The Law Office of Joseph A. Younes
משרד עו"ד המתמחה בטיפול בצוואות וירושות, תאונות דרכים ורכבים פגומים
בנוסף, מחיקת רישום פלילי בישראל והסדר מעמד מול צה"ל של ישראלים השוהים בחו"ל
Drake Law Firm
עורך דין לנזקי גוף ותאונות דרכים
ליווי צמוד לאורך כל הדרך, מגיעים עד בית הלקוח
Drake Law Firm
עורך דין לנזקי גוף ותאונות דרכים
ליווי צמוד לאורך כל הדרך, מגיעים עד בית הלקוח
Law Office Of Yoni Weinberg
מתמחים בנזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים - תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Creative Solutions
משרד רואי חשבון והנהלת חשבונות
בעזרתינו תוציא פחות ותרוויח יותר
Ucallz
שירות מענה טלפוני לחברות Home service
מענה לשיחות וקביעת פגישות, מענה באנגלית וספרדית, כולל סופ"ש וחגים
החרפה בהגבלות לתושבי לוס אנג'לס: הנחיות חדשות הוכרזו למשך שלושת השבועות הקרובים
לאחר שממוצע הנשאים היומי עלה ל-4,751, במחוז החליטו להורות על מגבלות חדשות שייכנסו לתוקף ביום שני. במחלקת הבריאות הסבירו שניסו להימנע מסגר מלא, ולכן גובשה תוכנית שתאפשר לעסקים להמשיך בפעילותם. עם זאת, כמות השוהים בחנויות תוגבל עוד יותר. בנוסף, הוכרז איסור על אירוח אנשים מבתים אחרים

מגבלות חדשות הוטלו על המחוז המאוכלס ביותר בארצות הברית, לוס אנג'לס, הן ייכנסו לתוקף ביום שני הקרוב, ה-30 בנובמבר.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

אילוסטרציה (צילום: Getty Images)

 

במקום סגר מלא, רשויות הבריאות במחוז החליטו להורות על "הנחיית הישארו בבית ממוקדת". בהודעת מחלקת בריאות הציבור הוסבר כי ההחלטה נובעת מכך שממוצע הנשאים אובחנו בכל יום במהלך חמשת הימים האחרונים עלה ל-4,751. בעבר, במחלקה אמרו שמגבלות מחמירות יותר יוטלו כאשר המחוז יחצה את רף 4,500 הנשאים.

במסגרת ההנחייה החדשה, שתישאר בתוקף עד ה-20 בדצמבר לכל המוקדם, הרשויות ממליצות לתושבים להישאר בבית ככל הניתן ולחבוש מסכות בכל יציאה מהבית. בנוסף, נאסר על התקהלויות מכל הסוגים, בין אם מדובר באירוע פרטי או ציבורי. עם זאת, זכויות אזרחיות בסיסות, למשל הגעה לבית כנסת או השתתפות במחאה, עדיין מתאפשרות.

מעבר לכך, לא יתאפשר לארח בבית אנשים שאינם מתגוררים במקום.

 

 

 

השינויים המשמעותיים ביותר יורגשו בבתי העסק השונים: בעסקי קמעונאות חיוניים יגבילו את כמות השוהים בחנות בעד 35% מהתפוסה המלאה. לעומת זאת, בעסקי קמעונאות שאינם חיוניים, למשל מרכזי קניות, יתאפשר להכניס עד 20% מהתפוסה הרגילה.

לעסקים אחרים, למשל חדרי כושר, מוזיאונים, גני חיות, וכדומה יתאפשר להמשיך בפעילותם בחללים שאינם סגורים, אם כי כמות הנכנסים תוגבל בעד 50% מהתפוסה הרגילה.

 

לוס אנג'לס בשבועות הראשונים של משבר הקורונה (צילום: Getty Images)

 

חופים, פארקים, מגרשי גולף וכדומה יישארו פתוחים, אך יאסרו מפגשים בין משפחות שאינן מתגוררות באותו בית. לעומת זאת, גני שעשועים וחדרי פוקר יישארו סגורים בשלב זה.

"מספר נשאי הקורונה שמאובחנים בכל יום נותר ברמות גבוהות ומעוררות דאגה, וכמות החולים המאושפזים בבתי החולים עולה גם הוא. לכן נאלצנו להורות על מגבלות חדשות", אמרו במחלקת בריאות הציבור במחוז לוס אנג'לס.

כזכור, בשבועות האחרונים הורו הרשויות בלוס אנג'לס (וקליפורניה) על סדרת מגבלות מחמירות. ביום שבת נכנסה לתוקף מדיניות "הישארו בבית" ("stay at home") של מושל המדינה, גאווין ניוסאם, ב-41 מתוך 58 מחוזות.

במסגרת ההנחייה, על התושבים להישאר בבית בין השעות 10:00 בלילה ועד השעה 5:00 בבוקר. הנחיה זו מעט ממוקדת יותר מאשר זו שפורסמה בחודש מרץ, שכן בזמנו היא חלה על כלל מחוזות המדינה בכל שעות היממה. ניוסאם הסביר שההחלטה ליישם את העוצר רק בשעות הלילה נובעת מכך שאלו השעות שבהן נרשמות התקהלויות חברתיות - הגורם המרכזי להפצת הנגיף.

בפועל, כל עסק שאינו מוגדר כחיוני ייאלץ להיסגר עד השעה 10:00 בלילה. לעומת זאת, סופרמרקטים ובתי מרקחת יוכלו להישאר פתוחים. במסעדות המצב מעט מסובך יותר, שכן החל משעה 10:00 הן יעברו למתכונת של משלוחים ושירותי טייק אוויי בלבד.

חשוב להבהיר כי "העוצר הלילי" לא מונע מתושבים לצאת מהבית במקרים מסוימים, למשל כדי לטייל עם הכלב, אחרי השעה 10:00. כאמור, ההנחייה חלה רק במחוזות שהוגדרו כ"סגולים" בדרגת הסיכון של מחלקת בריאות הציבור, אולם בפועל 94% מאוכלוסיית המדינה מתגוררת באותם מחוזות.

YOU MIGHT ALSO LIKE