הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
מבצע סמוי נוסף בקליפורניה: קבלנים ללא רישיון הופתעו כשהגיעו לתת הצעת מחיר וגילו שנפלו למלכודת
החשודים הוזמנו לתוך בית בהם שהו חוקרים סמויים של ה-CSLB שהתחזו לבעלי נכסים ויצרו עימם קשר במטרה להציע להם פרויקטים שונים. אם יורשעו הם עלולים לספוג קנסות כספיים ואף להישלח למאסר

כתבי אישום וקנסות בשיעור של אלפי דולרים עומדים כעת כנגד 11 קבלנים ללא רישיון אשר נתפסו במהלך מבצע סמוי שנערך במחוז סאטר שבצפון קליפורניה על ידי מועצת הרישוי בתחום הבנייה (CSLB).

על פי ה-CSLB, תכלית המבצע הייתה להגן על הלקוחות וזכויות העובדים והוא התקיים במהלך יומיים מלאים בחודש שעבר בעיר יובה. עוד נמסר כי הקבלנים החשודים הוזמנו לתוך בית מאולתר שהיווה מלכודת עבורם ושהו בו חוקרים סמויים שהתחזו לבעלי נכסים במטרה לקבל מהם הצעות מחיר על פרויקטים מסויימים.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


תיעוד מבצע המעצרים. צילום: CSLB

כאשר הגיעו אותם קבלנים למקום, הם סיפקו הצעות מחיר אשר עברו את רף 500 דולר שמהווה את התקרה החוקית המותרת עבור אלו שאינם בעלי רישיון קבלן. 

לדברי נציגי ה-CSLB, הצעות הקבלנים כללו סכומים של מעל אלף דולר לעבודת צבע ועד ל-13,500 דולר עבור עבודת בטון. 

כתוצאה מכך, 11 קבלנים אשר נעצרו במבצע, קיבלו הזמנה לבית המשפט ועלולים לספוג קנסות כספיים ואף להישלח למאסר. 

במהלך הקיץ נערכו מבצעים דומים במחוזות סקרמנטו ופרזנו אשר הובילו למעצר 90 חשודים. 

בהודעת לתקשורת מסר המפקח דויד פוגט כי עבודת קבלנות ללא רישיון מתאים נחשבת לעבירה בדרגה בינונית שעשויה להוביל לקנסות של עד 15 אלף דולר ומאסר. 

"מועצת הרישוי בתחום הבנייה מחוייבת לאכיפת דרישות הרישוי על מנת להבטיח להגן על הלקוחות מפני כאלו שאינם מוסמכים מספיק לבצע את העבודה הנדרשת ושאין להם ביטוח לפועלים מטעמם". 

לדבריו גם העובדה שאותם חשודים פרסמו עצמם עשויה להוביל לסעיפי אישום נוספים מאחר שישנה חובה להציג את מספר הרישיון בכל מודעת פרסום. 

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE