הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Israel insurance family
ביטוחי בריאות
פרטיים וממשלתיים לכל סוגי הוויזות - אזרחים, גרין קארד, סטודנטים ותיירים
Israel insurance family
ביטוחי בריאות
פרטיים וממשלתיים לכל סוגי הוויזות - אזרחים, גרין קארד, סטודנטים ותיירים
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Aviram Law
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
מאחר שסירבו להתחסן: יונייטד איירליינס תפטר מאות עובדים
חברת התעופה הודיעה כי 232 מתוך 67 אלף העובדים שלה סירבו לקבל את הזריקות, ולכן עומדים כעת בפני הליך פיטורים. "הלוואי והיינו מגיעים למאה אחוזים"

חברת התעופה יונייטד איירליינס תפטר יותר מ-200 עובדים בשל סירובים להתחסן נגד הקורונה – כך אמר היום (רביעי) מנכ"ל החברה.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


יונייטד איירליינס תפטר יותר מ-200 עובדים בשל סירובם להתחסן (צילום: Shutterstock)

 

החברה, שהכריזה על חובת חיסונים באוגוסט, אמרה כי 232 מתוך 67,000 עובדיה בארצות הברית, פספסו את המועד האחרון להצגת הוכחת חיסון, ולכן נמצאים בהליך פיטורים. כך אמר סקוט קירבי, מנכ"ל יונייטד איירליינס, לרשת סי.בי.אס.

"הלוואי והיינו מגיעים למאה אחוזים, אך מתוך 67,000 העובדים שלנו בארצות הברית, ישנם 232 שלא חוסנו והם עוברים את תהליך הפיטורים כעת", אמר.

לאחר החלת הצו, קירבי אמר שהוא הגיב להתנגדויות של חלק מעובדיו שחלקו על המדיניות, אך ציין כי הדבר היה "באמפתיה" בניגוד לרבים אחרים אשר נכנסים לוויכוחים חריפים. "ניסיתי לא להתווכח איתם על זה. אנחנו לא הולכים לנצח בוויכוחים עם אנשים. אני מכבד שיש לך דעה אחרת, אבל עכשיו ההחלטה בידיך, אם אתה רוצה להתחסן ולהישאר ביונייטד או לא".

יונייטד היא אחת החברות הגדולות בארצות הברית אשר הכריזה על חובת חיסונים, וכאמור נתנה לעובדיה תאריך אחרון לספטמבר. לטענת קירבי, הוא קיבל את ההחלטה לאחר שטייס החברה מת מהנגיף. "בפעם השנייה שקיבלתי הודעה על עובד, זה היה טייס בן 57 שמת, הסתובבתי במשך חצי שעה ולבסוף התקשרתי לצוות שלנו ואמרתי, 'מספיק'. אנחנו יכולים לעשות משהו בנידון".

כמו כן, קירבי התייחס להוראה של מושל טקסס, גרג אבוט, אשר לא מאפשרת לחברות פרטיות במדינה לחייב את עובדיהם להתחסן נגד הקורונה, ואמר כי הוא לא מודאג מאחר שרוב עובדי יונייטד כבר חוסנו.

"מכיוון שזה כבר מאחורינו, אנחנו לא צריכים להתמקד במה זה אומר בטווח הקצר, מכיוון שכבר חיסנו את כולם. האחריות שלי היא לנסות לעשות את הדבר הנכון עבור יונייטד איירליינס, ומה שאני חושב שהוא בטוח", אמר.

נוסף למאות בודדים שלא התחסנו ופוטרו, ישנם לפחות 2,000 עובדים של החברה אשר קיבלו פטור מחיסון מסיבה דתית או רפואית, כך על פי מידע שמסרו בכירי החברה ב-29 בספטמבר. לפי יום רביעי, לא ברור אם המספר הזה גדל או ירד.

 

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE