הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
Aviram Law
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
חברת 'מרק' שייצרה את הגלולה המהפכנית נגד הקורונה - צפויה לקצור מיליארדי דולרים
על פי אנליסטים, הכדור אשר מפחית את הסיכון לאשפוז ומוות יהיה התרופה הנמכרת ביותר של החברה – ועשויה להביא לרווחים של כ-22 מיליארד דולר עד 2030

חברת מרק, אשר פיתחה את הגלולה האנטי ויראלית נגד וירוס הקורונה, מצפה לקצור מיליארדי דולרים ועדיין להפוך את התרופה לנגישה לעולם.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


הגלולה molnupiravir, צפויה להפוך לרווחית ביותר (צילום: רויטרס)

 

הגלולה של ענקית התרופות, הראשונה שהצליחה להוכיח את יעילותה בשל במאוחר, נקראת molnupiravir, והיא מפחיתה את הסיכון לאשפוז ומוות כתוצאה מהנגיף.

כעת, עם ההצלחה הצפויה, מרק עומדת להפוך את הגלולה לאחת התרופות הרווחיות ביותר שלה, כאשר אנליסטים בתעשייה צופים כי היא תרוויח כ-22 מיליארד דולרים עד שנת 2030. לצד זאת, מרק תעבוד קשה כדי להנגיש את התקופה לכלל העולם.

אי שוויון עולמי הוא סימן ההיכר לתגובת העולם לקורונה. מודרנה, למשל, נתקלה בביקורות על כך שהיא העדיפה לספק את הזריקה קודם כל למדינות עשירות. יותר מ-50 מדינות, בעיקר באפריקה ובמזרח התיכון, חיסנו פחות מ-10% מהאכולוסייה – נכון לסוף ספטמבר.

אך מרק מקווה להרוויח מיליארדים מבלי להשאיר מאחור את האוכלוסיות הפגיעות ביותר. בעוד שממשלת ארה"ב משלמת 712 דולר לכל קורס טיפול, מרק מאפשרת להכניס את הגלולה שלה לשווקים עם הכנסה נמוכה יותר. עד כה, חברת התרופות הגיעה להסכמים עם שמונה חברות תרופות, המאפשרת להן למכור את הגלולה ביותר מ-100 מדינות עם הכנסה נמוכה ובינונית. החברות יתחרו על המחיר, כאשר דו"ח אחד אומר כי הן צפויות לגבות כ-12 עד 15 דולר.

 

חברת 'מרק' (צילום: איי.איי.פי)

 

מרק יצרה בעוד מועד את השותפויות האלה, ולמעשה ויתרה מראש על השליטה המונופולית בתרופה לחברות הפארם. "תכננו ליישם את האסטרטגיה הזאת כבר מההתחלה", אמר פול שאפר, מנכ"ל מדיניות הצבור של מרק.

בחודש יוני, ממשלת ארצות הברית הסכימה לשלם 1.2 מילארד דולר בעסקת אספקה עבור הגלולה של מרק, כמובן במידה שהתרופה תזכה לאישור ממנהל המזון והתרופות. מרק סירבה למסור פרטים על אופן המשא ומתן על המחיר הזה, ודובר משרד הבריאות האמריקני הוסיף כי הפרטים הם חסויים. עם זאת, הדובר ציין כי הממשלה האמריקנית לוקחת בחשבון מספר גורמים, כמו עלות הפיתוח וייצור התרופה.

אנליסטים מצפים שהגלולה תהפוך לתרופה הנמכרת ביותר של מרק. אנליסט של חברת ברנשטיין, רוני גל, העריך כי מרק תרוויח 5.3 מיליארד דולר במכירת התרופה בשנת 2022, כאשר כ-80% מזה יגיע מהשוק האמריקני.

גם המשקיעים רואים את הפוטנציאל בתרופה – כאשר המניה של מרק עלתה בכ-10% ביום בו החברה פרסמה את התוצאות החיוביות של המחקר שלה, ב-1 באוקטובר.  

22% לא
78% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE