הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
"מי את, ארין קרטר?": הסדרה החדשה של נטפליקס מספקת בידור מרענן לימי הקיץ הלוהטים
העלילה עוקבת אחר אם לילדה שברחה למדינה אחרת ומנסה לגדל את בתה בנחת, כשעברה המפוקפק דופק לפתע בדלת. מדובר על סדרת אקשן לא רעה של ענקית הסטרימינג, אך אין זה אומר שהיא לא עמוסה בקלישאות. אך אם תעשו לה הנחה מראש - היא מבדרת לא רע בכלל

הכירו את ארין קרטר (אווין אחמד) ובתה הארפר, אם ובת שמתגוררות בפולקסטון, אנגליה, אך נאלצות לעזוב. הן עוזבות במפתיע, בחשאי וברגע האחרון, מנסות לברוח ממשהו או ממישהו. קאט לחמש שנים אחרי - אנחנו מגלים שארין והארפר הגיעו לברצלונה; ארין התחתנה עם בחור נאה בשם ג'ורדי (שון טיל), היא מורה מחליפה שנאבקת על קביעות בבית ספר בינלאומי יוקרתי, הן גרות בבית מתפרק אמנם, אבל כזה שממוקם בשכונה של העשירון העליון.

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


ארין היא גם אישה בעלת עבר מפוקפק, ניסיון עשיר במכות וסודות. הרבה סודות. הכל מתפוצץ כשארין והארפר נקלעות לשוד מזוין בסופרמרקט, במהלכו ארין כמעט נהרגת אבל מסיימת את המפגש כשידה על העליונה - ואז מגלה שהיא בעצם מכירה את השודדים. צירוף מקרים של אחד למיליון. דבר מוביל לדבר, וארין מוצאת את עצמה במרכזה של תסבוכת לא קטנה שכוללת את המאפיה המקומית, שוטר שסרח וגם את עברה האפל, אותו היא הייתה שמחה מאוד להשאיר בפולקסטון, אנגליה. אבל אף אחד לא שואל אותה.

מדובר על נרטיב יחסית מוכר - אמא לילדה שברחה למדינה אחרת ומנסה לנהל חיי משפחה נורמליים ולגדל את בתה בסביבה שפויה, כשעברה האלים דופק פתאום בדלת ודורש דין וחשבון. אבל לא רק סיפור המסגרת של "מי את, ארין קרטר?" גנרי – גם ההתפתחויות העלילתיות, הדיאלוגים והנראוּת מלאי קלישאות. קחו כמה דוגמאות, על חשבון הבית: קטלוניה של נטפליקס היא כמובן חולית וצהובה, הלא ספרד היא מדינה שגובלת בים התיכון (והן כולן צהובות ומלאות אבק); ארין לא צריכה לקחת מנוחה אחרי קרבות לא קלים (וגם בקושי רואים עליה חבלות ביום שאחרי); וכמובן – השיער שלה תמיד נראה אש, ספוט-און, כאילו היא הרגע יצאה ממספרה. כן, גם במהלך סצנות מכות אלימות במיוחד. במילים אחרות, לא תראו ב"מי את ארין קרטר" שום דבר שלא ראיתם לפני.

כיאה לסדרה של נטפליקס, הקאסט נראה טוב בצורה בלתי רגילה; לפעמים צריך לשכוח מהכתיבה ולהתמסר לנוף, וזה בדיוק המקרה כאן. גם העריכה עושה את העבודה – "מי את, ארין קרטר?" היא סדרה סוחפת שמתחילה במהירות ולא מאבדת קצב. זה בדיוק מה שמצופה ממנה כסדרת אקשן, והיא עומדת במשימה בהצלחה יתרה. והיא גם מאוד מבדרת: הפרקים מאוזנים יפה עם מנה נדיבה של אקשן, אבל כזו שלא משתלטת על כל זמן המסך.

דמות הכי המעניינת בסדרה היא דווקא בתה של הגיבורה. נערה צעירה שמתמודדת עם פוסט טראומה, גזלייטינג והימנעות אקטיבית מטיפול פסיכולוגי. אבל הדמות, עגולה ומרתקת גם ככה, מקבלת עוד מימד של עומק בזכות המשחק הנהדר של השחקנית הצעירה אינידיקה ווטסון; היא אמנם רק בת 13, אבל עם קילומטראז' לא קטן בתעשייה (היא שחקנית מאז גיל 5), היא אולי השחקנית המוצלחת ביותר ב"מי את, ארין קרטר?", שמוציאה מהדמות שלה את הטוב ביותר. 

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE