הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
ילדים, נערים, או צעירים עם דרכון אמריקאי? "צבא ארה"ב בדרך להחזיר את גיוס החובה"
גיוס החובה אינו חלק מהחיים האמריקאים כבר למעלה מ-50 שנים, עתה מאוד ייתכן שהוא בדרך לחזור לחיינו

כשהמתכננים הצבאיים התעוררו מהחלום בו מלחמה מודרנית מורכבת ממרדף אחר הטליבאן, הם החלו לגלות באופן דומה לרעיון שלמלחמה התעשייתית יש דרישות כוח אדם עצומות, וכי לכאורה הדרך היחידה למלא את הדרישות הללו היא על ידי כפיית צעירים להתגייס.

עתה, המהדורה העדכנית ביותר של כתב העת האקדמי של מכללת צבא ארה"ב כוללת מאמר מטריד ביותר על הלקחים שהצבא האמריקני צריך ללמוד מהמלחמה המתמשכת באוקראינה.

ללא ספק הסעיף המדאיג והרלוונטי ביותר עבור אזרח אמריקאי ממוצע הוא סעיף משנה שכותרתו "נפגעים, החלפות ושחזורים", אשר, קובע ישירות, "דרישות כוחות לחימה בקנה מידה גדול עשויות לדרוש גיוס חלקי מחדש".

ההקשר הוא ההערכה שאם ארה"ב תיכנס לסכסוך רחב היקף, בכל יום היא תסבול ככל הנראה שש מאות נפגעים.

לפני מלחמת אוקראינה, התיאוריה האופנתית בתכנון הצבאי הייתה הרעיון כי "לוחמה היברידית", בה צבאות ענקיים המתנגשים בשדה הקרב ודורשים וצורכים כמויות עצומות של אנשים וחומרים, כבר איננה.

במקום זאת, תיאורטיקנים טענו שגם כאשר מדינות אכן יילחמו, זה יהיה באמצעות שלוחים מיוחדים וייראה יותר כמו המאבק האמריקאי בגבעות אפגניסטן.

אך במאמר שפורסם לאחרונה ב-Journal of Security Studies, החוקר הריאליסטי פטריק פורטר מתעד את עלייתה של תיאוריה זו וגם את העובדה שהיא ללא ספק "זבל" בהתחשב בחזרתן של מלחמות ההתשה התעשייתיות כמו שאנו רואים עתה באוקראינה. ברור שחידוש הגיוס הוא דבר מטריד ביותר בהתחשב בנטייתה של אמריקה להסתבך במלחמות חסרות משמעות שאינן משיגות דבר מלבד העצמת אויבים, הרג, והשחתה של חיילים ובזבוז משאבים עצומים. בעוד המחסור בכוח אדם עשוי להוות דאגה ראויה למקומות כמו רוסיה, אוקראינה או פולין, אנו כאן בארה"ב ברי מזל שאין לנו אינטרס לאומי משכנע שיחייב אותנו להשתתף במלחמת התשה תעשייתית.

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


ארה"ב התברכה בהיותה המעצמה הבטוחה ביותר בהיסטוריה. ההגמון של חצי הכדור המערבי, עם האוקיינוס האטלנטי והאוקיינוס השקט שאין לאף מדינה אחרת מצידיו (מלבד קנדה) ויכולת להקרין כוח כוח צבאי על פניהם, כאשר כל שכניה חלשים וידידותיים יחסית.

מתחילת קיומה של ארה"ב, היו אזהרות מפני הסכנות של בריתות מסובכות וצבאות עומדים.

הפתרון הטוב ביותר למשבר הגיוס הצבאי הוא פשוט לבטל את הצבא הקבוע ולא לתכנן מלחמה יקרה וחסרת טעם בצד השני של כדור הארץ שתגרום לטמיון של טריליוני דולרים ומי יודע כמה עשרות או מאות אלפי אמריקאים שיהרגו, יפגעו ויצולקו פסיכולוגית.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE