הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
מאחדים כוחות: אירוע התרמה משולב ל-FIDF וזק״א בישראל
חברי הקהילה היהודית אמריקאית התכנסו בערב התרמה מיוחד לידידי צה״ל וארגון זק״א. הלוקיישן- בית חב״ד היפהפה בפסיפיק פליסיידס, אליו הגיעו גם קרובי משפחה של חטופי עזה. המראות והקולות

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


ערב התרמה מרגש עבור שניים מארגוני החירום החשובים לישראל: FIDF וזק״א, התקיים בסוף השבוע האחרון בפסיפיק פליסיידס. לערב האינטימי שנערך בבית חב״ד בעיר הגיעו קצת יותר מ-100 אורחים, מרביתם מהקהילה היהודית האמריקאית. ״חלק גדול מיהדות אמריקה מחזיקה בדעה שהם קודם כל אמריקאים ואמונתם, לאחר מכן, היא יהדות. איך אין זה אומר שהם לא מחוברים לישראל.״ אמרה לי אחת ממארגנות האירוע.
לראיה, קהל אמריקאי יהודי עצום שלאחר אירועי הטרור המזוועים של ה- 7 באוקטובר עומד מאוחד מאחורי ישראל עם מסר ברור של לא עוד!
ערב ההתרמה היה יוזמתם המבורכת של 4 נשים מהקהילה הישראלית והיהודית בלוס אנג׳לס: נטלי מלכה, אליסה הרוש, רנטה קרוק והת׳ר קרפל.
את הערב פתח הרב זושא קונין מבית חב״ד בעיר. הוא נשא תפילה עבור חיילי צה״ל והמשיך בנאום מרגש עבור המשפחות ששכלו את יקיריהם במהלך המלחמה ומשפחות החטופים.


הרב זושא דיבר על אחדות הקהילה. בין היתר אמר:״ מה שקורה פה הוא מאוד אישי, הוא פוגע בכולנו. אנחנו אחים ואחיות אנחנו תומכים ומתפללים עבור החיילים שנלחמים עבורנו, ומבקש מהעולם להתעורר ולהפסיק לחיות עם מוסר כפול. העולם צריך להבין שאנחנו בצד של הצודקים, בצד האמת והטוב. אנחנו לא מאמינים בלפגוע באנשים חפים מפשע אבל אנחנו לא ניתן לאנשים שרוצים לרצוח אותנו להתקיים ולאיים עלינו. זו השעה שלנו להיות חזקים. אני מודה לכולכם שבאתם, בעזרת השם אנחנו נעבור את זה וננצח.״
פאנל האורחים כלל את Darrell Blocker לשעבר סוכן ב-CIA ובעל חברת אבטחה במוסדות יהודים רבים, תומך נלהב של ישראל שבמשך עשרות שנים נלחם באויבים משותפים של ישראל ואמריקה.
Darrell: ״אני כאן כי אני יהודי, אני ציוני ואני כאן כי במשך 28 שנים אני רודף את איראן, חיזבאללה, חמאס, אל קעידה ועוד ארגוני טרור כדוגמתם. סיקרתי את האיתיפאדה הראשונה ב- 1987 והאלימות לא הפסיקה מאז. בעודי מביט בשלל סרטי הוידאו הקשים שכולנו נחשפים אליהם בחודש האחרון אני רוצה לומר לכם, אם ראיתם אחד ראיתם את כולם. בבקשה אל תפלו ב״מחילת הארנב״ שמרו על הנפשות שלכם. האנשים שעשו את זה ישלמו על המעשים שלהם. לקח לנו 10 שנים לתפוס את בן לאדן, אבל בסוף הגענו אליו. אני מבטיח לכם שכל מי שאחראי על הטבח הנורא באוקטובר 7 אנחנו נצוד אותו לא משנה כמה זמן זה יקח".


Darrell עובר מאירוע זיכרון אחד לשני, מנחם, מדבר עם הקהילה היהודית, מסביר את החשיבות לקחת ברצינות את האיומים של ארגוני הטרור המוסלמים ובראשם חמאס וחיזבאללה, ובעיקר מסביר את ישראל ואת צדקתה.
בהמשך עלה לדבר מייקל מיכאלוב מהבורד של FIDF והנהגת ארגון I CAN ונתן נאום חד ומרגש. פתח באומרו: ״עם ישראל חי. שאלו את עצמכם מה משמעות המילים הללו עבורכם. עבורי הם הבסיס למי שאני. המילים האלו הם פעימות הלב של האומה שלנו והדופק של העם היהודי".

 

תומר פרץ הרב זושא קונין


לעם ישראל יש עוצמה שעזרה לו להתמודד עם הגלות, עם הפוגרומים נגדנו במשך ההיסטוריה ועם זוועות השואה. זו עוצמה שעוזרת לנו להתגבר על ההתקפות של 7 באוקטובר, זו העוצמה שנותנת למסעדות להכשיר את המטבחים שלהם רק כדי שהם יוכלו לשלוח אוכל לחיילים בקרב. זה עוצמה שעוזרת לשלוח 60 אלף גברים ונשים לטוס לישראל ולהתנדב לצבא, ואני מדבר על אלו שלא נקראו בכלל בצו 8.״
מייקל סיפר את סיפורו של עומרי, חייל קרבי ביחידת העילית דובדבן שהשתחרר מהצבא, בתום שירותו נסע לטייל בעולם כמו חיילים רבים. ב- 2014 במהלך מבצע ״חומת מגן״ הוא החליט לקחת טיסה, לחזור ולהילחם לצד חבריו בישראל. במהלך הקרבות הוא נורה ונפצע אך לא עצר והמשיך להילחם. הוא לא שם לב שהוא מדמם. הוא הצליח לשחרר את חבריו, וכשפינו אותו הוא עטף את עצמו בדגל ישראל. עומרי קיבל אות גבורה מיוחד מצה״ל באותו היום והמשיך בחייו. באוקטובר 7 עומרי הצטרף שוב למילואים כדי להילחם לצד חבריו. הוא יצא לעזה להילחם ונהרג במהלך הקרבות.
מייקל נזכר שעומרי הגיע לאל איי ב-2016 כדי לנאום בגאלה של FIDF. שם דיבר על המשימה, הכבוד והזכות להילחם למען ישראל ולשמור על הבית של כולנו. מלבד תרומתו הצבאית הוא גם תרם 1000 דולר מכספו האישי.
מייקל סיפר שמאז תחילת הלחימה ארגון FIDF שלח ציוד וסיוע בשווי של 35 מיליון דולר לצה״ל. הוא ביקש מהקהל להמשיך לתרום ולסייע במטרה החשובה לחזק את הצבא ששומר על מדינת ישראל עבור כולנו.
הדובר האחרון בערב המרגש היה האמן תומר פרץ, שלפני מספר שבועות חזר מישראל, ממה שהיה אמור להיות ביקור קצר לחתונה משפחתית והסתיים בהתנדבות לארגון זק״א ופינוי גופות של פיגועי הטרור המזוויעים.


תומר סיפר על חייו כילד שגדל במזרח ירושלים. הוא הכיר את האוכלוסיה הערבית שם, הבין וראה במו עיניו את הקונפליקט. הוא גם סיפר על שירותו הצבאי והקרבי בגולני כחייל ובהמשך כקצין, הקרבות שעבר והמראות הקשים של הלחימה בעזה. ואז קבע בנחרצות: ״עד אותו היום של אוקטובר 7 חשבתי שראיתי הכל. שום דבר לא הכין אותי למראות המזעזעים שאפגוש בבארי ובאזור המלחמה בו החמאס טווח בנו. יש לי PTSD עוד מהצבא ועכשיו זה התחזק עוד יותר.״
תומר החל בתיאור גרפי עוצמתי על המראות הקשים להם היה עד. הוא תיאר את קיבוץ בארי כאזור מלחמה, מכוניות שרופות והשמיים עטופים בצבע צהוב וריח של מוות מכל מקום. הוא סיפר על צוות המתנדבים של זק״א ואיך יחד עברו מבית לבית וכבר בבית הראשון מצא אשה שנרצחה בין ההריסות. הוא משך אותה לעברו וגילה שפניה הושחתו.

 

תומר: ״מי שירה בה בפנים המשיך לירות ולירות גם אחרי שהיא מתה עד שלא נשאר זכר מפניה".
הוא תיאר את השלפחויות מכוויות מתפוצצות עליו בזמן פינוי גופות. תומר התנצל, אך לא חסך מהקהל את המראות הקשים שראה כדי להעביר את המסר עד כמה מזעזע ומזוויע היו פעולות חמאס כלפי תושבים ישראלים.
ילדים, תינוקות וקשישים- כולם נרצחו באכזריות שלא נראתה בשום מקום אחר. הוא תיאר את החוויה הקשה של הסעת 60 גופות מתים בתוך משאית קירור של עוגות, ומראה של תינוק מת עם גרזן נעוצה בראשו.
תומר סיים את סיפורו בתחינה לסיוע עבור הארגון החשוב הזה. ״לזק״א יש כל כך הרבה חוסרים, אמר, לפעמים לא היה לנו שקים לאסוף חלק מהגופות.״
קהל האורחים נשאר גם כאשר אחרון הפאנליסטים סיים את דבריו. האווירה הייתה מרגשת ומלאת תחושת אחדות. נרות זיכרון הקיפו את המקום ותמונות החטופים לצד תמונות הנספים במלחמה. רבים מהאורחים ניסו לעודד אחד את השני. תחושת הביחד הייתה נוכחת ועוצמתית, ובאירוע הקטן נאספו כ- 30 אלף דולר עבור ארגון ידידי צה״ל וזק״א. כל הכסף יתרם להמשך העבודה המאומצת והקדושה של הארגונים הללו בישראל. מי יתן וביחד ננצח.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE