הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
סיוט בשדה התעופה בדובאי: תיירת מניו יורק עצרה לטיסת קונקשן - נפלה קורבן לסחיטה בעמדת הבידוק וכעת כלואה במדינה
הצעירה בת ה-21 רק רצתה להתאושש מניתוח לא פשוט שעברה והייתה בדרכה לטורקיה. היא לא תיארה לעצמה שחופשת החלומות תהפוך לחלום בלהות, כל זאת בעקבות נגיעה בזרועה של שוטרת שממנה רק רצתה לבקש עזרה

סטודנטית מניו יורק עצורה בדובאי מזה חודשיים וצפויה להישלח למאסר לאחר שטפחה על זרועה של שוטרת בשדה התעופה במהלך חיפוש שנערך בגופה.

על פי הדיווח, אליזבת' פולנקו דה לוס סנטוס מואשמת בתקיפה והעלבת איש צוות באירוע שהתרחש ב-14 ביולי.

הצעירה בת ה-21 הייתה בדרכה מניו יורק לאיסטנבול כאשר עצרה בשדה התעופה בדובאי עבור טיסת ההמשך.

היא סיפרה כי מטרת הנסיעה הייתה חופשה קצרה לאחר ניתוח שעברה וכתוצאה ממנו לבשה מחטב מותניים על מנת להקל על ההתאוששות.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אליזבת' פולנקו דה לוס סנטוס. צילום: פייסבוק

כאשר הגיע לעמדת הבידוק הבטחונית במהלך העצירה בת 10 השעות בדובאי, היא התבקשה להסיר את המחטב מגופה. כשעשתה זאת, היא ספגה לדבריה מבטים לועגים מנשות הביטחון שבדקו אותה וצחקו בערבית על הצלקות בגופה. 

בהמשך, כשרצתה ללבוש את המחטב בחזרה על גופה, היא סיפרה כי נזדקקה לעזרה וטפחה על זרועה של השוטרת במטרה לעורר את תשומת ליבה.

מיד לאחר מכן היא נעצרה על כך שנגעה בשוטרת גבולות במהלך בידוק. "חשבתי שאני במדינה יותר מודרנית ומתקדמת אך מסתבר שטעיתי לחלוטין", סיפרה אליזבת'.

"הרגשתי לא בנוח ומפוחדת. יש הרבה סיכות במחטב וצריך למתוח את הקצוות על מנת לנעוץ אותן". 

היא הוחזקה במשך שעות בתוך חדר בזמן שהשוטרת הגישה את התלונה כנגדה. 

לאחר מכן נתבקשה אליזבת' לחתום על מסמך בערבית ותחילה הורשתה לעזוב את שדה התעופה אך כעבור מספר שעות נתבשר לה שהוצא כנגדה צו עיכוב יציאה. 

כתוצאה מכך, היא נדרשה לשלם קנס בסך 2,722 דולר אולם אז התברר כי לא רק שלא תמה הסאגה אלא הסיוט רק התחיל.

הרשויות בשדה התעופה הודיעו לצעירה כי הוגש כנגדה כתב אישום ועליה להתייצב לשימוע בעניינה בתאריך ה-23 באוקטובר.

כמו כן, נמסר לה כי ללא קשר לתוצאה, התביעה יכולה לעתור שוב ועליה יהיה להישאר בדובאי עד שהעניין יגיע להסדר. כעת מבקשת אימה של אליזבת' מהרשויות בדובאי לשחרר את בתה ולתת לה לחזור הביתה על מנת שתוכל לקבל את הטיפול הרפואי לו היא זקוקה.

 

פולנקו דה לוס סנטוס על רקע שדה התעופה בדובאי בו החל הסיוט של חייה

רדאה סטירלינג, מנכ"לית "עצורים בדובאי", ארגון אנגלי שמטרתו לסייע לאזרחים זרים שנקלעו למצבים דומים כמו אליזבת', מסרה לכלי התקשורת כי הצעירה "נמצאת תחת לחץ בלתי יתואר אשר משפיע עליה גופנית ונפשית ששיבש לה את החיים ויותיר בה צלקות לטווח הארוך". 

"זוהי אינה הדרך להתייחס למבקרים, זאת פשוט שערוריה", הוסיפה סטירלינג, "הם רוצים אותה בכלא או שלמעשה לוחצים עליה שתשלם פיצויים 'מתחת לשולחן'. תיירים רבים מנוצלים בשיטה זו על ידי המקומיים והופכים עבורם למקור שני של הכנסה". 

"תשלום הפיצוי רק מחמיר את המצב. ממשלת דובאי צריכה לעצור את השחיתות הזאת ולמנוע מעובדי ממשל את האפשרות לקבל פיצויים מחוץ לכותלי בית המשפט. זה הפך לתמריץ עבור אנשים בעמדת כוח וכתוצאה מכך להשלכות הללו אשר פוגעות בתדמית של איחוד האמירויות כמדינה בטוחה לתיירים".

משרד החוץ האמריקאי מסר בתגובה כי "ביטחונם ושלומם של אזרחים אמריקאים ברחבי העולם הינם בראש סדר עדיפותינו. אנו מודעים למקרה של אליזבת' פולאנקו דה לוס סנטוס אשר אינה יכולה לעזוב את אדמת דובאי ונמצאים בקשר ישיר עימה ועם משפחתה. אנו נמשיך לטפל ולעקוב אחר העניין באופן הדוק".

מקרה על רקע דומה התרחש מוקדם יותר השנה כאשר אושיית הטיקטוק טיארה יאנג אלן הוחזקה גם כן בדובאי במשך שלושה חודשים לאחר ויכוח שהגיע לטונים גבוהים עם עובד בחברת השכרת רכב. 

לבסוף היא שוחררה לאחר ששילמה כספי פיצויים אשר סייעו לה לקבל את דרכונה בחזרה ולעזוב את מדינת המפרץ.

9% לא
91% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE