Larger Than Life
מסיבת פורים השנתית של גדולים מהחיים
מסיבת פורים באווירת המערב הפרוע- תחרות תחפושות, ריקודים, אוכל רחוב ועוד המון הפתעות
Meir Raanan, CPA
מיסים כבר הגשת? אל תחכה לרגע האחרון
התקשרו- מאיר רענן רו"ח מוסמך
Meir Raanan, CPA
מיסים כבר הגשת? אל תחכה לרגע האחרון
התקשרו- מאיר רענן רו"ח מוסמך
TCB Malibu Inc
צעדים ראשונים בארה"ב? צריכים סיוע אישי ועסקי?
אנחנו נעזור לך- פתיחת חברה, גרין קארד, רישיון קבלן, השקעות בנדל"ן, אסטרטגיה עסקית להצלחה
EZTR Corp
שירותי תרגום מקצועי, נוטריון ואפוסטיל
תרגום לכל שפה של מסמכים משפטיים, הגירה, משרדים ממשלתיים ועוד
Wintorium Windows & Doors
דרושים אנשי מכירות לחברת חלונות
עם או בלי ניסיון, רציניים ובעלי מוטיבציה גבוהה, תנאים מעולים, הדרכה אישית, משכורת גבוהה+ אחוזים
EllEve Med Spa
הסרת שיער בלייזר, טיפולי פנים, בוטוקס ועוד
מרכז לטיפולי אסתטיקה במחירים מדהימים
בעקבות מתן רישיונות לשוהים בלתי חוקיים: תושבי ניו יורק לא יוכלו להשתתף ב-Global Entry
ההחלטה צפויה להשפיע על מאות אלפים במדינה, ובכיר במשרד לביטחון המולדת רמז על האפשרות להרחבת האיסור. "אין לנו גישה למאגרי המידע, ולכן אנחנו לא יכולים לדעת אם מבקש הבקשה עומד בקריטריונים"; המהלך צפוי להגיע לבית המשפט

המשרד לביטחון המולדת (DHS) הודיע אמש כי תושבי ניו יורק לא יוכלו להירשם לשירותים כגון Global Entry, וזאת בשל החוק החדש במדינה שמאפשר למהגרים לא חוקיים להוציא רישיונות נהיגה.

 

עמדת Global Entry בנמה"ת ניוארק (צילום: Getty Images)

 

מי שהודיע על המהלך הוא השר לביטחון המולדת בפועל, צ'אד וולף, שסיפר בראיון לרשת פוקס ניוז כי מעתה תושבי ניו יורק לא יוכלו להשתתף באף אחד משירותי הכניסה למדינה הקיימים, לרבות Global Entry ו-Trusted Traveler.

"היום הודענו לניו יורק שתושביהם כבר לא רשאים להשתתף בתוכניות מסוג זה כי לסוכנות המכס והגנת הגבולות אין גישה למאגרי מידע בניו יורק, ולכן לא ניתן לדעת אם מבקשי הבקשה עומדים בקריטריונים הנדרשים", הסביר וולף.

החלטת הממשל מגיעה ימים בודדים לאחר נאום מצב האומה, בו הנשיא טראמפ יצא נגד "ערי מקלט" ו-"מדינות מקלט" אשר מגבילות את שיתוף הפעולה עם רשויות ההגירה הפדרליות.

 

"קליפורניה עלולה למצוא את עצמה כהבאה בתור": קן קוצ'ינלי, סגן השר לביטחון המולדת (צילום: Getty Images)

 

כזכור, החוק בניו יורק נכנס לתוקף בשנה שעברה, ובמסגרתו כל תושב מעל גיל 16 יכול להגיש בקשה לקבלת רישיון נהיגה ללא קשר למעמדו החוקי. החוק אף אוסר על רשויות ההגירה, ביניהן רשות ההגירה ואכיפת המכס (ICE) וסוכנות המכס והגנת הגבולות (CBP), לקבל מידע אישי של התושבים ממאגרי משרד הרישוי ללא צו של בית המשפט.

קן קוצ'ינלי, סגן השר לביטחון המולדת בפועל, הסביר הבוקר כי התוכניות שיושפעו מן השינוי הן Global Entry, FAST ו-NEXUS. בשלב זה, TSA PreCheck לא נכלל ברשימה, לפחות לעת עתה. קוצ'ינלי אף הוסיף כי מעבר לאיסור על השתתפות בתוכנית, תושב ניו יורק שרשום לאחת מהן כיום לא יוכל לבצע חידוש, כך שבפועל עד סוף השנה צפויים כ-175 אלף תושבי ניו יורק להיות מחוץ לשלוש התוכניות.

בנוסף, ישנם כ-80 אלף תושבים שקיבלו אישורים זמניים להשתתפות בפרויקט (עד שתהליך הראיון יושלם), והם יוסרו משלוש התוכניות באופן מיידי. קוצ'ינלי הסביר כי הממשל הפדרלי בודק את האפשרות לבצע שינויים דומים גם עבור מדינות נוספות שבהן קיימים "חוקי מקלט", למשל קליפורניה.

 

דלפקי הגלובאל אנטרי בניו יורק יישארו ריקים (צילום: רויטרס)

 

במסגרת הגלובאל אנטרי, לנוסעים התאפשר להימנע מהתור הארוך בדרך כלל אצל פקידי ההגירה בכניסה לשדות התעופה ברחבי ארצות הברית. כל עוד מגיש הבקשה לא ביצע עבירת מכס בעשור האחרון (ובתנאי שהוא אזרח ארה"ב או בעלי מעמד תושבות קבע, כלומר גרין קארד), התאפשר לו לפחות להגיש בקשה להשתתפות בתוכנית. 

מלבד התור, יתרון נוסף לבעלי גרין קארד, הוא הימנעות ממילוי טופס הצהרת המכס, אותו הם מחוייבים להגיש בכניסה, וזאת בניגוד לבעלי אזרחות שממילא פטורים מכך. כעת, כאמור, תושבי ניו יורק לא יוכלו להשתתף.

מחוקקים רבים בניו יורק כבר אמרו שבכוונתם לערער לבית המשפט על שינוי המדיניות של הממשל הפדרלי.

YOU MIGHT ALSO LIKE