמזון. היא שונה מעט מאומגה 3 ומחומצות שומן אחרות מסוג אומגה במספר אטומי הפחמן בקצה שרשרת הפחמן, כאשר לאומגה 7 יש שבעה. הצורות הנפוצות ביותר של חומצות אומגה 7 הן חומצה פלמיטולאית וחומצה ואצ'נית, שחובבי טיפוח העור עשויים להבחין בהן כמרכיב בקרמים לטיפוח מסוימים.

למה הגוף צריך אומגה 7?

אומגה 7 מהווה חלק ממבנה העור והריריות שלנו, וככזו הוספה שלה נקשרה לכמה יתרונות בריאותיים. שמירה על רמות בריאות בריאות של אומגה 7 נחשבת כמסייעת בהורדת רמות הכולסטרול ובהפחתת מצבים דלקתיים הקשורים לריריות הנמצאות בדרכי העיכול, בכבד, בעיניים ובאיברי המין שלנו.

אחד השימושים הנוכחיים בתוספי אומגה 7 הוא לעיניים יבשות, שפועל להפחתת דלקת בבלוטת הדמעות ולשיפור ייצור הדמעות. כמו כן, כמה מחקרים הוכיחו כי חומצה פלמיטולאית עשויה לסייע בתמיכה במטבוליזם בריא של גלוקוז. מחקר על בעלי חיים גם הראה כי חומצה פלמיטולאית עשויה לסייע בתמיכה בחילוף החומרים בכבד ובבריאותו. אומגה 7 גם מעודדת ייצור קולגן, חלבון חיוני לעור, שיער וציפורניים בריאים.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE