LSAS Attorneys
משרד עו"ד המתמחה בטיפול בהבראה כלכלית, הסדרי חובות ומחיקת חובות
טיפול והסדרת חובות בישראל, הליכי חדלות פירעון, פירוק חברות ועוד
Law Offices of Lior Sadgan
יש לכם בעיה חוזרת עם הרכב?
יתכן כי הנכם זכאים להחזר כספי
Law Offices of Lior Sadgan
יש לכם בעיה חוזרת עם הרכב?
יתכן כי הנכם זכאים להחזר כספי
חברות הום אימפרטבמנט, מחפשים עובדים?
מחפשים אנשי מכירות, ראנרים, פקידה? התקשרו עכשיו
Republic Floor
דרושים מנהלי אזורים לחברת ייצור והפצה
משכורת בסיס גבוהה, עמלות, רכב, חבילת הטבות נדיבה הכוללת ביטוח בריאות
National Hardwood Flooring
מתמחים פרקטים, רצפות עץ ומדרגות
התקשרו עוד היום לקבלת הצעת מחיר המשתלמת ביותר
Cash 4 Less
פריטת צ'קים ללקוחות פרטיים ועסקיים
פריטה מיידית, אחוזים הכי נמוכים בשוק וללא הגבלת סכום
השחקנית האחרונה מהסרט "חלף עם הרוח", אוליביה דה הבילנד הלכה לעולמה בגיל 104
אוליביה דה הבילנד הייתה בין השחקניות האחרונות שנותרו בעולם מעידן הזהב של הוליווד. היא זכתה בשני פרסי אוסקר ונודעה בין השאר עבור תפקידה בסרט "חלף עם הרוח" שבעת האחרונה עורר הרבה מחלוקות

השחקנית המוערכת אוליביה דה הבילנד נפטרה בגיל 104 בשל נסיבות טבעיות. מאחוריה, קריירה ענפה ומלאת הצלחות. בין השאר הייתה ידועה במשך 50 שנה כשחקנית האחרונה מקאסט "חלף עם הרוח". היא זכתה בשני פרסי אוסקר על עבודתה והייתה מועמדת לאוסקר מספר פעמים נוספות. בשנים המאוחרות יותר לחייה עברה לחיות את חייה הרחק מאור הזרקורים בצרפת.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

 

דה הבילנד נולדה בטוקיו להורים בריטיים אשר התגרשו כשהיא ואחותה, השחקנית ג'ואן פונטיין, היו ילדות קטנות. לאחר הגירושים היא עברה עם אמה לצפון קליפורניה. בתחילה אוליביה בכלל רצתה להיות מורה, אך הגורל הכין עבורה משהו אחר לגמרי.

סוכן כשרונות שראה אותה משחקת בהצגת בית ספר ליהק אותה לתפקיד בהפקה קולנועית של המחזה השייקספירי- "חלום ליל קיץ", לצדו של השחקן מיקי רוני. הסרט אמנם לא הצליח אך אוליביה קיבלה חוזה של שבע שנים מהסטודיו של האחים וורנר. הכל היה מהיר מדי עבורה, למעשה היא אמרה בראיון: "הצלחה בן לילה היא דבר מסוכן. אני לא ידעתי מה קרה לי."

 

 

דה הבילנד שיחקה מספר פעמים לצדו של השחקן ארול פלין, בין השאר בסרט המצליח- "הרפתקאות רובין הוד". הכימיה ביניהם גרמה לרבים להאמין שיש ביניהם רומן. בראיון שנתנה בשנת 2009 היא הודתה שאכן הייתה קיימת משיכה מצידה, אך מעולם לא פעלה משום שפלין היה נשוי לשחקנית לילי דמיטה. "מה שהרגשתי כלפי ארול פלין לא היה עניין טריוויאלי כלל. הרגשתי משיכה עזה אליו.. ואתה יודע מה, אני עדיין מרגישה את זה."

על תפקידה בתור מלאני המילטון ב"חלף עם הרוח" הייתה צריכה להילחם מול "האחים וורנר". אך באמצעות רצון הברזל שלה היא ניצחה. על התפקיד סיפרה: "הדמויות שגילמתי לפני כן לא היו אנשים אמיתיים. מלאני הייתה אדם אמיתי, אדם אכפתי, אישה טובה אבל גם אישה אינטליגנטית וקשוחה. יותר הכל היא הייתה אישה שמחה, אישה עם יכולת ענקית לחוש אושר."

 

 

בשל מאבק ה- BLM נוצרה ביקורת רבה סביב הסרט מאחר והוא מציג תמונה רומנטית של מלחמת האזרחים בארצות הברית. HBO הוסיפו בתחילת הסרט הקדמה אשר מסבירה את הרקע ההיסטורי של אותה תקופה.

סך הכל, שיחקה דה הבילנד ב- 49 סרטים. אך זה לא היה כל מה שעשתה. בשלב המאוחר יותר של הקריירה שלה היא כתבה מספר ספרים, כיכבה בברודווי ושיחקה גם בתוכניות טלוויזיה. בשל הדיקציה המפורסמת שלה היא לוהקה לתפקידים רבים של בני מלכות כמו המלכה אליזבת ומריה- הנסיכה הגדולה של רוסיה.

 

 

אוליביה הרגישה שהיא הגשימה את עצמה במהלך הקריירה וחיה חיים מלאים: "אני מרגישה לא שמחה, לא מרוצה, אבל משהו אחר. פשוט אסירת תודה שחייתי ועשיתי כל כך הרבה דברים שרציתי לעשות ושהייתה לי משמעות גדולה בעיני אנשים אחרים."

YOU MIGHT ALSO LIKE