הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Israel insurance family
ביטוחי בריאות
פרטיים וממשלתיים לכל סוגי הוויזות - אזרחים, גרין קארד, סטודנטים ותיירים
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
שני בחורים שמחליטים לצאת למלחמה מול גוגל: "הקוד ששווה מיליונים"
הסדרה הגרמנית החדשה מבית נטפליקס מספקת נרטיב מקורי ומעניין, כזה שכל אחד יכול להזדהות איתו: החלום להילחם ולגבור על תאגידי ענק במטרה לצאת לחיים חופשיים יותר, רק שכאן, שני בחורים צעירים באמת עושים את זה

במרכז העלילה של "הקוד ששווה מיליונים" עומדים שני בחורים גרמנים צעירים, יורי וקרסטן. השניים פיתחו אי שם בשנות התשעים תוכנה המאפשרת לצפות בצילומי לווין של הכדור ברזולוציה גבוהה. יום אחד, הם מבינים שגוגל משתמשים בבסיס שלהם, או יותר נכון לומר, בקוד אחד תמים, שהם עצמם המציאו. 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


הקריצה לסרט "הרשת החברתית", היא ברורה, ולמעשה, לא ממש מוסתרת או חבויה. אך בשונה, כאן נקודת המבט היא של האדם הקטן, הבלתי נראה. צמד החברים מחליט כי מקומם הוא לצד הגדולים ביותר כמו סטיב ג'ובס, אילון מאסק, וג'ף בזוס, והם יוצאים למסע נקמה, במטרה להוציא את האמת לאור.

כך העלילה נעה אחורה וקדימה בזמן, מה שמאפשר לצופה לקבל עוד ועוד מידע חסר בצורה אלגנטית וחכמה. בימי התיכון, יורי הוא אמן דיגיטל בלתי מוערך, וקרסטן כותב קוד וחבר בקהילה של האקרים. השניים מתחברים מתוך הזדהות, ומחליטים לפתח תוכנית שתאפשר לכל אחד לראות מקומות על פני הכדור באיכות גבוהה.

הם מתחילים לחפש משקיע, ודי מהר מוצאים אחד כזה, על אף העובדה שהם לא ממש בטוחים שהם יודעים כיצד לפתח את הרעיון שלהם. עשור מאוחר יותר, יורי וקרסטן יוצאים למסע נקמה, או ליתר דיוק, מתכוננים לתביעת הענק שלהם מול גוגל. נשמע כמו מסע מעצים ומרגש, אך הוא מביא עימו גם לא מעט אתגרים.

השניים נאלצים להתמודד עם לא מעט רגשות קשים מהעבר, תחושת התמימות והנאביות שהייתה להם אז, הזמן שהלך לפח, והסיכוי הנמוך לזכות בתביעה. תוך כדי צפייה, ניתן לראות את המחיר הכבד שהשניים שילמו לאורך השנים, ואין איך לומר את זה אחרת, זה בהחלט יוצר הזדהות, גם אם אין לכם כל קשר לפיתוח תוכנות.

המאבק של יורי וקרסטן אמין, משכנע, סוחף, וחשוב. כיום, זה יותר ויותר ברור כי תאגידי הענק רומסים חברות מדי יום, בלי לחשוב פעמיים. לכן, הדרמה שמביאה "הקוד שווה מיליונים" היא לא רק סוחפת ונוגעת ללב, אלא גם חשובה ורלוונטית מתמיד. בהחלט שווה צפייה.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE