הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
מהלומה נוספת למשק האמריקאי: תביעות האבטלה עלו לשיא של חודשיים
898 אלף איש פנו בשבוע החולף ללשכות האבטלה במדינות השונות, זינוק חד לעומת השבוע הקודם והרבה יותר מהתחזיות של כלכלני וול סטריט. לעומת זאת, מספר הבקשות המתמשכות ירד ל-10 מיליון, אך סך המובטלים הזוכים לסיוע כלשהו עדיין עומד על 25 מיליון

קרוב ל-900 אלף אמריקאים פנו במהלך השבוע החולף ללשכות האבטלה במדינות השונות בפעם הראשונה, כך עולה מנתוני משרד העבודה שפורסמו מוקדם יותר היום (חמישי).

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: Getty Images)

 

מעבר לכך שמדובר בעלייה של כ-60 אלף לעומת השבוע הקודם, הנתון גם גבוה באופן משמעותי לעומת התחזית של כלכלני וול סטריט, שהעריכו ש"רק" 830 אלף בקשות ראשונות יוגשו.

חשוב להזכיר שהנתון מתייחס אך ורק למספר התביעות החדשות, ולמעשה מדובר בכמות הגדולה ביותר שהוגשה בשבוע בודד מה-22 באוגוסט - רמז נוסף לכך שההתאוששות הכלכלית של ארצות הברית צפויה להימשך תקופה ארוכה.

עם זאת, יש גם כמה בשורות טובות בדו"ח השבועי. כך למשל, מספר התביעות המתמשכות (כלומר, אלו שמוגשות מזה שבוע שני או יותר) ירד מ-11 מיליון ל-10 מיליון - הנמוך ביותר מאז הימים הראשונים של המשבר.

מתוך כ-22 מיליון משרות שנמחקו מהמשק בחודשים האחרונים, הכלכלה האמריקאית הצליחה להחזיר כ-11.4 מיליון, בעיקר במהלך חודשי הקיץ. כאמור, כלכלנים רבים מצביעים על האטה משמעותית בחודשיים האחרונים, וחוששים שיידרשו שנים על מנת שכל המשרות יחזרו.

סך המובטלים הזוכים לסיוע כספי מהממשלה, הן בדמי אבטלה "רגילים" והן באמצעות תוכניות החירום השונות, ירד ב-200 אלף ל-25.5 מיליון.

YOU MIGHT ALSO LIKE