הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
הוסרו רוב המכשולים: קליפורניה בדרך להתיר פתיחת 'קופי שופס'
הצעת החוק אושרה ע"י הסנאט ובית הנבחרים, וכעת תונח על שולחנו של המושל ניוסאם שצפוי להעניק אור ירוק ולאשר לרשויות המקומיות לפתוח 'קופי שופס' - בתי קפה וחנויות שבהן מוכרים אוכל ושתייה עם קנאביס

קליפורניה מתקרבת בצעדי ענק למצב שבו תאפשר לפתוח "קופי שופס" - בתי עסק שבהם ניתן יהיה לצרוך מריחואנה, בדומה לאותם "בתי קפה" מפורסמים באמסטרדם.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

מוקדם יותר השנה הוגשה הצעת חוק מס' 374 ע"י מאט האני, דמוקרט מסן פרנסיסקו המכהן בבית הנבחרים המקומי בסקרמנטו. הצעת החוק זכתה לתמיכה רחבה ממחוקקים משתי המפלגות, כאשר 64 מחוקקים הצביעו בעדה לעומת 9 בלבד שהתנגדו.

כעת, לאחר שהצעת החוק עברה את על ההצבעות הנדרשות בבית הנבחרים והסנאט המקומי, היא תונח על שולחנו של המושל גאווין ניוסאם, שיוכל להחליט האם לחתום עליה (ובכך להפוך אותה לחוק מן השורה) או להטיל וטו.

על אף שקליפורניה נחשבת לחלוצה בתחום המריחואנה, צריכתה בציבור עדיין אינה חוקית. לשם השוואה, באמסטרדם יש כיום כ-700 קופי שופס שמכניסים כמיליארד דולר מדי שנה.

"בתי הקפה לקנאביס בהולנד מנצלים את החוויה החברתית ע"י כך שהם מציעים קפה, מזון, ומוזיקה ביחד עם מריחואנה - חוויות שכולן נגד החוק", מסר האני, "הצעת החוק הזו תאפשר לחנויות למכירת מריחואנה לגוון את שירותיהן".

 

הפגנה בעד לגליזציה של קנאביס, בוושינגטון בשנת 2016 (צילום: Shutterstock)

 

לדבריו של האני, הצעת החוק תזכה לתמיכה רחבה גם מצד תושבי המדינה: "המון אנשים רוצים שיהיה מקום שבו ניתן להנות ממריחואנה חוקית עם חברים, ויש הרבה שרוצים לעשות את זה תוך כדי שהם שותים קפה, אוכלים מאפה או שומעים מוזיקה. אין שום סיבה בעולם, לא מבחינת כלכלית או בריאותית, שהמדינה צריכה לאסור על כך".

"מעבר לתושבים שיהנו מכך, צריך לזכור גם את בעלי העסקים. יש המון חנויות למכירת קנאביס, במיוחד הקטנות, שמתקשות בשוק", האני אמר והוסיף כי ב-2020 שוק המריחואנה החוקי במדינה רשם מכירות בגובה 4 מיליארד דולר, לעומת כ-8 מיליארד דולר בשוק השחור.

אם ניוסאם יחתום על הצעת החוק, כל עיר ומחוז יוכלו להחליט האם לאפשר לחנויות הקנאביס למכור מוצרים אחרים עם מריחואנה - למשל, מאפים, קפה וכדומה.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE