הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Aviram Law
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
מה קרה כאן?! ספקולציות, אי בהירות, והיעדר תגובה רשמית: קמפיין טראמפ ביום שאחרי ההודעה הדרמטית על פיטורי פאוול
מאז פוטרה סידני פאוול עשרות מיליוני תומכי טראמפ בארה"ב לא מבינים בדיוק כיצד לפרש את לכתה של מי שעוררה ציפיות גבוהות בקרב תומכי הנשיא ופוטרה בבושת פנים ברגע האחרון

לראשונה מאז נודע על כך שלא תמשיך לעבוד בצוות המשפטי של הנשיא, החליטה סידני פאוול להגיב להודעת קמפיין טראמפ ביום ראשון בלילה כי היא לא חלק מהצוות המשפטי.

פאוול אמרה לחדשות CBS "אני מבינה את ההודעה לעיתונות היום. אמשיך לייצג את העם שהצביע עבור טראמפ ורפובליקנים אחרים שגנבו מהם בהונאה עצומה את הבחירות באמצעות דומיניון וסמרמטיק, ואנחנו נגיש תביעה בקרוב".

פאוול סיימה באומרה כי "הז'יטונים יפלו היכן שיפלו, אנו נגן על יסודותיה של הרפובליקה הגדולה הזו".

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


כאמור, קמפיין טראמפ פרסם ביום ראשון בערב הצהרה המבהירה כי עורכת הדין שהבטיחה לשחרר תביעת בחירות במימדים 'תנ"כיים' בג'ורג'יה, איננה עוד חלק מהקמפיין.

היועצת המשפטית הבכירה של קמפיין טראמפ, ג'נה אליס, צייצה בטוויטר הצהרה משותפת עם רודי ג'וליאני ובה נכתב:

"סידני פאוול עוסקת בעריכת דין לבדה. היא אינה חברה בצוות המשפטי של טראמפ. היא גם לא עורכת דין של הנשיא בתפקידו האישי".

ההודעה הגיעה בעקבות ראיון סנסציוני שנערך ביום שבת אותו העניקה פאוול לערוץ 'ניוזמקס' השמרני, במהלכו אמרה כי תביעת הבחירות הקרובה בג'ורג'יה "תהיה תנ"כית".

"ג'ורג'יה כנראה תהיה המדינה הראשונה שאפוצץ", אמרה לרשת החדשות הנמצאת במגמת גדילה, והוסיפה כי "יש לנו טונות של עדויות. זה כל כך הרבה, שקשה לשלב את הכל ביחד, אני מקווה כי השבוע נעשה את זה מוכן להגשה, וזה יהיה תנכ"י".

לאחר מכן טענה פאוול כי מושל ג'ורג'יה בריאן קמפ, ומזכיר המדינה בראד רפנספרגר, (רפובליקנים ממסדיים) מקבלים שכר כחלק מקנוניה משותפת עם חברת מערכות ההצבעה של דומיניון.

"מר קמפ ומזכיר המדינה צריכים ללכת עם זה כי הם חלק מהונאת דומיניון שברכישה האחרונה שלהם היה תגמול של חוזה לדומיניון בסך 100 מיליון דולר", טענה פאוול תוך שהיא מעודדת את רשויות אכיפת החוק בג'ורג'יה לחקור את הנושא, מאשימה את סוכניות הביון האמריקניות בכך שהן מתנגדות לנשיא (מה שבהחלט נכון), וחוזרת על הטענה כי לדומיניון ישנם קשרים לונצואלה (גם נכון) - השאלה היא כאמור האם לעובדות אלה ישנו משקל משפטי?.

כזכור, לפני מספר ימים במסית עיתונאים דרמטית פאוול טענה כי מערכות ההצבעה של דומיניון העניקו מיליוני קולות לטובת סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן - טענה שטרם הוצגו ראיות חד משמעיות לגביה.

הטענה חילקה את מחנה הנשיא בין אותם הדורשים קבלות מידיות, ובין אלו האומרים כי יש לתת זמן להרכבת התיק ולהגשתו בבית המשפט.

באופן מוזר, נראה כי טראמפ עצמו ראה את פאוול כחברה בצוות המשפטי שלו אך בוושינגטון פוסט, בינתיים מדווחים כי טראמפ אמר ליועציו שפאוול היא ''יותר מדי'' בשבילו, והוא אינו רואה בה גורם מועיל.

מוקדם יותר ביום שבת, עו"ד של טראמפ, ג'ורדן סקולוב (בנו של ג'י סקולוב שייצג את הנשיא במשפט ההדחה) רמז לניוזמקס כי תוגש תביעה "מזעזעת" בג'ורג'יה.

"אני לא יכול להגיד לך כרגע מה מגיע בג'ורג'יה, אבל מה שמגיע בג'ורג'יה יהיה מזעזע", אמר.

פיטוריה של פאוול כאמור עוררו בלבול רב ומוקדם יותר פירשנו את המהלך ב-2 דרכים שונות

א. הצוות המשפטי הבין שהתבטאויותיה של פאוול מזיקות ברמה הפוליטית (תקפה את ראשי מערכת הביון ומספר מושלים רפובליקנים) והמשפטית לצוות המשפטי של הנשיא, והנשיא בחר בשינוי אסטרגיה מוחלטת ובו הכיוון של תביעה נגד מערכות ההצבעה לא תוכל לסייע בשלב זה - על כן אין טעם להמשיך עם פאוול ויש להתמקד בנתיב האורתודוקסי שבו עורך הדין ג'וליאני ועורכת הדין אליס ממוקדים.

ב. מדובר באילוץ משפטי שנועד להפריד בין חלקי הקמפיין במטרה להצטייר בצורה 'ממלכתית' ומאורגנת יותר למול בית המשפט העליון בשבוע הבא והקריטי ולכן מדובר במהלך מתואם שנעשה על דעתה של פאוול שתמשיך לפעול כנגד דומיניון במישור הפרטי ולהגיש תביעות כאזרח פרטי.

עתה במידה והדברים שעברו מהנשיא טראמפ לוושינגטון פוסט נכונים נראה כי האופציה הראשונה (א) היא שגרמה לנשיא להיפטר מעורכת הדין - עם זאת נראה כי כפי שכתבנו בהשערה (ב) פאוול תמשיך במסלול האזרחי הפרטי בתביעותיה - השאלה המרכזית שנותרה עתה היא כיצד בדיוק המהלך הדרמטי ישפיע על הזווית של תביעת מערכות ההצבעה דומיניון בקמפיין הנשיא?.

או שמא נראה כי אנשי הקמפיין כל כך בטוחים בחוזקת טיעוניהם בנתיב זיופי הקולות הידניים (עליו אחראי ג'וליאני) עד כי הם מוכנים ויכולים לוותר על פאוול כמי שאחראית לתיקי דומיניון?.

YOU MIGHT ALSO LIKE