Quake City Caps
מסכות ממותגת - 100% כותנה
ניתן לרכוש מסכות ללא מיתוג - משלוחים לכל ארה"ב תוך 24 שעות. התקשרו עכשיו
Tehina al araz
טחינת אל ארז הגיעה לארה"ב, טחינה איכותית ללא תוספת מלח
מפיצים ובעלי חנויות התקשרו עכשיו
Tehina al araz
טחינת אל ארז הגיעה לארה"ב, טחינה איכותית ללא תוספת מלח
מפיצים ובעלי חנויות התקשרו עכשיו
Always Recruiting, Inc
יש לנו עבודה בשבילך! אנו מחוייבים למצוא לך תפקיד שיתאים לכישורים ולשאיפות שלך
משרות בלעדיות בכל התחומים והמקצועות, ללא עמלות
Visa To America
אנחנו נסייע לכם בכל מצב להישאר חוקיים בתקופת ה COVID19 ולאחריה
בכל ענייני הגירה בכל שעה אנחנו פה לסייע, משרד עו"ד שמטפל בכל סוגי הבקשות
Best Solar
לחברת סולר/ הום אמפרומבנט דרושים אנשי מכירות
עם או בלי נסיון, תנאים מעולים למתאימים, לידים בשפע
RMO Construction Services- Michelle Wizman
מחפשים רישיון קבלן? יש לנו פיתרון והוא חוקי!
פנו אלינו ליעוץ והדרכה חינם
רשת חברתית חדשה מאיימת על ההגמוניה של טוויטר ופייסבוק בזכות יתרון אחד מובהק
גל של עשרות אלפי נרשמים תוך יומיים לרשת החדשה, תופסת תאוצה בצל טענות מצטברות של צנזורה פראית על חופש הביטוי מצד פייסבוק ובעיקר טוויטר שבמקביל מנייתה רושמת צניחה

מניית רשת טוויטר איבדה בתוך שבועיים את כל ה-15 אחוזי המומנטום הזמני שצברה בשיא הנוכחי של מחיר המניה שעמד על  36.6 דולר ב-8 ליוני. כל זאת, שבועות ספורים לאחר שהמייסד והמנכ"ל ג'ק דורסי הכריז באופן בלתי רשמי "מלחמה בחופש הביטוי" של הנשיא המכהן ולעבור לפרסומי אזהרות פוליטיות על ציוצים. המניה, כאמור חזרה לערכה הקודם סביב ה -31 דולרים.  יש לומר שהצטברות הטענות נגד טוויטר (ובעקיפין גם ביחס לרשת פייסבוק) איננו נקודתי, ועולה במקביל לטענות מצטברות ומוכחות של הצרה וצנזור הביטוי של הגולשים ש"אינם מיישרים קו עם עמדות פרוגרסיביות" מזה מספר שנים, אפילו כאלה שרשומים כמצביעי המפלגה הדמוקרטית. 

הטענות אינן מיוחסות רק לצנזור נבחרי ציבור, אלא גם מצד אזרחים גולשי מיינסטרים ברחבי העולם כולל דוברי אנגלית ועברית. חלקם מדווחים על צעדים דרקוניים עד כדי חסימה מלאה של היוזר, בגין הבעת עמדות המבוססות עמוק בתוך המיינסטרים של הציבוריות במדינות בהן הם מתגוררים.


הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


בתוך כך, החל מיום שלישי האחרון אפליקציית המדיה החברתית לחופש הביטוי "פרלר" Parler הולכת וצוברת תאוצה, כרשת חברתית חלופית עם פוטנציאל גידול לעשרות ואף מאות מיליוני גולשים פוטנציאלים. ביומיים האחרונים, נרשמת מגמה של כניסה לרשת של עשרות אלפי משתמשים חדשים לאחר רישום לאפליקציה. גורם מאיץ עיקרי לכך, הוא המשך מסע הצנזור הנוכחי של צייצנים קונסרבטיבים בהם רפובליקנים בידי מועסקי טוויטר. בראש המצונזרים כמובן הנשיא הנבחר של ארצות הברית דונלד טראמפ.  

הטריגר הנוכחי הגיע ביום שלישי האחרון, כאשר טוויטר שוב הפעילה "אזהרת גולשים" לאחר ציוץ של הנשיא הנבחר בו כתב כי יפעיל עוצמה מול כוונות התנועות הקיקיוניות נוסח "אנטיפה" להקים "אזור אטונומי" בתוך  וושינגטון די.סי, בשכפול של זה שהוקם בסיאטל.


 

הטריגר האחרון: טוויטר מפעילה צנזורה באמצעות אזהרת גולשים בטענה ש"הנשיא מפר את מדיניות הקהילה", לאחר שהנשיא פירסום התחייבות לתגובה תקיפה מול ניסיון להקים "אוטונומיה" בתוך וושינגטון הבירה, דוגמת סיאטל.  


יישומון המדיה החברתית  Parler  שפירוש שמו בצרפתית "לדבר" הושק כפיילוט רק לפני שנתיים בידי המייסד ג'ון מייז. פרלר, שאמנם נמצאת בחיתוליה נראית כבעלת פוטנציאל צמיחה מסיבי ביותר כרשת האלטרנטיבית המובילה החורטת על דגלה את חופש הביטוי. פרלר לצד אפליקציית MEWE שהוקמת  ב2012 שהדגישה את הזכות לפרטיות, היא עוד כלי שמתחייב לא לצנזר את חופש הביטוי לעומת הרשתות ההגמוניות הנוכחיות כמו: פייסבוק, יוטיוב (שבינתיים נבלעה בידי פייסבוק) וכמובן טוויטר, שבכל שנה, העדויות כי הן הולכות ומצרות את חופש הביטוי של המשתמשים בדגש, על מישטור שיח פרוגרסיבי דומיננטי הולך וגובר.מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי. טוויטר שוב מצרפת אזהרות על ציוצי הנשיא הנבחר ומואשמת בצנזורה אגרסיבית של חופש הביטוי

"לאן נעלמת?  ובכן,  עברתי  לפרלר", ענתה ביום שלישי, מולי המינגווי, עיתונאית בכירה בפדרליסט לשאלת מגיב בטוויטר. "הצטרפתי לאחרונה לפרלר, כאשר טוויטר העלתה את רמת את התערבות הבחירות 2020 שלו לרמת חוצפה שהיא כבר בלתי  נתפסת ובלתי מוסרית. אתה יכול לעקוב אחריי שם כשאתה נרשם."


להלן מצבור תגובות ברשת לאירועים: גולשים  מובילי דעה אמריקאים, הגיבו בהתלהבות למגמה למעבר לפלטפורמה השומרת על חופש הביטוי
 


גם גולשים דוברי עברית לא נשארו אדישים לאירועים והביעו עמדות ברורות ביחס להתנהלות טוויטר, ואפשרות לצמיחת פרלר

YOU MIGHT ALSO LIKE