הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
חייבים להכיר: חמישה הרגלים שיעזרו לכם לשמור על לב חזק ובריא
בריאות הלב היא לא גזרה משמים, למעשה - למרות בעיות גנטיות כאלה או אחרות, ניתן לשמור על הלב מוגן וחזק במיוחד. והחדשות הטובות? בסך הכל באמצעות כמה הרגלי חיים פשוטים

שמירה על לב בריא היא חיונית לרווחה הכללית ולאריכות ימים, ומלבד הגנטיקה שכל אחד מאיתנו נולד איתה, יש כמה הרגלים מרכזיים התורמים ללב חזק ושמח. על ידי שילוב הרגלים אלה באורח החיים, ניתן לשפר את בריאות הלב וכלי הדם שלך ולהפחית את הסיכון למחלות לב.

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


פעילות גופנית סדירה

עיסוק בפעילות גופנית סדירה, כגון הליכה מהירה, ריצה, שחייה או רכיבה על אופניים, מועיל לבריאות הלב וכלי הדם. שאפו לפחות 150 דקות של פעילות אירובית בעצימות בינונית בשבוע. פעילות גופנית מסייעת לחזק את הלב, לשפר את זרימת הדם, להוריד לחץ דם ולנהל משקל, ובכך להפחית את הסיכון למחלות לב.

תזונה מאוזנת ומזינה

אימוץ תזונה מאוזנת ומזינה חיונית לבריאות הלב. התמקד בצריכת מגוון של פירות, ירקות, דגנים מלאים, חלבונים רזים ושומנים בריאים. צמצמו למינימום את צריכת השומנים הרוויים והטרנס, נתרן וסוכרים מוספים. תזונה בריאה ללב מספקת חומרים מזינים חיוניים, סיבים ונוגדי חמצון התומכים בבריאות הלב וכלי הדם ומסייעים בשמירה על רמות כולסטרול ולחץ דם בריאות.

ניהול מתחים

מתח כרוני יכול להשפיע לרעה על בריאות הלב. ישנן טכניקות לניהול מתח, כגון תרגילי נשימה עמוקה, מדיטציה, יוגה או עיסוק בתחביבים, שמפחיתות את רמות הלחץ. תעדוף טיפול עצמי ומציאת דרכים לניהול מתח יכולים לתרום ללב בריא יותר.

שינה מספקת

שינה איכותית ממלאת תפקיד משמעותי בשמירה על בריאות הלב. תשאפו ל 7-9 שעות שינה רצופות בלילה. שינה לקויה עלולה להגביר את הסיכון ליתר לחץ דם, השמנת יתר וסוכרת, כל אלו תורמים למחלות לב. קבע לוח זמנים שינה עקבי וצור סביבת שינה מרגיעה כדי לקדם שינה רגועה.

הימנעות מטבק והגבלת אלכוהול

עישון וצריכת אלכוהול מופרזת פוגעים בבריאות הלב. הפסק לעשן אם אתה מעשן, ואם אתה שותה אלכוהול, עשה זאת במתינות. שימוש בטבק פוגע בכלי הדם ומגביר את הסיכון למחלות לב, בעוד שצריכת אלכוהול מופרזת עלולה להוביל ליתר לחץ דם ואי ספיקת לב.

15% לא
85% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE