לחברת קונסטרקשן ותיקה
דרושים אנשי מכירות
מינימום הכנסה בחודש הראשון גם אם לא ביצעת מכירה
Wintorium
חלונות & ודלתות
מתחייבים למחירים הטובים ביותר, אספקה מהירה והתקנה ברמה הגבוהה ביותר
Wintorium
חלונות & ודלתות
מתחייבים למחירים הטובים ביותר, אספקה מהירה והתקנה ברמה הגבוהה ביותר
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Law Offices of Amir Soleimanian
נהיגה בשכרות - DUI?
משרד עו"ד המתמחה בדיני תעבורה
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Tahini AL ARZ
עם הצלחה לא מתווכחים
מפיצים ובעלי חנוניות בארה"ב התקשרו עכשיו
עוד יעשו על זה סרט: שחקן הוליוודי עומד מאחורי הונאת משקיעים בהיקף של 230 מיליון דולר
כוחות רבים של ה-FBI פשטו השבוע על ביתו של זאקרי הורוביץ', ששיחק במספר סרטים תחת השם 'זאק אייברי'. לפי החשד, הוא גנב מהמשקיעים כ-230 מיליון דולר לאחר שטען שהוא מחזיק בזכויות השידור הבינלאומיות של סרטים רבים, שאותם נטפליקס ו-HBO רוצות לרכוש. בפועל, הוא השתמש בכסף כדי לממן לעצמו חיים מפוארים בהוליווד

שחקן קולנוע בשם זאקרי הורוביץ' נעצר אתמול (שלישי) בלוס אנג'לס בחשד שהוא עומד מאחורי הונאת ענק, במסגרתה הוא השיג במרמה קרוב לרבע מיליארד דולר.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

הורוביץ השתמש בשם הבמה 'זאק אייברי' בסרטיו, כמו 'Last Moment of Clarity'

 

לפי ההודעה שנמסרה ממשרד התביעה הפדרלית בלוס אנג'לס אתמול, הורוביץ' בן ה-34 - שהופיע במספר סרטים וסדרות תחת השם "זאק אייברי" - נעצר בביתו בשכונת בוורליווד ע"י ה-FBI.

לפי החשד, הורוביץ הצליח להשיג 227 מיליון דולר באמצעות "השקעות", וזאת לאחר שטען באופן שקרי שהוא מחזיק בזכויות השידור של מספר סרטים שישודרו ברחבי העולם בשירותי סטרימינג שונים כגון נטפליקס ו-HBO Max.

 

 

בעדות שמסר לבית המשפט הפדרלי בלוס אנג'לס סיפר סוכן ה-FBI ג'ון ורסטרו כיצד פעלה ההונאה של הורוביץ.

ב-2015, השנה הראשונה שבה הורוביץ הפעיל את התרמית, הוא שלח למשקיעים בקבוק ויסקי מסוג ג'וני ווקר בלו לייבל, ביחד עם דו"ח שנתי (שקרי) של החברה שלו, "1inMM Capital".

בדו"ח זה הוצגה "ספרייה" של 52 סרטים שונים, והורביץ טען שהוא מחזיק בזכויות הסטרימינג של התוכן באוסטרליה וניו זילנד, ומספר מדינות נוספות בדרום אמריקה ואפריקה. עוד טען הורוביץ שהוא חתם על הסכם עם נטפליקס, HBO Max ומספר שירותי סטרימינג נוספים, במסגרתו החברות ישלמו לו כדי 'לשדר' את התוכן באותן מדינות. למשקיעים הוא אף הבטיח החזר בגובה 40% בתוך שנה.

 

אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

בפועל, הורוביץ מעולם לא החזיק בזכויות השידור של הסרטים והוא לא היה חתום על הסכם עם אף שירות סטרימינג. במקום, הוא השתמש בכספי המשקיעים כדי לממן את חייו הראוותניים, לרבות רכישת בית ב-6.5 מיליון דולר.

כאמור, סוכני ה-FBI פשטו על הבית המפואר אתמול בבוקר, ומעבר למעצרו של הורוביץ הם גם ערכו חיפוש נרחב בבית. ב-FBI הסבירו שבית המשפט חתם על צו שמאפשר לחוקרים "לחפש ראיות הקושרות להונאת דואר, הונאת משקיעים, הלבנת הון וכל עבירה אחרת".

כבר אמש הורוביץ הובא בפני שופט, שהסכים לשחררו בערבות בתמורה למיליון דולר חרף התנגדות התביעה הפדרלית. הורוביץ צפוי לשוב לבית המשפט ב-13 במאי, ואם יורשע הוא עלול להישלח לעד 20 שנים בכלא.

YOU MIGHT ALSO LIKE