הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
דרמה דיפלומטית ב-LAX: שר ההגנה המקסיקני לשעבר נעצר בחשד לסחר בסמים
הגנרל סיינפואגוס הפך לבכיר המקסיקני השני שנעצר ע"י ה-DEA במהלך השנה החולפת. על אף שטרם נמסרה הודעה רשמית מרשויות החוק בארה"ב, שר החוץ של מקסיקו ונשיא המדינה אישרו את הדיווחים. שר ההגנה לשעבר נעצר בחשד לסחר בסמים והלבנת הון, וככל הנראה הוא יוסגר לניו יורק במהלך הימים הקרובים

תקרית דיפלומטית חריגה אירעה אמש (חמישי) בנמל התעופה הבינלאומי בלוס אנג'לס, לאחר שהגנרל סלבדור סיינפואגוס - שכיהן כשר ההגנה של מקסיקו בין 2012 ל-2018 - נעצר לבקשת המנהל לאכיפת הסמים (DEA).

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


הגנרל סיינפואגוס לצד נשיא מקסיקו לשעבר, אנריקה פנייה נייטו, בשנת 2016 (צילום: AP)

 

נשיא מקסיקו, אנדרס מנואל לופס אוברדור, התייחס לפרשה מוקדם יותר היום והסביר שהשגרירה בוושינגטון, מרתה ברסנה, הייתה זו שהודיעו לו על קיום החקירה כבר לפני שבועיים: "זו דוגמה נוספת לריקבון הממשלה והדרדרות השירות האזרחי בתקופה הניאו-ליברלית", הוא אמר.

שר החוץ המקסיקני, מרסלו אבררד, הסביר שנודע לו על החקירה רק לאחר מעצרו של הגנרל, והוא קיבל הודעה על כך מהשגריר האמריקאי במקסיקו סיטי. עוד הוסיף אבררד שהנגרל נעצר בחשד לסחר בסמים והלבנת הון, ושהוא יובא בפני שופט בלוס אנג'לס כבר במהלך יום שישי, לפני שככל הנראה יוסגר לניו יורק, שם החלה החקירה נגדו.

 

 

ראוי לציין כי בכירי הממשל במקסיקו אומנם הגיבו לפרשה, אך הודעה רשמית על מעצרו של שר ההגנה המקסיקני לשעבר טרם פורסמה מצד ה-DEA.

בכלי התקשורת המקסיקניים דווח שסיינפואגוס הגיע ללוס אנג'לס עם בני משפחתו, ושהוא הועבר למתקן הכליאה הפדרלי בעיר.

 

הגנרל סיינפואגוס לצד נשיא מקסיקו לשעבר, אנריקה פנייה נייטו (צילום: Getty Images)

 

כאמור, סיינפואגוס הפך לשר ההגנה של מקסיקו בדצמבר 2012, והוא כיהן בתפקיד במהלך כל הקדנציה של הנשיא המקסיקני הקודם, אנריקה פניה נייטו. 

למעשה, מדובר בבכיר המקסיקני השני שנעצר בארצות הברית בחשד לעבירות סמים במהלך השנה האחרונה, לאחר שהשר לביטחון פנים לשעבר, חנארו גרסיה לונה, נעצר בדאלאס בחודש דצמבר האחרון. מעצרו התאפשר לאחר שבמהלך משפטו של ברון הסמים "אל צ'אפו" נטען שגרסיה לונה קיבל מיליוני דולרים כשוחד מקרטל סינלואה.

משפטו של גרסיה לונה, ששימש בתפקידו הבכיר תחת הנשיא לשעבר פליפה קלדרון (שכיהן לפני פנייה נייטו), מתנהל בניו יורק, ומוקדם יותר החודש הוא כפר באשמה.

50% לא
50% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE