National Hardwood Flooring
פרקטים, רצפות עץ ומדרגות
התקשרו עוד היום לקבלת הצעת מחיר המשתלמת ביותר
Tahini AL ARZ
עם הצלחה לא מתווכחים
מפיצים ובעלי חנוניות בארה"ב התקשרו עכשיו
Tahini AL ARZ
עם הצלחה לא מתווכחים
מפיצים ובעלי חנוניות בארה"ב התקשרו עכשיו
Energy Roofing inc
כל הפתרונות לגגות
קבלן? אצלנו תמצא הכל תחת קורת גג אחת!
Law Offices of Lior Sadgan
יש לכם בעיה חוזרת ברכב?
יתכן כי הנכם זכאים להחזר כספי
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Teddy Zach Insurance
ביטוחי קבלן
ביטוח תאונות עבודה, בנייה, מבנה ועוד
דובר משרד החוץ האמריקאי: "שוקלים להחרים את אולימפיאדת החורף בסין"
בחודשים האחרונים גוברים הקולות הקוראים להחרים את הטורניר היוקרתי, שייפתח בשנה הבאה בבירת סין בייג'ינג, וכעת מתווסף אליהם גם נד פרייס, דובר משרד החוץ בוושינגטון. עם זאת, הוא הבהיר שהנושא עדיין נמצא בבדיקה, ושישנם עשרה חודשים עד פתיחת המשחקים - מספיק זמן כדי לקבל החלטה סופית

ארצות הברית ובנות בריתה בעולם המערבי שוקלות להחרים את משחקי החורף האולימפיים שיתקיימו בשנה הבאה בבייג'ינג, כך אמר מוקדם יותר היום (שלישי) בכיר במשרד החוץ בוושינגטון.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

אילוסטרציה (צילום: Getty Images)

 

כזכור, לפני כחודש דיווחנו לראשונה שארגונים לקידום זכויות אדם ואפילו מספר מחוקקים בקונגרס מפעילים לחץ כדי לגרום להחרמת המשחקים, צעד שכביכול יהווה מסר תקיף וברור לסין. עם זאת, עד היום אנשי הממשל הפדרלי נמנעו מלהתייחס לדיווחים בנושא.

אלא שכעת, דובר משרד החוץ האמריקאי נד פרייס התייחס לסוגיה לראשונה כאשר נשאל לגבי תוכניות הממשל: "החרמת המשחקים האולימפיים, במשותף עם מדינות אחרות, זה בהחלט נושא שבו נדון", הוא הסביר והדגיש ש"חייבים לפעול בגישה מתואמת, שתשרת לא רק את האינטרס שלנו, אלא גם של בנות הברית שלנו בעולם".

 

 

למרות ההצהרה, פרייס הסביר שממשלת ארצות הברית טרם קיבלה החלטה סופית האם להחרים את המשחקים או לא. בהמשך, פרייס ביקש להזכיר שהמשחקים בבירת סין יפתחו בעוד עשרה חודשים, כך שלארצות הברית יש מספיק זמן כדי להחליט.

 

בחודש פברואר מארגני הטורניר ציינו שנה לפתיחת המשחקים (צילום: הוועד האולימפי)

 

כפי שדיווחנו בחודש שעבר, לצד התומכים בחרם, ש הטוענים שארצות הברית לא צריכה להחרים את המשחקים, אלא להפעיל לחץ על הקהילה הבינלאומית כדי להעביר את המשחקים למדינה אחרת. וכמובן שישנה קבוצה שלישית שבכלל טוענת שאין טעם להחרים את המשחקים.

לכאן או לכאן, צעדים אלו עלולים לגרום להתדרדרות משמעותית ביחסים בין שתי המדינות, שגם ככה נמצאים במצב רעוע לאור מספר סוגיות בוערות, למשל מלחמת הסחר, משבר הקורונה, היחס של בייג'ינג להונג קונג ועוד. יתרה מכך, החרמת המשחקים או דרישה להעביר אותם למדינה אחרת עלולות להציב את בנות בריתה של ארצות הברית - למשל קנדה, אוסטרליה ואפילו ישראל - במצב שבו עליהן לבחור בין יחסים טובים עם ארה"ב לבין יחסים טובים עם סין.

נדמה כי אנשי הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) לא ממש מתרגשים מהקריאות להחרים את המשחקים בבייג'ינג. תומאס באך, נשיא ה-IOC, הסביר לאחרונה שהעתקת המשחקים למדינה אחרת תהווה "אתגר לוגיסטי חסר תקדים". עוד מסר באך כי ארגונו מנסה לשמור על מדיניות אפוליטית, והחרמת המשחקים "רק מענישה את הספורטאים במדינה המחרימה".

 

אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

כאמור, לשני הצדדים יש טיעונים משכנעים: המתנגדים לחרם טוענים שהמהלך לא יגרום לשינויים כלשהם, מלבד כך שימנע מהספורטאים הבכירים במדינה להשתתף בתחרות הבינלאומית החשובה ביותר.

מאידך, התומכים בחרם טוענים שארצות הברית - ובפרט הממשל הפדרלי והעומד בראשה, הנשיא ביידן - אינם יכולים להעלים עין נוכח הפרות זכויות האדם הרבות של סין. יש הטוענים שהשתתפותה של ארצות הברית מהווה מעין 'חותמת של לגיטימיות' עובר המשטר.

"אני לא יכול לתאר לעצמי שאנחנו ניתן לסין את הבמה הגלובלית שבה תוכל לטייח את כל מה שקורה בשטחה. מה שמתרחש בסין זה לא אתי או מוסרי, אלא פשוט דבר מגעיל", אמר חבר הקונגרס מייקל וולץ, רפובליקני מפלורידה ויוזם הצעת החוק שהוגשה בחודש שעבר וקוראת להחרים את המשחקים.

YOU MIGHT ALSO LIKE