Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
RMO Construction Services- Michelle Wizman
מחפשים רישיון קבלן? יש לנו פיתרון והוא חוקי!
פנו אלינו ליעוץ והדרכה חינם
RMO Construction Services- Michelle Wizman
מחפשים רישיון קבלן? יש לנו פיתרון והוא חוקי!
פנו אלינו ליעוץ והדרכה חינם
Ucallz
שירות מענה טלפוני לחברות Home service
מענה לשיחות וקביעת פגישות, מענה באנגלית וספרדית, כולל סופ"ש וחגים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן - שלושה ימים והכסף אצלך!
דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Meir Raanan
מאיר רענן - ראיית חשבון
עונת המיסים החלה, אל תחכו לרגע האחרון!
Cash 4 Less
פריטת צ'קים ללקוחות פרטיים ועסקיים
פריטה מיידית, אחוזים הכי נמוכים בשוק וללא הגבלת סכום
דיווח: טראמפ יכריז על כוונתו להתמודד לנשיאות ביום שבו ביידן יושבע לתפקיד
ככל הנראה, הקמפיין יושק באופן רשמי בעצרת המונית ב-20 בינואר, במקביל לטקס ההשבעה שייערך בגבעת הקפיטול. מקורבים לנשיא הסבירו שמדובר בתאריך סמלי שבו הקמפיין האחרון החל, אך הנשיא עשוי להכריז על כוונתו להתמודד ב-2024 כבר החודש; הסקרים מראים שטראמפ עדיין זוכה לתמיכה רחבה

הנשיא טראמפ שוקל לערוך אירוע המוני ב-20 בינואר, במקביל להשבעתו של הנשיא הנבחר ג'ו ביידן, שבו יכריז באופן רשמי על כוונתו להתמודד לנשיאות בעוד ארבע שנים.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

הנשיא טראמפ, בשבוע שעבר (צילום: AP)

 

לפי הדיווחים, תכנון האירוע נמצא בשלבים ראשוניים בלבד, ויתכן שטראמפ יקדים את מועד ההכרזה לאמצע חודש דצמבר - זמן קצר לאחר פגישת חבר האלקטורים. עם זאת, הנשיא השיק את הקמפיין לבחירות 2020 ב-20 בינואר 2017, היום שבו נכנס לבית הלבן, ויתכן שהוא מעוניין לבחור שוב בתאריך זה מסיבות סמליות.

בסופו של דבר, יתכן שאנשי הקמפיין יבחרו בפתרון שישלב את שני המועדים: הכרזה רשמית באמצע חודש דצמבר, וקיום עצרת המונית ב-20 בינואר.

ללא קשר לתזמון ההודעה, לכולם כבר ברור שאין בכוונת הנשיא היוצא להגיע לטקס ההשבעה של מחליפו. מקורבי הנשיא אף אמרו שהם אינם מאמינים שהוא יזמין את ביידן לבית הלבן לפני העברת השלטון (כנהוג בארצות הברית) והשניים כלל לא צפויים לשוחח ביניהם. בכירי בצוות המעבר של ביידן לא ממש מתרגשים מכך, ואמרו שטקס ההשבעה יתקיים עם טראמפ או בלעדיו.

אי-הגעת הנשיא היוצא לטקס ההשבעה של מחליפו היא אומנם נדירה, אך לא חסרת תקדים. ארבעה נשיאים כבר עשו זאת בעבר: ג'ון אדמס, ג'ון קווינסי אדמס ואנדרו ג'ונסון לא הגיעו לטקס העברת השלטון, ואילו ריצ'רד ניקסון בחר שלא להגיע להשבעתו של ג'רלד פורד לאחר התפטרותו.

 

השבעת הנשיא טראמפ לפני ארבע שנים (צילום: Getty Images)

 

על אף הפסדו בבחירות, דונלד טראמפ עדיין זוכה לתמיכה רחבה מצד מרבית אנשי המפלגה הרפובליקנית. בסקר שפורסם שבועיים לאחר הבחירות, טראמפ סומן כפייבוריט לזכות במועמדות המפלגה לקראת הבחירות ב-2024.

הסקר פורסם ע"י חברת לג'ר הקנדית, שביקשה לבחון מספר סוגיות בקרב תושבי קנדה וארה"ב. עם זאת, חשוב להבהיר כי השאלות הנוגעות לבחירות בארצות הברית נשאלו אך ורק בקרב המשיבים האמריקאים (1,003 מתוך 2,525).

כאשר נשאלו את מי הם רוצים לראות כראש המפלגה הרפובליקנית ב-2024, 25% מהמשיבים בחרו בנשיא היוצא. באופן די מפתיע, מי שדורג במקום השני עם 19% הוא הסנאטור מיט רומני (יוטה), שכזכור התמודד על הנשיאות והפסיד לברק אובמה ב-2012. סגן הנשיא היוצא ולשעבר סנאטור מאינדיאנה, מייק פנס, דורג במקום השלישי עם 14%.

ניקי היילי, שגרירת ארצות הברית באו"ם לשעבר, זכתה ל-9%, אחריה הסנאטור טד קרוז (טקסס) ומושל אוהיו לשעבר, ג'ון קייסיק, עם 8% כ"א. במקום השביעי נמצא הסנאטור מרקו רוביו (פלורידה) עם 7%, אחריו מגיש החדשות בפוקס ניוז, טאקר קרלסון, עם 5%. מועמדים אחרים שהוזכרו הם: מזכיר המדינה מייק פומפאו (2%), הסנאטור מפלורידה ריק סקוט (2%) וריק סנטורום, לשעבר סנאטור מטעם פנסילבניה (1%).

 

 

בשאלה נוספת נשאלו המשיבים מי המועמד המועדף אם וכאשר הנשיא טראמפ יבחר שלא להתמודד בפעם השלישית. במצב הזה 26% אמרו שהם מעוניינים לראות את סגן הנשיא פנס מתמודד על הנשיאות. מיט רומני דורג שני עם 22%, אחריו טד קרוז (12%), ניקי היילי (11%), ג'ון קייסיק (9%), מרקו רוביו (7%), טאקר קרלסון (5%), מייק פומפאו (4%), ריק סקוט (3%) וריק סנטורום (2%).

באופן מעניין ביותר, השם שבולט בהיעדרו משתי הרשימות הוא דונלד טראמפ ג'וניור, בנו של הנשיא. בסקר שפורסם מיד לאחר הבחירות ע"י קבוצת מקלפלין, 20% מהמשיבים אמרו שהם מעוניינים לראות אותו כמועמד המפלגה ב-2024.

YOU MIGHT ALSO LIKE