הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
תגלית מדהימה: "מין אנושי מסתורי בנה דברים בכדור הארץ כבר לפני 500,000 שנה"
האם בני אדם בנו במות לפני כחצי מיליון שנה? תגלית שהתפרסה מירחון מדעי יוקרתי עשויה לספק את הפרק הבא בהבנת העבר שלנו

לפי מחקר חדש, פיסת עץ שהאמינו שעברה מניפולציות לפני 476,000 שנים עשויה להיות אחד החפצים הידועים הראשונים שבו השתמשו אבותינו הקדמונים, שקדמו להומו סאפיינס.

המחקר, שפורסם ב-20 בספטמבר בכתב העת Nature, מפרט כיצד חוקרים וארכיאולוגים שעבדו באתר מפלי קלמבו שבזמביה מצאו פיסת עץ שגילה כמעט חצי מיליון שנה עם סימני חיתוך על העץ הנחשבים ככאלה שנעשו על ידי כלי אבן, המראים כיצד בני האדם הקדומים עיצבו וחיברו שני בולי עץ ליצירת מבנה כלשהו.

החוקרים סבורים כי המבנה היה בסיס או פלטפורמה.

מדובר בתגלית מרעישה משום שרוב הארכיאולוגים המיינסטרימים טוענים שבני אדם לא באמת התחילו לבנות מבנים משמעותיים עד המהפכה החקלאית לאחר שעידן הקרח הצעיר הסתיים לפני קצת יותר מ-11,000 שנה.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


 

אבל המבנה שנחשף בזמביה הוא אחד הראשונים שמצביעים על זן של אדם שקדם לאבולוציה של הומו סאפיינס, ושיתכן שבנה ותמרן את העולם הרבה לפני שהגענו למקום בו אנו כיום.

מכיוון שעץ בדרך כלל נרקב ונעלם, יכול להיות שבני אדם בעברנו אף בנו קהילות ענקיות ומשגשגות מעץ.

אם זה המצב נראה כי לחלוטין כל זכר לאוכלוסיות האלה היה נמחק לחלוטין ב-500,000 השנים האחרונות, מה שמוביל לשאלה: האם מיני אדם בעבר הגיעו לשיאים ציוויליזציונים.?

כוכב הלכת שלנו הוכה באינספור אסונות ב-500,000 השנים האחרונות, שרבים מהן היו מחסלים את אבותינו בקלות - או לפחות מחזירים אותם לימי הביניים האפלים, ומוחקים רבים מהישגיהם הטכניים.

יש לנו עדויות המופיעות ברחבי העולם למה שנראה כציוויליזציה גלובלית הקודמת למה שהארכאולוגיה המרכזית רוצה שנחשוב שהוא הסיפור האנושי.

עתה נותר לתהות האם התגלית הזו שהתפרסה מעל במה עיתונאית כה יוקרתית יכולה להיות הפרק הבא בהבנת העבר שלנו.

88% לא
12% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE