Windows N Things
לחברת חלונות מובילה - דרושים אנשי מכירות השואפים להגיע רחוק
תנאים מעולים למתאימים
Yaffa Mizrahi - American dream
"חלום אמריקאי" מאת יפה מזרחי עכשיו ב- 25% הנחה
המתנה המושלמת עבורכם, לעובדים, ליום הולדת ולחגים, זמין באמזון
Yaffa Mizrahi - American dream
"חלום אמריקאי" מאת יפה מזרחי עכשיו ב- 25% הנחה
המתנה המושלמת עבורכם, לעובדים, ליום הולדת ולחגים, זמין באמזון
international legal shield llc
ייעוץ והגנה משפטית לעסקים ללא הגבלה במסלול חודשי $149
רישום חברות, רישיון עסקי, הכנת חוזים, טיפול מלא בצ'ארג'בקים ועוד
Wintorium Windows & Doors
דרושים אנשי מכירות לחברת חלונות
עם או בלי ניסיון, רציניים ובעלי מוטיבציה גבוהה, תנאים מעולים, הדרכה אישית, משכורת גבוהה+ אחוזים
National Hardwood Flooring
מתמחים פרקטים, רצפות עץ ומדרגות
התקשרו עוד היום לקבלת הצעת מחיר המשתלמת ביותר
RMO Construction Services- Michelle Wizman
מחפשים רישיון קבלן? יש לנו פיתרון והוא חוקי!
פנו אלינו ליעוץ והדרכה חינם
הונאת כספי סיוע לעצמאים בפלורידה: בעלי חברת קונסטרקשן קיבל 2 מיליון דולר למשכורות עובדים ורכש יאכטה יוקרתית
בדומה למיליוני בעלי עסקים ברחבי ארצות הברית, גם תושב פורט מאיירס בשנות ה-30 לחייו פנה ל-SBA לקבלת סיוע בעקבות המשבר. אלא שהוא שיקר במסמכים שהגיש לבנק, ובמקום לשמש בתקציב כדי לשלם לעובדים, בתוך ימים הוא רכש סירה חדשה ב-700 אלף דולר

בעל עסק מפלורידה עלול להישלח ל-30 שנות מאסר בכלא הפדרלי, וזאת לאחר שהשיג במרמה יותר משני מיליון דולר ממנהל העסקים הקטנים של ארה"ב (SBA), ורכש סירה חדשה במאות אלפי דולרים.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

החשוד, קייסי קראות'ר (צילום: Shutterstock / טוויטר)

 

החשוד, קייסי דיוויד קראות'ר בן ה-35, תושב העיר פורט מאיירס, נעצר אתמול (רביעי) בחשד למסירת דיווח כוזב למוסד פיננסי, עבירה שכאמור עלולה לגרור עונש מאסר ממושך.

לפי כתב האישום, כבר בחודש אפריל פנה קראות'ר בשם החברה שלו - Target Roofing & Sheet Metal - ל-SBA וביקש לקבל הלוואה במסגרת התוכנית להגנה על השכר (Paycheck Protection Program, או PPP). 

 

 

קראות'ר טען שהסכום שהוא מבקש לקבל, שני מיליון דולר, נועד אך ורק להוצאות עסקיות, לרבות תשלום שכר העובדים, שכירות לבית העסק ומימון חשבונות החשמל והמים. בדומה למיליונים ברחבי ארה"ב, בקשתו של קראות'ר אושרה, אך בתוך ימים בודדים הוא רכש סירת קטמרן חדשה באורך 40 רגל (כ-12 מ') עבור 689,417 דולר.

 

אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

כזכור, תוכנית ה-PPP נחשבת כחלק קריטי ביותר בתהליך ההתאוששות הכלכלית של ארה"ב. במסגרת חקיקת החירום שאושרה בחודש מרץ, כ-349 מיליארד דולר הוקצו לטובת ה-PPP. בפועל, מאות אלפי חברות הגישו בקשות וגרמו לתקציב להיגמר בתוך 13 יום. אי לכך, בקונגרס הקצו כ-310 מיליארד דולר נוספים בחקיקת החירום הבאה, שאושרה בסוף חודש אפריל.

למעשה, מדובר בהלוואה שנועדה לשמש כתקציב למימון הוצאות שכר, שכר דירה וחשבונות במשך שמונה שבועות. אחת הסיבות המרכזיות שהפכו את התוכנית לפופולרית היא העובדה שב-SBA יסכימו לוותר על החוב - דהיינו שבעל העסק לא יידרש להחזיר את הכסף - אם עשה שימוש בלפחות 75% מהסכום שקיבל לטובת תשלום שכר העובדים.

 

 

חשוב להבהיר כי תקופה זו - 8 שבועות - מתחילה ברגע שהכסף מועבר לעסק הקטן, ולא מהרגע שבו מוגשת הבקשה. בנוסף, ראוי להזכיר כי אם העסק אינו עומד בקריטריונים לוויתור החוב, עליו להחזיר את הכסף בתוך שנתיים. מי שלא יחזיר את ההלוואה אחרי שנתיים וחצי ייאלץ לשלם ריבית בגובה 1%.

בפועל, התנאים הנוחים והכמות האדירה של פניות שהתקבלו, פתחו את הדלת בפני עבריינים רבים. אם לא די בכך שהם גונבים באופן ישיר מהממשל הפדרלי, חשוב לזכור כי תקציב ה-PPP מוגבל, ועל כן כל מעשה מרמה בהכרח פוגע בבעלי עסקים שבאמת זקוקים לסיוע.

YOU MIGHT ALSO LIKE