הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
דליפת נפט חמורה במפרץ מקסיקו בעקבות הוריקן 'אידה'
כוחות רבים של משמר החופים האמריקני, וארגונים נוספים שמטרתם להגיב לאירועים דומים, פועלים בשטח כדי לנקות ולהשתלט על הנוזל שמביא איתו הרס סביבתי רב

דליפת נפט גדולה אירעה במפרץ מקסיקו בעקבות הוריקן 'אידה', כאשר משמר החופים של ארצות הברית מסרו כי צוותי ניקיון הגיעו לאזור וצוללנים צפויים לרדת מתחת למים כדי לאתר את מקור הנזילה.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


צילום רחפן של דליפת הנפט במפרץ מקסיקו (צילום: איי.פי)

 

סגן ג'ון אדוארדס, גובר משמר החופים האמריקני, אמר כי ארגון ניקוין המפרץ, ארגון ללא מטרות רווח המתמקד בניקוי דליפות נפט, הציב מכשירים שונים באזור כדי למנוע את המשך הדליפה. כמו כן, רחפנים המסירים שמן מהמים הופעלו, אם כי רק כ-160 ליטר שמן הוסרו עד כה.

ככל הנראה, הדליפה מגיעה מתחת למים באזור קידוחים בחוף הים, כ-3 קילומטרים דרומית לפורט פורצ'ון בלואיזיאנה, מרכז נפט וגז. עד כה נראה כי הדליפה פגעה רק בים ולא השפיעה על קו החוף של לואיזיאנה.

גורמים רשמיים עוד מתקשים להעריך את כמות הפנט שהתפשטה במים, אך תמונות לווין אחרונות מראות לפחות כ-19 קילומטרים מכוסים בנפט, מזרחית לאורך חוף המפרץ.

אדוארדס אמר כי הצוותים עוקבים אחר הדיווחים ותמונות הלווין הללו, כדי לקבל עוד מידע על היקף הדליפה. לדבריו, מקור הדליפה נמצא במפרץ מרצ'נד, והוא מגיע מצינור נפט גולמי תת ימי שבבעלות חברת 'טלוס אנרג'י'.

 

הצפות בניו ג'רזי לאחר פגיעת הוריקן 'אידה' (צילום: Shutterstock)

 

בריאן ל. גרוב, דובר חברת האנרגיה המבוססת ביוסטון, אמר כי הם שכרו את חברת ניקיון המפרץ כדי להשתלט על התפשטות הנפט במים, אם כי החברה סבורה כי היא אינה אחראית לדליפה. "טלוס תמשיך לפעול בשיתוף פעולה הדוק עם משמר החופים האמריקני וסוכנויות פדרליות אחרות כדי לזהות את מקור הדליפה ולתאם תגובה יעילה. סדרי העדיפויות העיקריות של החברה הם בטיחות כל כוח האדם והגנה על הציבור והסביבה", נמסר בהצהרת החברה.

כזכור, הוריקן 'אידה' פגע בחופי לואיזיאנה ביום ראשון שעבר בעוצמת קטגוריה 4, והותירה אחריה הרס רב. ימים לאחר מכן, הסופה הגיעה גם לניו יורק, והביאה למותם של לפחות 50 בני אדם ועוד עשרות נעדרים, בעוד כוחות החילוץ וההצלה עדיין פועלים בשטח כדי לאתרם.

50% לא
50% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE