לחברת סולר / הום אימפרובמנט
דרושים אנשי מכירות וראנר
עם / בלי ניסיון, לידים בשפע, תנאים מעולים
Law Offices of Lior Sadgan
יש לכם בעיה חוזרת ברכב?
יתכן כי הנכם זכאים להחזר כספי
Law Offices of Lior Sadgan
יש לכם בעיה חוזרת ברכב?
יתכן כי הנכם זכאים להחזר כספי
Israel insurance family
ביטוחי בריאות
פרטיים וממשלתיים לכל סוגי הוויזות - אזרחים, גרין קארד, סטודנטים ותיירים
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
National Hardwood Flooring
פרקטים, רצפות עץ ומדרגות
התקשרו עוד היום לקבלת הצעת מחיר המשתלמת ביותר
Shefa Marketing
WE BRING CUSTOMERS
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
"אל תנסו לצאת מארה"ב עם מריחואנה": רשויות ההגירה מגיבות ללגליזציה בניו יורק
באופן חריג למדי, בכיר ב-CBP פרסם הודעה שבה הדגיש שהמהלך בניו יורק לא משפיע על החוק הפדרלי, ועל כן אדם שיגיע למעבר הגבול במדינה כשהוא מחזיק במריחואנה עלול להיעצר או להיקנס. למעשה, רק חקיקה פדרלית תביא לשינוי במדיניות זו

ניו יורק הצטרפה בשבוע שעבר לקנדה ו-15 מדינות נוספות בארה"ב, כאשר המחוקקים אישרו לגליזציה של מריחואנה. על אף השינויים הרבים שצפויים להתרחש בעקבות החקיקה, רשויות ההגירה ביקשו להזכיר שמריחואנה עדיין אינה חוקית ברמה הפדרלית.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

אילוסטרציה (צילום: רויטרס)

 

מחד, מדובר במצב מעט אבסורד שבו צריכת מריחואנה על כל צורותיה חוקית, הן בניו יורק והן בקנדה. מאידך, מריחואנה אינה חוקית ברמה הפדרלית בארצות הברית, והממשל הפדרלי הוא זה שאמון על אבטחת הגבולות.

"אם אתם מנסים לעבור את הגבול היבשתי לקנדה ויש לכם מריחואנה, דעו לכם שמותר להחזיק את הסם באופן חוקי בניו יורק, אך לא ניתן לעבור במעבר הגבול", הסביר ג'פרי טות', בכיר במשרדי סוכנות המכס והגנת הגבולות (CBP) בעיר באפלו, "אנחנו גוף פדרלי שפועל לפי החוק הפדרלי. אם נמצא מריחואנה ברשותכם, אתם בהחלט עלולים להיעצר או להיקנס".

למען הסר ספק, המנהל לאכיפת הסמים (DEA) עדיין מגדיר מריחואנה כ"סם מבוקר ומסוכן", בדומה להרואין, אקסטזי ואל. אס. די.

היות שצריכת מריחואנה אינה חוקית בפנסילבניה או קונטיקט, גם המעבר לאחת משתי המדינות הללו (מניו יורק) עלולה לגרור מעצר או ענישה אחרת. עם זאת, בניגוד לגבול עם קנדה, הגבולות עם פנסילבניה וקונטיקט פתוחים לחלוטין, ואין צורך בביקורת דרכונים (או כל ביקורת אחרת).

למעשה, השינוי היחיד שיביא לביטול המדיניות יקרה כאשר המחוקקים בקונגרס יצביעו בעד לגליזציה מלאה של מריחואנה ברמה הארצית, צעד שגם יאפשר לחנויות הקנאביס ("דיספנסריס") לקבל כרטיסי אשראי.

כזכור, הלגליזציה של מריחואנה בניו יורק אושרה סופית ביום רביעי שעבר, כאשר המושל קואומו חתם על החקיקה. "זהו יום היסטורי", הצהיר המושל, "אני רוצה להודות לבכירי בית הנבחרים והסנאט המקומיים, ולרבים נוספים שפעלו כדי לקדם את הצעת החוק".

בשעות הערב המוקדמות של יום שלישי, הצעת החוק אושרה בסנאט המקומי עם 40 תומכים ו-23 מתנגדים, ובהמשך הלילה גם בית הנבחרים הצביע בעדה עם 100 תומכים ו-49 מתנגדים. בהתאם לכך, הצעת החוק הונחה על שולחנו של קואומו בבוקר למחרת, שכאמור חתם עליה.

"במשך תקופה ארוכה מדי, חוקי המריחואנה פגעו בבני מיעוטים בצורה קשה ביותר. כעת, לאחר שנים ארוכות של עבודה קשה, החקיקה הזו תספק צדק ושוויון לאותן קהילות, תוך כדי שהמדינה מקבלת בברכה את התעשייה החדשה שתתרום לכלכלה שלנו", הסביר המושל.

לפי ההערכות, מכירת מריחואנה ברחבי מדינת ניו יורק - ובפרט בעיר ניו יורק - תניב למעלה ממיליארד דולר בשנה באמצעות מיסוי (לפי הצעת החוק, כל מוצרי המריחואנה יימכרו עם 13% 'מיסי קנאביס' - 9% למדינה ו-4% לרשות המקומית). כמו כן, לפי ההערכות הלגליזציה תביא ליצירת 60 אלף מקומות עבודה חדשים.

חשוב להדגיש כי במסגרת החוק, מותר להחזיק עד 3 אונקיות (85 גרם) של מריחואנה ועד 24 אונקיות (680 גרם) של תרכיז קנאביס ("concentrate"). כמו כן, מותר לגדל עד שישה צמחי מריחואנה בבית.

בנוסף, ראוי להבהיר כי מעתה החזקת מריחואנה אינה עבירה על החוק, אולם תידרש לפחות שנה על מנת להקים את מערך המכירות והמיסוי של קנאביס. במקביל, מאות אלפי הרשעות וכתבי אישום בגין החזקת או צריכת כמות קטנה של מריחואנה צפויים להימחק.

YOU MIGHT ALSO LIKE