Tehina al araz
טחינת אל ארז הגיעה לארה"ב, טחינה איכותית ללא תוספת מלח
מפיצים ובעלי חנויות התקשרו עכשיו
RMO Construction Services- Michelle Wizman
מחפשים רישיון קבלן? יש לנו פיתרון והוא חוקי!
פנו אלינו ליעוץ והדרכה חינם
RMO Construction Services- Michelle Wizman
מחפשים רישיון קבלן? יש לנו פיתרון והוא חוקי!
פנו אלינו ליעוץ והדרכה חינם
EllEve Med Spa
הסרת שיער בלייזר, טיפולי פנים, בוטוקס ועוד
מרכז לטיפולי אסתטיקה במחירים מדהימים
לחברת הום אמפרובמנט מצליחה דרושים אנשי מכירות
משכורת גבוהה ותנאים מעולים למתאימים- לא דרוש ניסיון קודם
Visa To America
אנחנו נסייע לכם בכל מצב להישאר חוקיים בתקופת ה COVID19 ולאחריה
בכל ענייני הגירה בכל שעה אנחנו פה לסייע, משרד עו"ד שמטפל בכל סוגי הבקשות
Law Offices of Lior Sadgan
יש לכם בעיה חוזרת עם הרכב?
יתכן כי הנכם זכאים להחזר כספי
הנשיא טראמפ מנחית מכה על תחום ההגירה: הנפקת ויזות העבודה נעצרה עד לסוף השנה
אחרי שרמז על כך במהלך סוף השבוע, הנשיא חתם על צו שהביא להארכת המדיניות שגובשה בעקבות משבר הקורונה, עד סוף חודש דצמבר, לכל הפחות. מספר תעשיות, למשל הבנייה והחקלאות, צפויות לקבל פטור מכך, כמו גם אלו שכבר מחזיקים באשרות השונות ואינם צפויים להפגע

הנשיא דונלד טראמפ חתם הערב על צו מנהלי, במסגרתו המגבלות הרבות שהוטלו על מערך ההגירה החוקי של ארצות הברית, יוארכו עד תום השנה הנוכחית, כך על פי הבית הלבן.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

כזכור, בחודש אפריל האחרון חתם טראמפ על צו שהביא בפועל להשבתת רשויות ההגירה, דבר שחסם את הגישה לקבלת מעמד של תושבות קבע ("גרין קארד"). בזמנו הוסבר כי ההחלטה נובעת מהמשבר הכלכלית שנוצר בעקבות מגפת הקורונה, ובמקור הצו היה אמור להיות בתוקף במשך 60 יום בלבד.

הצו אף אוסר על הנפקת ויזות עבודה זמניות לעובדים עונתיים, אך עובדים בתחום החקלאות יקבלו פטור מכך. רשימה סופית של תעשיות ומשרות שיקבלו פטור צפויה להתפרסם בימים הקרובים.

יש לציין הצו המקורי נחתם כחודש ימים לאחר שממשל טראמפ הקשיח את נהלי ההגירה בצעדים שננקטו כתוצאה מהתפרצות הקורונה, ששיאם היה עצירת כניסתם של מבקשי המקלט וגירושם.

"על ידי עצירת ההגירה, נסייע להציב את המובטלים האמריקאים בקדמת הבמה בחיפוש אחר עבודה. אנחנו חייבים לדאוג קודם כל לעובד האמריקאי", הבהיר הנשיא, "זו תהיה טעות וחוסר הוגנות כלפי התושבים שאיבדו את פרנסתם כתוצאה מהנגיף, אם יוחלפו במהגרים חדשים שהגיעו ממדינות זרות".

 

אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

כבר ביום שבת, במהלך ראיון שהעניק לרשת "פוקס ניוז", הנשיא טראמפ רמז על כך שהמהלך עומד לצאת לפועל: "אנחנו נצא בהכרזה גדולה בימים הקרובים", הוא הסביר. הנשיא אף דיבר על כך שתעשיות רבות קיבלו פטור מהצו: "צריכים [את העובדים הזרים] בשביל חברות הענק".

לדברי עו"ד שלומי אטש, מומחה לדיני הגירה, המגבלות הבאות יחולו בין ה-24 ביוני ועד ליום 31 בדצמבר 2020.

על פי הצו יוטלו המגבלות בוויזות הבאות:

1. ויזת H-1B ובני/בנות זוגם.
2. ויזת L-1 ובני/בנות זוגם.
3. ויזות J-1 ובני/בנות זוגם.
4. ויזת H-2B ובני/בנות זוגם

הצו יחול על מי שנמצא מחוץ למדינה ואין לו ויזה בתוקף, אך לא על מי שיש לו כבר ויזה בדרכון, אלא רק על כאלה שטרם הונפקה להם ויזה. כלומר מחזיקי ויזה שנמצאים בישראל (או מקום אחר בעולם) ורוצים לחזור לארה״ב לא יפגעו.

בנוסף, חשוב להדגיש כי בעלי גרין קארד לא יפגעו, כמו גם מחזיקי ויזה הנמצאים בתוך ארצות הברית. הצו כולל מספר פטורים, כולל עבור עובדי שירותי בריאות הקשורים ישירות ל- COVID-19, ולמקרים שנחשבים לאינטרס הלאומי. פטורים אחרים כוללים אנשי צבא ארה"ב ועובדים בתעשיית המזון האמריקאית.

כאמור, הצו החדש מאריך את הצו שנחתם ב-22 לאפריל השנה, על פיו הוקפא ההליך של מבקשי גרין קארד בהליך קונסולרי לשישים יום, ובסופו הנחה את ראשי המשרדים הרלבנטיים לחזור אליו עם המלצות לגבי ויזות עבודה והגבלתן. הצו הנוכחי הוא תולדה של המלצות אלה.

הצו מורה לראשי המשרדים הרלבנטיים - עבודה, חוץ, משפטים, בטחון לאומי - להגיע אל הנשיא בכל שישים ימים עד לסוף השנה עם המלצות רלבנטיות לגבי ויזות עבודה אלה - להסיר או להגביר את המגבלות.

הוא גם מקנה לקונסולים בקונסוליות האמריקאיות השונות ברחבי העולם להפעיל את שיקול דעתם ולהחליט על חריגים להנחיות הנ״ל על פי מקרים ספציפיים שעולים בקנה אחד עם רוח הצו ועם הנחיות משרד החוץ, והמשרד לבטחון לאומי.

הנשיא מוסיף ומנחה את ראשי משרד העבודה והמשרד להגנת המולדת לבחון האם מחזיקי ויזת H-1B ומועמדים לגרין קארד בקטגוריות EB-2 ו EB-3 פוגעים באיזושהי דרך ברוח הצו ומסכלים סיכויים של עובדים אמריקאים במציאת עבודה בימים אלה, ולחזור לנשיא עם המלצות להגבלת קטגוריות אלה.

לסיכום, מסר אטש כי "אנחנו עוד לומדים את ההחלטה ונמשיך לעדכן בתנועה". כמו כן, הוא הזמין את אלו המבקשים לשאול שאלות נוספות בנושא, לפנות אליו בכתובת - ‏shlomi@atashlaw.com

ראוי לציין כי הצו לא ישפיע על המעמד החוקי של מהגרים שכבר נמצאים בארה"ב.

YOU MIGHT ALSO LIKE