הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
חזקים ביחד! קבוצת התמיכה של מנהיגי הקהילה בלוס אנג׳לס גייסה יותר מ-1.5 מיליון דולר למען ישראל
הכירו את "חזקים ביחד", שקבוצת הוואטסאפ שלה מונה למעלה מ-500 דמויות מוכרות בקהילה הישראלית בעיר המלאכים • בין פעולות הסיוע שלהם: הטסת רופאים לתגבור בתי חולים בארץ, תרומות למרכז הרפואי ברזילי באשקלון, שינוע סחורות וציוד, אימוץ קיבוצים ומושבים בעוטף, טיפול בחיילים בודדים ומתן סיוע נפשי לנפגעי חרדה

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


הקהילה הישראלית הופכת להיות אחת המובילות בסיוע לישראל בזמן חירום. שיתוף פעולה מרשים של מנהיגי הקהילה מניע לפעולה אלפי ישראלים אמריקאים עם מטרה ברורה לחזק את ישראל בתקופת מלחמת חרבות ברזל.
למעלה מ-200 אורחים הגיעו לערב התרמה כמעט ספונטני בביתם של רקפת ואריה אהרון בוודלנד הילס, שהפך גם מפגש מלכד, מחזק ומגבש. קבוצת הוואטסאפ השקטה של חזקים ביחד מונה כאמור כבר למעלה מ-500 ישראלים מרחבי הקהילה ועבודתם הביאה לתרומות של למעלה ממיליון וחצי דולר תוך פחות משבוע.
אחת התרומות הגדולות התקבלה עבור בית החולים ברזילי באשקלון שנפגע מירי הטילים במהלך המלחמה הנוכחית. בית החולים הממוקם מרחק 6 מייל בלבד מהעיר עזה, אמון על הענקת הטיפול המהיר והזמין ביותר לתושבי העוטף ולחייל צה״ל.
בערב המרגש נכח מנהל בית החולים, פרופ‘ חזי לוי, ששיחזר את הרגעים הקשים של התקפת הטרור הקטלנית של חמאס, פגיעת הטיל והנזקים הרבים לבית החולים. בנוסף, סיפר על תפקידו החשוב של המרכז הרפואי ברזילי בסיוע לחיילים ולאזרחים בשעות מצוקה ומלחמה, התמודדותו עם כמויות רבות של פצועים, העבודה של הרופאים והאחיות מסביב לשעון, וגם החוסרים הגדולים בציוד רפואי. הקהילה הישראלית אינה נותרה אדישה.
בהמשך הערב הוצגה גם תוכנית מעניינת של פרופ‘ אופיר קורן, מומחה לקרדיולוגיה מבית החולים סידר סיני בלוס אנג'לס, שמארגן גיוס רופאים מארצות הברית לסייע למקביליהם בישראל. על הפקת התוכנית אמונה אורלי טל המוכרת לכולנו מעמותת ״גדולים מהחיים״, והקונסוליה הישראלית בלוס אנג׳לס שמוצאים את הרופאים המתאימים ומחלקים אותם לקבוצות על פי כישוריהם, מעבירים אותם את כל תהליך הביטחון והבירוקרטיה. הקבוצה כבר אספה כספים כדי להטיס כ- 400 רופאים מרחבי ארצות הברית לישראל. שם, הם יקלטו במשרד הבריאות שישלב אותם בעבודה על פי הצורך.
במהלך הערב הוצג גם רועי מילשטיין, חייל בודד שגדל בסינגפור ועשה עליה כל הדרך לישראל כדי להתנדב לשירות קרבי. רועי השתחרר מצה״ל לפני מספר חודשים ובמהלך שיחתו עם הקהילה הישראלית סיפר על שירותו בארץ ועל היחידה בה שירת שאיבדה השבוע שלושה חיילים שנהרגו במהלך הקרבות. הוא גם סיפר על תחושותיהם של חיילים בודדים ועל הצרכים שלהם; נושא שנוגע במשפחות רבות כאן ששולחות את ילדיהם לשרת בישראל. דוגמא לכך היא ליאת אהרון, ביתם של רקפת ואריה, ששירתה כחיילת בודדה בתל יצחק. היא חוותה את אתגרי השירות הצבאי בארץ רחוק ממשפחתה וחבריה בלוס אנג׳לס. כיום, ליאת נמצאת בקשר ומסייעת לתושבי הקיבוצים בהם התבצעו מעשי הרצח המזוויעים ושחלק גדול מבתיהם נהרסו כליל.
רקפת: ״אני כל כך גאה בקהילה שלנו, ואני אומרת לכולם אל תהססו. אתם תמיד יכולים לפנות אלינו בכל מצב ובכל שאלה. גם אם יש משהו שאנחנו לא יכולים לטפל בו נעביר אתכם לאנשים שיכולים לסייע.״
את הערב ארגנו מייסדי הקבוצה: רקפת אהרון, קארין אדוני בן-דוד, שירלי דה פס, עדי לויתן, שני גבאי, לירון גבאי ואורלי טל.
קארין אדוני בן- דוד עסוקה יותר מתמיד והפעם לא בענייני תזונה ודיאטות. ״כל כך קשה להתעסק בעבודה בימים כאלו". היא משתפת אותי. קארין מפעילה קשרים בכל רחבי ארצות הברית ומתעסקת בלוגיסטיקה: מציאת מחסנים והאנגרים לאחסון סחורה ותרומות שמגיעות מכל רחבי היבשת. כמו כן, עוזרת במציאת מפעלים ושינוע ציוד טקטי וסחורות למטוסים לישראל.


קארין: ״רק התחלנו ובאמת שכולם עושים הכל וכל מה שהם יכולים כדי לעזור. כל אחד מחברי הנהלת 'חזקים ביחד' תורם מהתחום שהוא מבין בו יותר או שיש לו יותר קשרים: עדי לויתן עוזרת בגיוס כספים, עושה ראיונות ותומכת בכל נושא ההסברה. שירלי דה-פס עוזרת לארגן ערבים ומפגשים בקהילה, אורלי טל מתעסקת בתוכנית הטסת רופאים להתנדב בישראל, רקפת בנוסף לאירוח הערבים בביתה מתעסקת בלאמץ קיבוצים וישובים מהדרום שנפגעו- כרגע הקבוצה אימצה את קיבוץ כפר עזה, ובשלב הבא אנחנו מתכננים לתמוך בילדים שאיבדו את הוריהם ונותרו יתומים.״
שני גבאי מסייעת בייעוץ משפטי וגיוס תרומות ולירון גבאי הפסיכולוגית פתחה קבוצה של טיפול וסיוע נפשי עם קו ישיר ליצירת קשר ללא תשלום. יש כל כך הרבה אנשים שנמצאים בטראומה או במצב של חרדה ולירון שמה לה למטרה לתת מענה. בתוכנית; הפקת סדרת פגישות אינטימיות שיעסקו בכל הקשור לחוסן נפשי, הצד המנטלי של המלחמה ובסיוע כיצד לשמור על איזון בתקופה הלא פשוטה הזו.
הלב מתמלא בגאווה כאשר מביטים בהתלכדות הקהילה הישראלית בעיר המלאכים. נדמה כי כולם השאירו את ההתעסקות המתמדת בביזניס והעשייה האישית ועברו לעשייה קולקטיבית למען מטרה אחת. קבוצת חזקים ביחד בהחלט מהווה את חוד החנית של הקהילה.
בפחות משבוע הדפיסו שלטים וחולצות לכל ההפגנות, גייסו סכומי כסף גדולים, הטיסו רופאים ופתולוגים מכל רחבי ארצות הברית לישראל והפעילו אנשי קצה בישראל שקונים או מעבירים ציוד צבאי, ביגוד ומזון ישירות לגדודי צה״ל השונים. ישר כוח!

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE