הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
כוכב "הארי פוטר" הלך לעולמו
סר מייקל גמבון, שגילם את דמותו של אלבוס דמבלדור בשישה מבין שמונת הסרטים בסדרה המצליחה, הלך לעולמו מסיבוך של דלקת ריאות. בין סרטיו הידועים: "הטבח, הגנב, אשתו והמאהב", "סליפי הולו", "פארק גוספורד", "להיות ג'וליה" ו"נאום המלך"

שחקן התיאטרון והקולנוע האירי, סר מייקל גמבון, הלך לעולמו והוא בן 82 במותו. כך הודיעה משפחתו. את עיקר פרסומו הבינלאומי עשה גמבון בסדרת סרטי "הארי פוטר", בה גילם את אלבוס דמבלדור בשישה סרטים.

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


"אנו כואבים להודיע על לכתו של סר מייקל גמבלון", מסרה משפחתו. "בעלנו ואבינו האהוב הלך לעולמו בבית החולים בשלווה, כשלצדו הייתה אשתו אן ובנו פרגוס. הוא מת מסיבוך של דלקת ריאות. אנו מבקשים שתכבדו את פרטיותנו בתקופה הכואבת הזו ומודים על הודעות התמיכה והאהבה".

גמבון, יליד דבלין, החל את דרכו בעולם התיאטרון בגיל 22, כשנבחר על ידי סר לורנס אוליבייה להצטרף אל שורות התיאטרון הלאומי הבריטי, על אף שלא רכש השכלה או הכשרה בתחום. תפקידו הראשון היה תפקיד קטן במחזה השייקספירי "אותלו". שנה לאחר מכן השתתף בהפקה הקולנועית של המחזה.

בראשית שנות ה-80 הצטרף אל "הלהקה השייקספירית המלכותית" (Royal Shakespeare Company), שם כיכב במחזות רבים של שייקספיר ובקלאסיקות כמו "חיי גלילאו" של ברטולט ברכט ו"מראה מעל הגשר" של ארתור מילר עליו זכה בפרס אוליבייה לשחקן התיאטרון הטוב ביותר. הוא זכה בפרס היוקרתי עוד פעמיים, כחלק מאנסמבל שחקני המחזות "מקהלת ההסתייגות" ו"איש השעה" של אלן אייקבורן.

גמבון כיכב בעשרות סרטי קולנוע, בהם "הטבח, הגנב, אשתו והמאהב" לצד הלן מירן, "סליפי הולו" לצד ג'וני דפ, "פארק גוספורד", "להיות ג'וליה" ו"נאום המלך". בשנת 2004 נכנס לנעליו של השחקן ריצ'רד האריס, שגילם את דמבלדור בשני הסרטים הראשונים בסדרת "הארי פוטר". בשנת 2019 עלו לאחקרנים סרטיו האחרונים "ג'ודי: מעבר לקשת" והמותחן הפסיכולוגי "קורדליה".

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE