הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Etage Banquet Hall
מתחם אירועים יוקרתי בלב הואלי
לחגיגת הרגעים המיוחדים שלכם- חתונות, בר מצווה, אירועים פרטיים ועסקים. קייטרינג כשר
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Israel insurance family
ביטוחי בריאות
פרטיים וממשלתיים לכל סוגי הוויזות - אזרחים, גרין קארד, סטודנטים ותיירים
שערורייה נוספת במשחקים האולימפיים: מנהל טקס הפתיחה פוטר לאחר שצחק על השואה
הקומיקאי לשעבר קנטארו קובאיאשי פוטר מצוות התחרויות בטוקיו, מכיוון שלפני למעלה משני עשורים הוא התבדח על השואה. "בחירת מילים מטופשת שהייתה שגויה"

מנהל טקס הפתיחה של האולימפיאדה, קנטארו קובאיאשי, פוטר מפתקידו על ידי הוועדה המארגנת של התחרויות בטוקיו, זאת בעקבות סרטונים מלפני כעשרים שנה, בהם הוא נראה מתבדח על השואה.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


 קנטארו קובאיאשי (צילום: AP)

 

על פי הדיווחים בתקשורת היפנית, קובאיאשי, קומיקאי לשעבר, התלוצץ על זוועות הנאצים בתסריט למופע קומי שלו משנת 1998, כאשר אמר "בואו נשחק שואה". מנהלת המשחקים האולימפיים, סייקו האשימוטו, אמרה כי הסרטון לעג "לעובדות היסטוריות כואבות".

קובאיאשי פרסם הצהרה בתגובה לפיטוריו והתנצל: "בידור לא צריך לגרום לאנשים להרגיש לא בנוח. אני מבין שבחירת המילים המטופשת שלי באותה תקופה הייתה שגויה, ואני מצטער על כך".

הרב אברהם קופר, פעיל בתנועה לזכויות אדם בלוס אנג'לס, אמר: "לכל אדם, יצירתי ככל שיהיה, אין את הזכות ללעוג לקורבנות רצח העם הנאצי. המשטר הנאצי הרג בגז גם גרמנים עם מוגבלויות. כל חלק שהאדם הזה ייקח באולימפיאדה בטוקיו, תעליב את זכרם של שישה מיליון יהודים, ותיצור לעג על אולימפיאדת הנכים".

טקס הפתיחה ייערך מחר (שישי) ויתחיל רשמית שבועיים של תחרויות אולימפיות. בטקס ישתתפו רק 950 איש, וזאת על מנת למזער את סיכוני הקורונה – אשר גם ככה נמצאת בזינוק במדינה בעקבות המשחקים. המנהלת האשימוטו הוסיפה: "בעוד טקס הפתיחה הקרוב כל כך, אנו מתנצלים על כך שגרמנו לדאגה למעורבים באולימפיאדה, לאזרחי טוקיו ולציבור היפני".

פיטוריו של קובאיאשי מגיעה לאחר שורה של שערוריות הקשורות לעובדים של המשחקים האולימפיים. לפני מספר ימים, מלחין פרש מהצוות שיצר את טקס הפתיחה לאחר שהתברר שהוא הציק לחברים ללימודים עם מוגבלויות. בחודש מארס, המפקד הקריאטיבי, הירושי סאסאקי, עזב את תפקידו לאחר שאמר כי הקומיקאית היפנית, נעמי ווטאנבה, התייחס למשקל שלה באומרו שהיא יכולה להופיע ב"אולימ-פיג". הוא התנצל על כך בהמשך.

בפברואר, ראש הוועדה המארגנת של האולימפיאדה, יושירו מור, נאלץ לפרוש מתפקידו לאחר שהעיר הערות "לא הולמות" על נשים. מור צוטט אומר כי נשים מדברות יותר מדי, וכי פגישות עם מנהלות דירקטוריון רבות "ייקחו הרבה זמן".

לפני יומיים, נשיא דרום קוריאה, מון ג'ה-אין, ביטל את השתתפותו באלימפיאדה ואת התכנון לפגוש את ראש ממשלת יפן, וזאת לאחר שדיפלומט יפני בכיר אמר כי המנהיג "מאונן" אם יחשוב שתהיה לו פסגה עם ראש הממשלה היפני יושיהידה סוגה.

 

YOU MIGHT ALSO LIKE