Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Law Offices of Amir Soleimanian
נהיגה בשכרות - DUI?
משרד עו"ד המתמחה בדיני תעבורה
Law Offices of Amir Soleimanian
נהיגה בשכרות - DUI?
משרד עו"ד המתמחה בדיני תעבורה
Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
Nadlan in Miami
סוכן הנדל"ן שלך בפלורידה
מתמחה בהשקעות נדל"ן ובתי יוקרה
Shefa Marketing
WE BRING CUSTOMERS
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
Teddy Zach Insurance
ביטוחי קבלן
ביטוח תאונות עבודה, בנייה, מבנה ועוד
מושל קליפורניה חושף: זה המועד שבו תוכרז חזרה לשגרה ברחבי המדינה
לדבריו של גאווין ניוסאם, ניתן יהיה לבטל את כל המגבלות החלות על בתי עסק ומקומות בילוי ב-15 ביוני, אך בתנאי שתחלואת הנגיף תרד וכמות המחוסנים תעלה. עם זאת, חובת חבישת המסכות בכל זאת תישאר בתוקף ברחבי קליפורניה

אם תחלואת הקורונה תמשיך לרדת ומספר המחוסנים ימשיך לזנק, קליפורניה עשויה לבטל את סיווג המחוזות לפי דרגות סיכון (והטלת מגבלות בהתאם לאותו סיווג) בתוך כחודשיים, כך מסר הבוקר (רביעי) המושל ניוסאם.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

אילוסטרציה (צילום: Getty Images / AP)

 

המושל הצביע על ה-15 ביוני כתאריך היעד שבו קליפורניה תפסיק להשתמש בתוכנית למסגרת כלכלית בטוחה יותר" ("Blueprint for a Safer Economy") שגובשה באוגוסט אשתקד.

אם זה יקרה, המגבלות שחלות על בתי עסק ומקומות בילוי יבוטלו לאלתר. כמו כן, המגבלות שקיימות על התקהלויות ומפגשים פרטיים יוסרו אף הם. עם זאת, חובת חבישת המסכות צפויה להישאר בתוקף ברחבי המדינה המוזהבת.

 

 

לדבריו של ניוסאם, הצהרתו מתאפשרת בזכות העובדה ש-20 מיליון מנות חיסון ניתנו בקליפורניה, כ-7 מיליון יותר מכל מדינה אמריקאית אחרת: "כעת אנחנו יכולים לומר בביטחון מלא שעד ה-15 ביוני, בתי עסק יוכלו לפעול כמו בימי שגרה".

עוד הסביר המושל כי מעבר לירידה בתחלואה והעלייה בכמות המחוסנים, גם התמותה של הקורונה צנחה באופן משמעותי. יתרה מכך, שיעור הבדיקות החיוביות הוא הנמוך ביותר בין מדינות ארה"ב, עם 1.6% בלבד.

 

המושל ניוסאם, מוקדם יותר היום בסן פרנסיסקו (צילום: לשכת מושל קליפורניה)

 

כזכור, אתמול (שני) מחוז לוס אנג'לס עבר רשמית מדרגת הסיכון השלישית לשנייה, ובכך התאפשר להסיר מגבלות נוספות על בתי עסק ומקומות בילוי. 

"בתקופה האחרונה ראינו שיפור משמעותי בנתוני הקורונה שלנו, אך אסור לנו להרפות", מסרה ד"ר ברברה פרר, מנהלת מחלקת בריאות הציבור בלוס אנג'לס, שהוסיפה: "אנחנו במרחק של כשלושה חודשים מהיום שבו 80% מבני 16 ומעלה יהיו מחוסנים".

המעבר לדרגה הכתומה יתאפשר למרבית בתי העסק להכניס יותר לקוחות, אך גם יאפשר לעסקים כגון ברים להיפתח מחדש.

חשוב להסביר שבשלב זה יתאפשר לברים לפתוח רק את אזורי הישיבה בחללים פתוחים, וישנן מגבלות רבות נוספות. כך למשל, לקוח יכול להישאר בבר במשך עד 90 דקות, ומכירת אלכוהול לא תתאפשר אחרי השעה 10:00 בלילה. כמו כן, חובת חבישת מסכות קיימת כאשר לא אוכלים או שותים.

אלו השינויים הנוספים שנכנסו לתוקף ביום שני:

חדרי כושר יכולים להכניס עד 25% מהתפוסה המלאה (עד כה התאפשר עד 10%), וניתן לפתוח מחדש את בריכות השחייה שאינן מקורות (חובת חבישת המסכות קיימת מלבד כאשר שוחים).

למסעדות ברחבי לוס אנג'לס מותר להכניס לאזורי הישיבה הסגורים עד 50% מהתפוסה המלאה, או עד 200 איש (הנמוך מבין השניים). מגבלה זו קיימת גם בחדרי פוקר (השחקנים נדרשים לחבוש מסכות לאורך המשחק).

בכל הנוגע לבתי קולנוע, גם להם יתאפשר להכניס עד 50% מהתפוסה המלאה או עד 200 איש (הנמוך מבין השניים), כאשר לקוחות ידרשו להזמין מקומות מראש.

לסופרמרקטים וחנויות קמעונאיות מותר להכניס עד 75% מהתפוסה המלאה, אולם במחלקת בריאות הציבור ממליצים לאותם בתי עסק להגביל את כמו השוהים בכל רגע נתון ל-50%, לפחות עד ה-15 באפריל (המועד שבו תיפתח ההרשמה לחיסונים לבני 16 ומעלה).

כמו כן, בעסקי 'טיפוח אישי' - מכוני ציפורניים, ספא, מספרות וכדומה - יתאפשר להכניס עד 75% מהתפוסה המלאה. חשוב להדגיש שכאשר מדובר בשירות שלא ניתן לקבל עם מסכה (למשל, טיפול פנים), על העובד לחבוש מסכת N95, מגן פלסטיק שקוף ומשקפי מגן.

 

שלט בקרבת תחנת חיסונים בוואלי לוס אנג'לס (צילום: בן קרול)

 

כאמור, אם וכאשר קליפורניה אכן תפסיק להשתמש בשיטת הסיווג הנ"ל ב-15 ביוני, כלל המגבלות הללו יבוטלו (מלבד חובת חבישת המסכות).

YOU MIGHT ALSO LIKE