הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
פשיטה נוספת של כוחות ההגירה ברחבי ארצות הברית: עשרות שוהים בלתי חוקיים נעצרו
היעד הפעם היה מטעם סוכנות האכיפה במדינת ניו יורק כאשר במסגרת המבצע דיווחו הרשויות על לכידתם של 18 עצורים אשר היו בעלי רקע פלילי והיוו סכנה לשלום הציבור

סוכנות אכיפת ההגירה בניוארק, ניו יורק (ERO) הודיעה על לכידתם של 18 שוהים בלתי חוקיים במסגרת מבצע לאומי רחב היקף שנערך במהלך החודש שעבר.

לדברי רשות ההגירה, העצורים היוו סכנה לשלום הציבור ולכן מבצע המעצרים התמקד באלו אשר היו בעלי רקע פלילי שבין היתר כלל עבירות אלימות, תקיפות מיניות, החזקת נשק שלא כחוק, סחר בסמים ונהיגה תחת השפעת אלכוהול.

כמו כן, נעצרו כאלה אשר פקודת גירוש הוצאה עבורם ולמרות זאת הם הצליחו להיכנס שוב בגבולות ארצות הברית. 

על פי הודעת הרשויות, בין השוהים הבלתי חוקיים שנעצרו היה אזרח הרפובליקה הדומיניקנית, בן 58, אשר ריצה 10 שנות מאסר על סחר בקוקאין, אזרח מקסיקו בן 27 שכבר גורש מאדמת ארה"ב בעבר וריצה מאסר בגין תקיפה מינית של קטין.

כמו כן, נמסר על מעצרו של אזרח גוואטמלה בן 56 אשר לו היו שלוש הרשעות קודמות על נהיגה בשכרות. אזרח נוסף מאותה מדינה במרכז אמריקה, בן 60 נעצר לאחר שהורשע בעבר בתקיפה אלימה בנשק.

עוד מעצר שבוצע במהלך הפשיטה היה של אזרח אלבני בן 60 שהורשע בתאונת פגע וברח במתכוון. 

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


מבצע מעצרים של רשויות ההגירה. צילום אילוסטרציה

פשיטה על רקע דומה התרחשה גם כן בחודש שעבר כאשר לפני כשבועיים הודיעו סוכנויות אכיפת ההגירה ICE ו-ERO, על מעצרם של 38 שוהים בלתי חוקיים ברחבי לוס אנג'לס, במסגרת מבצע שנערך במהלך חודש אוגוסט. 

על פי ההודעה, סוכני ההגירה הציבו בראש סדר העדיפות את מאמציהם בלכידת כאלו שהינם בעלי עבר פלילי כמו אלימות, פריצות, נהיגה תחת שכרות, שימוש בסמים, התעללות מינית והחזקה בלתי חוקית של כלי נשק, אך לא רק בהם.

בנוסף התמקדו הסוכנים גם בשוהים בלתי חוקיים אשר קיבלו צו גירוש וכאלו שלמרות שגורשו בעבר, חזרו שוב לאדמת ארה"ב.

 

תיעוד ממבצע המעצרים בלוס אנג'לס. צילום: ICE

"תוצאות מבצע זה מעידות על המקצועיות, הנחישות והמחוייבות של סוכני ההגירה בלוס אנג'לס למען שלום הציבור", מסר מפקד מטה השטח של רשות ההגירה בלוס אנג'לס, תומס גילס. הוא הוסיף כי "גירוש עצורים אלה וסילוק האיום שהם המיטו על הקהילה מהוויים את תכלית משימתנו ואנו נמשיך לאכוף חוקי אכיפת הגירה אלו באופן בטוח ויעיל".

בין המעצרים שהותרו לפרסום ישנו אחד של אזרח מקסיקו בן 44 אשר הורשע בקליפורניה בתקיפה בנשק, נהיגה תחת שכרות, אכזריות כלפי ילד ומעורבות בתאונת פגע וברח.

מעצרים נוספים היו של אזרח אל סלבדור בן 68 ואזרח מקסיקו בן 48 אשר הורשעו בשני מקרים שונים בקליפורניה בגין מעשה מגונה בקטין.

בשנת 2022 כולה נעצרו על רקע דומה 46,396 שוהים בלתי חוקיים אשר עמדו כנגדם לא פחות מ-198,498 אישומים, מתוכם, מעל-21 אלף בגין תקיפה, מעל-8 אלף בגין תקיפות מיניות וכן עוד אלפים בגין, איומים בנשק, מעשי רצח וחטיפות. 

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE